Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Női egyenjogúság, média...

Női egyenjogúság, média hirdette női szerepkör?

Figyelt kérdés

Kedves Emberek, rövid kutatás a szakdolgozatomhoz, kérlek, válaszoljatok néhány kérdésre a fentebb látható témában! A válasz mellett nemet és életkort is legyetek kedvesek feltűntetni, hogy statisztikát és diagramot kreálhassak válaszaitokból. Előre is hatalmas köszönet minden közreműködőnek!


1. Szerinted a női magazinok (Cosmopolitan, Joy, Glamour, Elle, stb) modern vagy hagyományos nőképet közvetítenek olvasóik felé?

2. Egyenjogúak-é a nők a férfiakkal?

3. Felháborító, ha egy marketing esemény során adott cég egy csomag kávéval és recepkönyvvel ajándékozza meg a högy részvevőket 6 ingyen lebeszélhető telenor perc helyett?

4. A hagyományos női szerep erősítésének vagy a modern nőkép erősítésének tartod a magazinok szépségápolási rovatait?

5. Felháborító, ha receptrovatot és gyermeknevelési rovatot találsz egy női magazinban?

6. Sok, kevés vagy éppen elegendő mennyiségben közvetíti a média a "dolgozó nő szerepkört"?

7. Egyéb hozzászólás a témához, ami csak eszedbe jut


Örök hálám minden közreműköd felé!

Igen, ezt a kérdést már má kategóriában is elsütöttem, reménykedem abban, hogy itt nagyobb válaszadási rátának örvend majd, elnézést, ha valakit sért, hogy kétszer küldtem el.

És íme egy harmadik próbálkozás. Előre is köszönöm a válaszokat!


Kérlek, nemet mindenképpen mellékeljetek ha életkort nem is!


2011. nov. 25. 16:21
 1/5 yuda ***** válasza:

1.modern

2.nem egyértelmű, elvileg igen

3.nem

4.modern

5.nem

6.kevés

7.Úgy vélem, a hagyományos női szerepkör tudatosan el van nyomva a média által, ezért nem találják meg magukat a nők a világban, mert természetük ellen való.

Természet ellen nem kellene ennyire harcolni, úgysem lehet győzni.

Az más kérdés, hogy a címlapok, a filmek, újságok mind-mind ezt közvetítik, hogy így sikeres lehet bárki, de a valóságot nem lehet photoshoppolni, és itt a főhős ha elront valamit, nem happyend a vége, mint a filmekben.

2011. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. legnagyobb részt hagyományost (gyerek, smink, ruha, lelkizős dolgok)

2. igen

3. nem (a legtöbb nő úgyis tud főzni, ami mondjuk manapság igaz a legtöbb férfira is)

4. hagyományos

5. nem, mivel már az 2. és 4. válaszokból is látszik hogy ezek a hagyományos női szerepet betöltő nőknek szól.

6. elegendő, nem kell túlerőltetni, mert akkor átesünk a ló túlsó oldalára

7. fenti pontokban kifejtve



19/N

2011. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Valami fiktív, rózsaszín ködbe burkolózott nőképet közvetítenek.

2. Igen.

3. Azzal ajándékoznak meg, amivel akarnak, szvsz...

4. Szerintem nincs hagyományos meg modern. Csak egyszerűen nők vannak.

5. Miért lenne? Legfeljebb hülyeség, amit írnak.

6. Olyan szinten nem érdekelt, hogy sosem figyeltem fel erre.


32/F

2011. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Inkább a modern nő a megcélzott közönség, de úgy gondolom minden nőtípus olvashatja. A Nő egy sokoldalú személyiség :)

2. Nem egyenjogúak. Ha azok lennének nem lennének olyan kérdések egy állásinterjún, hogy van e gyereke, akar e gyereket szülni, van e jelenleg párja? Férfiaktól nem nagyon kérdezik meg, mert nem oszt nem szoroz a válasz, de egy nőnél már fontosabb. Szívesebben foglalkoztatnak férfiakat.

3. Ezt a kérdést nem egészen értem. Miért, a férfiak 6 lebeszélhető percet kapnak? Lehet felháborítónak is tekinteni, de én speciel szeretem a kávét, anyukám meg szeret főzni, arról nem is beszélve, hogy nőből vagyunk, ergo az a 6 perc sz@rra sem elég :)

4 Egyértelműen a modern nőkép. Régebben nem foglalkoztak ennyit a szépségápolással, voltak alap dolgok, amiket az emberek vagy betartottak vagy nem, de manapság egyre inkább arra buzdítják a nőket, hogy egyrészt minél fiatalabban (akár 8-9 évesen) kezdjenek foglalkozni külsejükkel, másrészt úgy állítják be a 30-as nőket, mintha matuzsálemek lennének, ezáltal az ilyen korú nők elkeseredésükben drága kozmetikumokhoz, akár plasztikai sebészethez fordulnak. A természetes szépségápolás (ami egészen 50 évvel ezelőttig volt) meg kezdd eltűnni a süllyesztőbe, ergo a sok vegyszer meg kencefice csak egy modern nő testén landolhat.

5. Miért lenne felháborító? Aki gyereket akar nevelni és főzni az tegye nyugodtan, vannak ilyenek, és nekik is ugyanúgy joguk van az ő érdeklődési körüknek megfelelően cikkeket olvasni.

6. Én a médiában inkább mindig családanyákat látok, a dolgozó nő szerepkör ettől szerintem ritkább. Tehát kevés.

7. Örülök, hogy a világunk változott annyit, hogy jogom van eldönteni, hogy egész nap a konyhában robotoljak e és mások sz@ros gatyáit (tisztelet a kivételnek, csak tapasztalatból írtam) mossam, vagy pedig felépítsem a saját kis világomat és független, szabad legyek. Számomra a szabadságom mindennél fontosabb és az is, hogy másoktól függetlenül élhessek.

19L

2011. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon sokat segítettetek. A 32/F hozzászóló válaszához annyit tennék a 6. kérdés kapcsán, hogy ÉN SE és elképesztő, hogy van, aki ezt wordkarakterben összeszámolgatja a szabadidejében...Mindegy, szíve joga.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2011. nov. 27. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!