Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek mit jelent magyarnak lenni?

Kinek mit jelent magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
Próbáljátok megfogalmazni mit jelent nektek magyarnak lenni érzelmileg,gyakorlatilag és egyáltalán mit jelet nektek ez a fogalom!
2011. aug. 24. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Mi ez a provokatív kérdés? Vagy magyar tanár vagy?

Speciál nekem már semmit nem jelent. Már nem vagyok gyerek, látom, mit tettek a vezetőink az elmúlt 50 év alatt. Nincsenek illúzióim. Csak annyiban a hazám, hogy ideszülettem. De nem harcolnék érte. József Attila is ezt írta (és most is aktuális): itt csak meghalni sikerül.

Hát, szép egy haza, ami tönkreteszi a népet. Nem tudom ki fog nekik gürizni, ha itt mindenki meghal, v. külföldre megy. Vagy ez a cél? Ez az én kérdésem.

2011. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Most írhatnám azt, hogy büszke vagyok rá, de ez nem így van. Kiöltek belőlem minden jóérzést amivel büszkén felvállalhatnám a magyarságomat. Ha tehetném elköltöznék, de arról már lecsúsztam..És igaza van az első válaszolónak: nem hallnék meg a hazámért..
2011. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
bocs: halnék
2011. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Anyanyelvem, felmenőim, szülőföldem, és minden, amit őseim és magyar testvéreim felépítettek.
2011. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Én felvidéki vagyok. Ízig-vérig magyarnak vallom magam, és igen, nekem sokat jelent. Azt hiszem a határon túli magyaroknak erősebb az identitástudatuk, főként a minket ért nehézségek miatt (lsd. nyelvtörvény, állampolgársági törvény, stb.) Én azt vallom, hogy a magyarságunkért harcolni kell, a mi szempontunkból ez különösen fontos, mert a fennmaradás a tét. Én igenis büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok, büszke vagyok a magyarság múltjára, a jelenére már kevésbé, de dolgozom azért, a jövőjére az legyek.
2011. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Címszavakban: Balaton, Duna, Szegénység, Hitel, Hetvenezres minimálbér..
2011. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

13:26


A kérdé nem provokatív, de a hozzászólásod annál inkább.


Nehéz megfogalmazni mit jelent magyarnak lenni. A primitív, média által elbutított emberek szerint a magyarságot a pénz határozza meg. Ha kevés a pénz, akkor szar magyarnak lenni, akkor mocskos, büdös ez az ország. Viszont a pénz és a magyarság nem függ össze.

Rengeteg szép tájunk van, szép szokásaink és egy gyönyörű történelmünk (amit manapság mocskosul hamisítanak és ezt tanítják), ami címszavakban csak ennyit árul el rólunk: erős, becsületes, jószívű, naiv, barátságos, szorgalmas, kitartó nép.

Igaz, a sok jó tulajdonságunknak köszönhető a mai helyzetünk. Naivan befogadtunk több népet, ők rendszerint be is illeszkedtek és segítették hazánkat, de két nép csak élősködik rajtunk, s a nyomorba tipor minket... ha hagyjuk. Ennek értelmében el kell majd gondolkodni, hogy 2014-ben hogyan is döntünk.

2011. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szomorúság+dac/büszkeség.


Röviden...


Sajó Sándor - Magyarnak lenni című verse az én érzéseimet ebben a tekintetben eléggé jól összefoglalja.

2011. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég szomorú, hogy magatokat mások hülyeségeivel definiáljátok. Kezd átmenni a dolog román/szlovákba, azok se tudnak magukról mondani semmit úgy, hogy ne kerüljenek szóba mások.
2011. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Remélem ott is maradsz.
2011. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!