Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez Magyarország? Volt már...

Ez Magyarország? Volt már valakinek hasonló élménye?

Figyelt kérdés

Ma Budapesten busszal utaztam és olyan 10 óra körüli busz volt alig voltak rajta, volt viszont egy fekete srác, néger, csendben ült zenét hallgatott és az egyik megállónál felszállt két ilyen borotvált fejű "én vagyok a legnagyobb magyar" ember és leültek a fekete srác mögé és elkezdték köpködni először csak az üléstámláját, aztán az egyik nyakon köpte a srácot az meg odanyúlt a nyakához, hátranézett kivette a zenét a füléből és csúnyán nézett a két srácra azok meg felálltak,és odaálltak a néger elé és elkezdtek neki magyarázni,hogy mi van te köcsög feka ,keresed a bajt, meg minden hasonlót, ott keménykedtek.

Aztán az egyik adott a négernek egy ilyen kisebb pofont aztán a másik is akart de a néger srác kitartotta a kezét és a hasánál érintve a visszalökte a srácot.A másik srác meg megfogta a néger srác táskáját de az is megfogta,hogy ne vegye el tőle és ott elkezdték rángatni aztán ráordított az amelyik rángatta a táskát,hogy engedd el b*zdmeg mert szájba rúglak, és én ekkor odamentem,hogy hagyjátok békén, szálljatok le a buszról mert baj lesz.Aztán nekem is elkezdtek keménykedni,hogy milyen baj lesz,te hazaáruló meg ilyeneket mondtak.Hozzáteszem nekem is szkinhed fejem van (nem borotvált,de olyan 1mm hosszú) és vannak szélsőséges nézeteim,de a négerekkel pont nincs bajom és már én éreztem magam kellemetlenül,hogy basztatják szerencsétlent.

Megmondtam nekik,hogy ha nem szállnak le szólok a sofőrnek és kihívjuk a rendőröket.Pont jött a megálló mindkettő leszállt és a fekete srác meg elkezdett sírni és valami latinosan vagy hasonló nyelven kezdett el beszélni és a tenyerébe temette az arcát és úgy sírt.Nagyon megsajnáltam, egy 20 év körüli lány aki látta mi történt elkezdte vigasztalni,közben én addig visszaadtam a táskáját mert azt ledobták a földre és vagy 5-6x mondta,hogy "Thank you" (meg még angolul mondott valami,de én csak gyengén beszélem a nyelvet így nem igazán értettem)

Aztán 2 megállóval később én is leszálltam a buszról és még akkor is félhangosan elcsukló hangon még egyszer mondta,hogy "thank you"

Tényleg nagyon megsajnáltam szegény srácot látszott rajta,hogy nem keresi a bajt,most már csak azt bánom,hogy nem előbb léptem közbe.


2011. nov. 28. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
hát buta emberek mindenhol vannak, ilyen incidensek nem csak Budapesten történnek. hát szégyen az biztos. amúgy meg azt bírom hogy az ilyen aljanép sosem arra száll rá akivel baj lenne hanem ártatlan gyengébb embereket piszkálnak..abban is biztos vagyok ha egy 2 méter magas 130 kilós fekete ember ült volna akkor ott gubbasztottak volna a sarokban csendben.
2011. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Így van...ezek olyan 20 évesek lehettek a fekete srác meg max 25 és 60 kg és az öltözködésén látszott,hogy nem valami keménykedős nigger hanem teljesen normális volt az öltözködése is.
2011. nov. 28. 14:58
 3/18 Antimod ***** válasza:
100%

Egy igazi rasszista esettel találkoztál. Csak azért bántották, mert más színű a bőre, illetve azért, mert ezzel a rasszal kapcsolatban előítéleteik vannak. (De még ha utóítéleteik is lennének, ez a szerencsétlen nem ártott nekik semmit.)


Én is "nagymagyarországos" vagyok, meg nemzeti érzelmű, de hogy ilyet miért kell tenni, és miért kell gyűlölni valakit pusztán ilyen okból, soha nem fogom megérteni.

2011. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
az is még a baj hogy az ilyen esetek Magyarország rosszhírét keltik. én éltem Londonban egy ideig és a munkahelyemen volt egy fekete munaktársam. nagyon aranyos rendes srác, mikor megtudta hogy magyar vagyok és elkezdünk beszélgetni megkérdezte hogy igaz-e,hogy a magyarok nagyon rasszisták? mert ezt hallotta magyarországon tanuló fekete ismerőseitől. hirtelen nem is tudtam mit mondjak, elég kellemetlen volt hogy a magyar népről rögtön arra asszociál hogy rasszista. elég nagy szégyen ez.
2011. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Antimod ***** válasza:
98%

Nem szeretem az általánosításokat. Nyugati országokban is rengeteg rasszista van, csak ott rejtőzködnek, mert a külföldiek tudják, hol lehet jelenteni az ilyen eseteket, megvan ennek a megfelelő intézményesített formája és sok eljárás is indult már ilyen ügyekben.

Magyarországon ezek az elemek nem félnek ilyesmitől, így nyíltan kimondják és teszik, amit gondolnak és akarnak.


Amúgy nem vagyok multikulti- és bevándorláspárti, de az ilyen irányú véleményeket nem az egyébként beilleszkedni vágyó személyeken kell kinyilvánítani.

2011. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Elismerésem, amiért kiálltál mellette. :)
2011. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, így olvasva is megsajnáltam..
2011. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Az baromság, hogy Európa jobb részein is ugyanennyi rasszista szar lenne, mint kishazánkban.


Természetesen mindenhol megvannak, de idehaza trendi rasszista g*cinek lenni és teljesen elburjánzodt az ilyen gondolkodás.

2011. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg: nem hiszem el ezt a történetet. Nem teszem publikussá:-), hány éves vagyok, de soha életemben nem láttam ilyet. Cigányfiú már kötött belém, amikor kértem: ne tolakodjon mások elé a villamosra felszállásnál (megállókon keresztül, szünet nélkül halálosan fenyegetett, ocsmány szavakat szórt rám) - de egyetlen egy kopaszra nyírt magyar fiatalt sem láttam (és ennek örülök!) aki a bőrszínéért mást fenyegetett volna. Fekete fiatalok már késeltek meg a villamoson teljesen ártatlan magyart - és a kőbánya-kispesti aluljáróban is öltek meg 16 éves magyar gyereket. Három diplomás, kedves és becsületes cigány fiatalembert, az ismerősömet, két szintén cigány siheder verte meg, mert a metrókocsiban védelmére kelt egy magyar hölgynek, akit ők gyaláztak és fenyegettek.

Ha mégis megtörtént eset, valóban undorító, de kivételes. Barmok mindenütt vannak..

Igazán nem akarlak sérteni, de olyan felhangokat érzek ebben, amelyek - esetleg - a korábbi napokban cigánykérdés-ügyben feltett kérdésekre adott reális, jogos, kritikus válaszokat szeretnék "kompenzálni", bizonyítva, hogy mégis "rasszista" a pesti nép. Nem az.

2011. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Én már speciel láttam olyat hogy arab diákba belekötöttek a villamoson, bár az nem nemzeti radikális ifjú volt, hanem eléggé szakadt negyvenes pacák.

A szomorú inkább az, hogy az egész buszon egyedül a kérdező lépett közbe.

2011. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!