Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a lány ír verseket az gáz?

Ha a lány ír verseket az gáz?

Figyelt kérdés
Szeretek verseket írni,de nem merem megmutatni a barátomnak...szerintetek gáz az ha egy lány írja a verseket?
2009. máj. 13. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem. Fiúknál furcsább.
2009. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én általános iskolás voltam, mikor írtam az elsőt, és lány vagyok, a barátoknak tetszettek, nekem nem mind, de az már mindegy :-) Viszont lettek nagyon komoly témájúak is, és arra büszke vagyok, hogy olyant sikerült.
2009. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gaz! Miert is volna az? Hisz az erzeseidet fejezed ki vele! Regen en is irtam, lanyom orokolte tolem a hajlamot, mivel o is koltoget verseket :))

Sok sikert a tovabbi verseidhez!

2009. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Fiuknál furcsább? Csapd fel az irodalomkönyvet!

Ez ugyan olyan mint a főzés. Férfiak közül több a mesterszakács.

2009. máj. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az író, költő beállítottság szerintem nemtől független. Lehet ilyen is, olyan is. Örülj, hogy van ilyen adottságod.
2009. máj. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az gáz, ha valakit érdekel, hogy mi gáz és mi nem.
2009. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! már miért lenne gáz? a mai világban inkább a lányok alkotnak többet :) mutasd csak meg nyugodtan másoknak a verseidet...én még 14 évesen kezdtem el írni, de az osztálytársaim mindig szívesen olvasták, szinte az összes , fiúk lányok egyaránt :) mindig körbement órákona frissen elkészült versem,novellám vagy rajzom :)
2009. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gáz! Nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen kérdés egyáltalán megszülethetett. :(

Ezt teszi az, hogy az irodalomkönyvekben csak a férfi szerzőkről lehet olvasni - az emberek azt hiszik, az irodalom csak a férfiaké! Holott a nők mindig is írtak, csak a férfiak azon igyekeztek, hogy a nők írásai ne kerüljenek a nyilvánosság elé! (nem mert rosszabb írásokat produkáltak volna a nők, szó sincs erről - hanem előítélettel viseltettek irántuk a nemük alapján!)

Sok 19. századi női szerző férfi álnéven írt (pl. a Bronte-nővérek, vagy George Eliot, vagy Gerorge Sand)- pont emiatt.

Nézz körül a kortárs magyar költészetben, milyen sok nő van - Karafiáth Orsolya nevét pl. biztosan hallottad már.

Bátran írj, és bátran mutasd meg a verseidet barátaidnak, családodnak, vagy ha van egy kedves magyartanárod, akkor neki is! Az ÉPÍTŐ JELLEGŰ (tehát jóindulatú) krritikákat fontold meg. Aki esetleg kinevet, azt sz.rd le - ez egy férfi költővel is előfordul, előfordult, pl. Hölderlin... Vannak verspályázatok (pl. a www.pafi.hu-n értesülhetsz ezekről), próbálj ott szerencsét.

Sok sikert!

Hypathia

2009. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, sőt szerintem legyél rá büszke! : )
2009. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyáltalán nem gáz!:)
2009. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!