Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Örültök annak, hogy magyarnak...

Örültök annak, hogy magyarnak születtetek?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el a mostani problémáktól,nehézségektől.Arra gondolok,hogy pl. rengeteg elmaradott,primitív ország van,ahol nincs egyenlőség nő-férfi között vagy a mai napig kasztrendszer működik,esetleg nincs megfelelő minőségű ivóvíz.
2011. nov. 28. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Persze ha abból indulunk ki hogy születhettünk volna közép Afrikába éhező, AIDS-es gyerekként akkor tök fasza Magyarnak lenni.

Ha Európa nyugati feléből, ahová tartoznunk kéne, akkor már nem annyira.

2011. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Erről eszembejutott a KDNP-nek az egyik propaganda oldala, ami 1-2 éve nagy port kavart.

A külföldi magyarokat volt célja visszacsábítani..


Ilyen szlogenekkel, hogy

"Hazánkat még nem mosta el teljesen a nemek közötti egyenlőség szele."


Bár az ilyen idiótákat, mint a Hoffman Rózsa ki sem engedtem volna a konyhából. Vagy a pincéből.

2011. nov. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, függetlenül attól hogy máshol mi van vagy mi nincs.
2011. nov. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen!

Magyarul szeretek a legjobban beszélni / írni, mindenütt jó, de legjobb Magyarországon, nekünk van a legszínvonalasabb gyermekirodalmunk, de megkockáztatom, hogy talán felnőtt irodalmunk is, ezen kívül itt nincsenek tornádók, hurrikánok, cunamik, viszont van Kaláka, Kányádi, Szabó Magda, Karinthy, Radnóti, Janikovszky, Lázár Ervin, Réber László, Weöres Sándor és BALATON!!!


:)


35n

2011. nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Nem örülök neki de nem is zavar. Nem tekintem témának a nemzetiséget. Lakni nem szerettem Mo-n, el is költöztem, beszélni jobban szeretek angolul, jobban tetszik a nyelv. De annak azért örülök, hogy tudok magyarul is, még ha nem is tartom egy különösebben szép nyelvnek.
2011. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Örülök, mert nagyon szeretem ezt a nyelvet.

Ilyen szöveget nem sok nyelven találhatnak ki: http://www.youtube.com/watch?v=v--l02xs-3Q

2011. nov. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem örülök, de nem is zavar. Hogy ki hova születik, az egy adott tény, abból kell kihozni a legjobbat.

Egészen kb. egy évvel ezelőttig el sem tudtam volna képzelni, hogy valaha elköltözzek innen. (Nem az ország miatt, hanem az otthonom, barátaim, családom...)

Most legszívesebben elmennék, de attól még nem tagadnám meg a származásomat, és sosem akarnám elfelejteni a magyar nyelvet. A nyelvre egyébként kifejezetten büszke vagyok. :)

És természetesen nem "elmaradottabb" ország felé törekednék, hanem olyanba, amit fejlettebbnek találok.

2011. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

magyar nyelv szerintem szép és jó

persze az angol is:)

igen amugy jó itt (csak az a kérdés meddig)

amerikába én is sziveseben lenék persze ott is valami nagyon jó helyen.

Mindemelet én magyaro.-t mindég a "világ közepének" tartotam lehet mert magyar vagyok viszont rengeteg szempontból nézve ez igy is van ("itt találkozik a kelet és a nyugat")

2011. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, én nagyon örülök.
2012. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!