Szerintetek is ciki?

Figyelt kérdés
Szerintetek is ciki,ha magyar műsorokon kívül szlovák műsort is nézek a tv-ben,szlovák zenét is hallgatok meg angolt is a magyarok mellett?Néhány barátom és pár családtagom azt mondja,el fogok szlovákosdni ettől.Meg milyen magyar vagyok így,azt kérdezik tőlem.
2011. dec. 2. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
nem
2011. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
jól teszed, lassan már szégyen magyarnak lenni.
2011. dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

b*sszuss ha nem jurtában éltek akkor maradjanak csöndbe.

Biztos sok minden van otthon ami kínai.És akkor mi van?? semmi

2011. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki.
2011. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem logikus, hogy minél több nyelvet, népet (stb...) ismersz, annál több a tudásod, és több vagy te magad is.

Nem attól magyar valaki, hogy csak magyarul beszél, csak magyarul olvas, és a többi... hanem attól hogy a más kultúrák értékei mellett a magyart is megőrzi és továbbviszi.

2011. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a(szörnyű leírni )az orosz népzenét,meg az indián zenéket(mexikói,argentín,peru)
2011. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért "szlovákosodnál el" bármitől is?


Évek óta Németországban élek, és magyar vagyok. Nem lettem német, és nem is "németesedetem el". Nagyon sokat tanultam a németektől és nagyon sokat tanulok tőlük, amit csak lehet. Német műsorokat nézek (a DunaT.V az egyetlen, amit be lehet fogni, de amióta folyton csak panaszműsorok mennek, azt sem nézzük), és ÉRDEKEL más nép kultúrája, gyökerei, szokásai.


Nem fogsz elszlovákosodni! Inkább szélesedik a látóköröd, és elfogadóbbá válsz mások iránt, pl. rájöhetsz, hogy nem a nációtól lesz valaki jó vagy rossz, bunkó vagy sem. Hogy milyen magyar vagy? Már több és jobb, kifinomultabb és árnyaltabb, mint akik ezt kérdezik tőled.

2011. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem az. Hát én, aki örmény, dári, berber nyelvű műsorokat nézek (a nyelvek "zenéje" kedvéért) - most el fogok örményesedni, dárisodni, vagy - Isten ne adja! - Rif-berberesedni?! Még a gondolatába is belereszketek!!!:-)


No de, tréfán kívül: ha szlovákiai magyar vagy, csak arra ügyelj, hogy a szlovák nyelvű műsorokat magyarság-tudattal nézd. Ha meg magyarországi magyar volnál, miért ne érdekelhetne a szlovák nyelv hangzása? Hátha még egyszer kedvet kapnál ahhoz, hogy megtanuld. "Ahány nyelv, annyi ember". Közhely ez, de igaz. Jó szórakozást!

2011. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

dehogy.

én pl. nagyon örülnék ha tudnék szlovákul, mert úgy sokkal könnyebben tudnék egy millió másik szláv nyelvet megtanulni.

Gondolj csak bele, csehül gyakorlatilag tudsz már, megérted kb. a lengyelt és az orosz is elég érthető neked.


Én ennek nagyon is örülnék!

2011. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem szlovákosodsz el akkor nem ciki.
2011. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!