Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Éreztétek már, hogy más...

Éreztétek már, hogy más nemzethez tartoztok, holott magyarnak születtetek?

Figyelt kérdés

Magyarországon születtem, régi magyar család leszármazottjaként, mégsem érzem magam magyarnak, nem érzem magam otthon Magyarországon, erősen vágyódok Nyugat Európába. Úgy érzem ott találom majd meg az otthonom, ahol boldog leszek.

Iszonyatos honvágyam van, és a lelkem fáj, hogy nem lehetek otthon.

Van valakinek hasonló érzése?


2010. jún. 26. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen megértelek, én is így vagyok, nekem Finnország az amit egyszer még kisgyerekként megláttam képeken és onnantól kezdve azt érzem hogy valamiért nekem az az otthonom. Pedig más országok is tetszenek, meg voltam már sokfelé, de azokkal kapcsolatban sose volt ilyen érzésem.

Párszor ki is utaztam hónapokra és hihetetlen volt, tényleg mintha otthon lettem volna, az emberek is olyan közvetlenek voltak és mondták is hogy pont úgy nézek ki mint egy igazi finn. De nem tudom miért lehet ez... nekem is honvágyam van szinte mindig ha Magyarországon vagyok.

Ha hinnék ilyesmiben akkor azt mondanám lehet előző életünkben ott éltünk és valamilyen szinten bennünk maradt az érzés. De nem hiszek ebben...

2010. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Amikor becsuktam a szemem, mindig egy hely ugrott be, tudtam, hogy létezik és gondoltam ha eljön az ideje megtalálom, és most így lett. Véletlenül rábukkantam a google-ban. Tökéletes.

Ennek szerintetek oka van?

2010. jún. 26. 18:45
 3/20 A kérdező kommentje:
De jó neked, hogy úgy nézel ki mint egy finn, miközben oda vágyódsz...sajnos én nem úgy nézek ki, de végül is ezen változtathatok.
2010. jún. 26. 18:47
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
én nem érzem magam embernek. az hogy elvileg milyen nemzethez tartozom, az meg nem is érdekel, ezen még gondolkodni sem szoktam...
2010. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Igen, en is ezt ereztem mindig, amit te kerdezo. Depresszios is voltam ettol rendesen. Azota elkoltoztem oda, ahova vagytam, es sokkal boldogabb vagyok. Ettol meg magyarnak is tartom magam. Mindkettonek, mert igy vagyok teljes, igy vagyok onmagam. Magyarorszagra nem vagyom vissza, nincs honvagyam, csak a csaladom hianyzik. De igy is sokkal boldogabb vagyok itt. Szoval megeri megtenned...ha mar ott leszel, ahova vagysz, ugyis kiderul, hogy neked szemely szerint jobb erzes lesz-e ott elni.
2010. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Csak úgy érzem olyan lehetetlen most oda elköltözni. Válság, és mindenki azt mondja, sehol sincs munka...
2010. jún. 26. 22:52
 7/20 A kérdező kommentje:
20:51, olyan jó már neked. Kívánok sok boldogságot, én is megyek, hiszen azt akarom, de már nem akarok várni többet, most mennék legszivesebben!
2010. jún. 26. 22:54
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
csak kíváncsiságból, melyik országba vágyódsz ennyire?
2010. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%
Ez a kérdés provokáció.
2010. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

amióta másodszor és egyre többször járok ausztriában, honvágyam van oda.

és valóban, a finnekre én is kíváncsi vagyok

2010. jún. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!