Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez Magyarország? Volt már...

Ez Magyarország? Volt már valakinek hasonló élménye?

Figyelt kérdés

Ma Budapesten busszal utaztam és olyan 10 óra körüli busz volt alig voltak rajta, volt viszont egy fekete srác, néger, csendben ült zenét hallgatott és az egyik megállónál felszállt két ilyen borotvált fejű "én vagyok a legnagyobb magyar" ember és leültek a fekete srác mögé és elkezdték köpködni először csak az üléstámláját, aztán az egyik nyakon köpte a srácot az meg odanyúlt a nyakához, hátranézett kivette a zenét a füléből és csúnyán nézett a két srácra azok meg felálltak,és odaálltak a néger elé és elkezdtek neki magyarázni,hogy mi van te köcsög feka ,keresed a bajt, meg minden hasonlót, ott keménykedtek.

Aztán az egyik adott a négernek egy ilyen kisebb pofont aztán a másik is akart de a néger srác kitartotta a kezét és a hasánál érintve a visszalökte a srácot.A másik srác meg megfogta a néger srác táskáját de az is megfogta,hogy ne vegye el tőle és ott elkezdték rángatni aztán ráordított az amelyik rángatta a táskát,hogy engedd el b*zdmeg mert szájba rúglak, és én ekkor odamentem,hogy hagyjátok békén, szálljatok le a buszról mert baj lesz.Aztán nekem is elkezdtek keménykedni,hogy milyen baj lesz,te hazaáruló meg ilyeneket mondtak.Hozzáteszem nekem is szkinhed fejem van (nem borotvált,de olyan 1mm hosszú) és vannak szélsőséges nézeteim,de a négerekkel pont nincs bajom és már én éreztem magam kellemetlenül,hogy basztatják szerencsétlent.

Megmondtam nekik,hogy ha nem szállnak le szólok a sofőrnek és kihívjuk a rendőröket.Pont jött a megálló mindkettő leszállt és a fekete srác meg elkezdett sírni és valami latinosan vagy hasonló nyelven kezdett el beszélni és a tenyerébe temette az arcát és úgy sírt.Nagyon megsajnáltam, egy 20 év körüli lány aki látta mi történt elkezdte vigasztalni,közben én addig visszaadtam a táskáját mert azt ledobták a földre és vagy 5-6x mondta,hogy "Thank you" (meg még angolul mondott valami,de én csak gyengén beszélem a nyelvet így nem igazán értettem)

Aztán 2 megállóval később én is leszálltam a buszról és még akkor is félhangosan elcsukló hangon még egyszer mondta,hogy "thank you"

Tényleg nagyon megsajnáltam szegény srácot látszott rajta,hogy nem keresi a bajt,most már csak azt bánom,hogy nem előbb léptem közbe.


2011. nov. 28. 14:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen az USA-ban is előfordul. Nem egyedi eset - sajnos.
2011. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
tök jó fej vagy, hogy segítettél rajta
2011. dec. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A feleségem néger, én magyar vagyok és van egy lányunk, három hónapos. :) Majndem hét éve, az egyetemen ismertem meg. Bár nem jellemző a rasszizmus Pesten, de egy incidensünk, nekünk is volt pár éve. Neki kettő, az egyik pár nappal azelőtt, hogy megismertem. Nem akarták beengedni egy kisboltba, csak a magyar barátnőjét, mondván "négereket nem szolgálnak ki". Ezt nagyon a szívére vette és mikor egy hónap után végre elsírta nekem a bánatát én kiakadtam, hogy ilyen van, mondtam, hogy utána megyek annak, aki ezt tette és jól megverem, de kért, hogy ne csináljak semmi balhét. Ez ahhoz fontos, hogy megértsétek, a következő sztorinál miért nem ütöttem azonnal.

Egy éjszaka még az egyetemi évek alatt, discoból hazafelé belénk kötött két srác, kopasz természetesen, bakanccsal 70 kiló. (Boxoltam sokat, de szálkás vagyok, nem látszok egy drabális állatnak, a barátnőm meg ugye lány, kinek könnyebb beszólni.) Gondolták beszólnak a hülye majomivadéknak, az elfajzott majomnak, stb. Elfehéredtek ez ujjaim, úgy összeszorítottam őket, de megígértem, hogy nem lesz balhé, próbáltunk továbbmenni az utcán és csak odaszóltam, hogy mindenki a majmoktól származik ezt Darwin óta tudjuk. Nem hagyták abba, pofáztak tovább, (vissza a dzsungelbe, satöbbi), mondtam, hogy Kuss legyen, de még mindig nem bírták befogni, engem lehazaárulóztak és olyan dolog esett ki a szájukon, az -akkor még csak-barátnőmre, ami nagyon nem tetszett. Ennyi év után se írnám le, mert megint dühös eszek, ha csak eszembe jut, mit MERÉSZELTEK mondani a gyerekem anyjára, arra akit szeretek!!!!

Nem tudták és nem is látszott rajtam, hogy az egyetemen heti háromszor jártam box edzésre. Bár sokat nem kaphattak, mert megütöttem az elsőt, aki elterült, a második, aki kicsit hátrébb állt jött felém, majd meggondolta magát felsegítette az elsőt és elfutottak. A barátnőm könyörgött, hogy hagyjam, ne menjek utánuk én pedig hallgattam rá és ezért a mai napig hálás vagyok neki, mert valószínű a börtönben lennék, ha akkor nem csitít le.


De szerencsére NEM ez Magyarország, többször megjegyezte már az elmúlt hét évben, hogy a magyarok, milyen kedvesek, segítőkészek. Hülyék mindenhol vannak.


(Még az USA-ban is, igaz ott másként, egyenjogúság van, csak nem úgy, mint azt a filemkből hinné az ember. Néger négerrel házasodik, barátkozik, fehér fehérrel. Két éve jártunk New York-ban és mikor kézenfogva mentünk, kaptuk a ferde pillantásokat a feketéktől, fehérektől egyaránt. Roppant udvariasan megvannak, de elzárkóznak egymástól. Lehet gondolkozni melyik a rosszabb.)

2011. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Antimod ***** válasza:

"Roppant udvariasan megvannak, de elzárkóznak egymástól."


Tessék, az erőltetett multikulti hatása. Nem tudom, miért nem lehet megérteni, hogy a különböző típusú emberek egymás társaságában érzik jól magukat.


Kivételek akadnak persze, de ugye tudjuk, az erősíti a szabályt. Azt nem szeretem, amikor erőltetik a faji kavarodást, hogy az milyen jó, és éljünk együtt, egy helyen, stb. stb.

2011. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A történetekben az a szomorú, hogy egyre több van belőlük. És egyre durvább. Nem igaz, hogy valamiféle ellensúlyozásra találnak ki ilyeneket, ez a mai - szó szerint - véres valóság.


Minden tiszteletem és elismerésem a történet(ek) elmesélőjének! Ez az egyetlen jó megoldás. Nem kell ezeket az ostoba embereket megverni, de határozottan érzékeltetni kell velük, hogy a környezet nem tűri el a viselkedésüket. Ahogy itt elhangzott. Kellő számú ilyen tapasztalat győzi meg őket arról, hogy nincs esélyük tiszteletet elérni így, maximum retorziót. Mindig.

Gratulálok.

2011. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves mai 09:26-os. Nagyon félreértett engem!

A feleségem és én szeretjük egymást, lehet, hogy neki jóval sötétebb a bőre, de a hűséges, kedves, okos, vonzó stb. jelzők előbb jutnak róla eszembe, a néger szó csak valahol a lap alján szerepel.

Hogy az amerikaiaknál az van, ami, és a helyiek a fehér fiú-néger lány párost látva úgy néztek ránk, ahogy... Nem a multikultúra miatt van! Illetve magát a multikultúrát értik félre az emberek, leginkább pont amiatt van. Jártunk olyan helyeken New York-ban, ahol az árak, BUSZJÁRATOK (!!) lengyelül voltak kiírva. Több lengyel zászló volt kint, mint Krakkóban.

Máskor meg egy délután benéztünk a magyar negyedbe és a magyar anyanyelvű (de az államokban született) pincér srác, marha jószándékkal szóólt, hogy nagyon vigyázzak. Nem értettem mire, aztán kivágta magyarul, hogy "a lány néger!". Persze leesett az álla, mikor a feleségem magyarul szólt vissza, én pedig mosolyogva elmagyaráztam neki, hogy New York-i magyar vagyok, hanem budapesti magyar (aki Környén született). Mondta, hogy az usában ezt kevés embernek lenne bátorsága vállalni, bár hozzátette, hogy az utóbbi években már látott néhány ilyen párt. Aztán még atyai jótanácsnak hozzátette, hogy az afrikai negyedben vigyázzunk. Jó, hogy előző este a magyar mellett döntöttünk, hogy azt nézzük meg elsőnek.

Mint a példából látszik, ott nem csak a fehér-néger-kínai stb. megosztás van, még azon belül is! A lengyeleket írtam, de a magyar negyedben is magyarul volt az étlap, minden. (Sőt még a négerek között is van rabszolgák leszármazottja vs Afrikából később önként jött alapú széthúzás.) Ez a multikultúra, egy országban csak egy többségi kultúra fér(ne) meg békében.

Az okai, baromi röviden, főleg, hogy nem élek az országban, de hogy a "szabadság hazájában" így néztek egy "színes" párra, azért utánaolvastam. A rabszolgaságot eltörölték, Lincoln, stb, mindenki tudja. Utána nem tudják mi zajlott. Keződtek volna a barátkozások, házasságok, HA nem vitték volna át a különböző (egyre több) államokban az eugenikus törvényeket, "egy csepp vér törvény"-eket, szegregációs törvényeket stb. (Akit érdekel olvasson utána.) Miután a négerek kiszorultak a közéletből, gettókba kerültek, bűnözni kezdtek. Most kezdenek talán végre közeledni (nő a vegyesházasságok száma évről-évre, stb.), de még így is nagyon távol vannak egymástól. A néger nem bízik meg abban, aki őt éveken át elnyomta, a fehér nem bízik meg abban, aki kirabolta az apját egy éjszaka. Sőt a fehér sem jó kifejezés, csak a WASP (White Anglo-Saxon Protestant-fehér angolszász protestáns-bizony a Ku Klux Kán megölt olaszokat, lengyeleket is az 1900-as évek elején, mert a katolikusokat is gyűlölték, de pár elvetemült helyen az államokban még a katolikus vallású, angol anyanyelvű íreket sem kímélték, így jöttek létre a magyar, lengyel, olasz negyedek kint.) Szóval nem arról van szó, hogy az emberek nem szeretik a más faj társaságát, Ez hülyeség.

De mi kétszer jártunk a feleségemmel a tengeren túlon, egy éve a lányunk fogantatása előtt nem sokkal elmentünk Brazíliába. Abban az "undorító harmadik világbeli országban" ő és én elvesztünk a tömegben. Igen, soha nem láttam annyi fekete-fehér, fehér indián, fekete indián párt kézenfogva, annyi egy asztalnál iszogató négert, indiánt, fehéret, annyi más rasszból való barátot, szerelmest, mint Brazíliában. Nincsenek különböző negyedek, egy város van, ahol brazilok élnek. Portugál az anyanyelved, az országban születtél és színt nem néznek (nemrég olvastam egyébként, hogy a brazil lakosság több mint fele pardo, azaz egynél több rassz van a felmenői között). Itt is volt pincéres sztori, mikor ránk köszönt portugálul és mi angolul válaszoltunk, elkerekedett a szeme, hogy még csak helyiből látott vegyes párt.

Brazília amint független lett eltörölte a rabszolgaságot és minden egyebet, nem hozott agyalágyult "faji törvényeket" és nem kezdett olyan indiánirtásba, mint ami a "szabadság hazájában történt". Így náluk ez a három csoport összekovcsolódott ugyanannyi idő alatt, amennyi alatt az amerikaiaknál eltávolodtak egymástól.


Különböző emberek nem kerülik egymás társaságát, ha nyitottságban nőnek fel, kerülik, ha azt tanulják, gyerekkortól, hogy a másik rossz! Ilyen egyszerű.


Végül szeretnéke elnézést kérni a kedves kérdezőtől, amiért nem a kérdésére válaszoltam, de a mai 09:26-os véleményére muszáj volt reagálnom.

2011. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert MAGYARORSZÁG már egy szak kupac. Ki kell menni az országból!
2011. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 szvitek99 válasza:
0%
én is skinhead vagyok de azért ezt nem tettem volna. meg is öltem volna XD
2012. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!