Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm nem hajlandó megtanul...

Barátnőm nem hajlandó megtanulni szlovákul, pedig muszáj lenne neki, mert egy csomószor került ciki helyzetbe. Hogy vegyem rá. Hogy megtanulja a szlovák nyelvet? Mert itt szlovák tudás nélkül nem fog boldogulni.

Figyelt kérdés

Legutóbb az üzletben mondott neki vmit az eladónő,ő meg egy percig csak nézett rá,mert nem értette,mit mondott neki,a sort meg fenntartotta.

A lakótársak ha kérdeznek tőle valamit,akkor se válaszol,mert nem tud.Szeretnék neki segíteni a szlovák tanulásában,de ő azt mondja,nem mindenki tud megtanulni folyékonyan szlovákul.Nem is tesz érte semmit,hogy megtanulja a nyelvet.Pedig lassan itt lesznek a vizsgák,és akkor ott sem fog boldogulni,mert ha nem tud szlovákul,akkor nem fog átmenni.


2011. nov. 26. 19:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
A nyelvtanulás nehéz ügy, kellene valami motiváció.
2011. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
ha nem szereti a nyelvet akkor nagyon nehéz lesz megtanulnia
2011. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az sem elég motiváció neki, hogy nyakán vannak a vizsgák, akkor nem tudom, mi lenne elég. Mindenesetre ha nem akar, akkor nem fog megtanulni, hagyd rá, előbb-utóbb rá fog jönni, hogy ez így nem megy.
2011. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyetem (főiskola?) is szlovák nyelven oktat, akkor egyáltalán honnan tudja, hogy mit vesztek az órán...?
2011. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Mondd el neki ezt az egyetemmel kapcsolatban,habár szerintem nem most kellene tanulnia az oktatás nyelvét
2011. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előttivel egyet értek. Ha kell a szlovák a vizsgákhoz, és nem tud szlovákul, akkor honnan tudja, mit vesztek órán?
2011. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
Most Szlovákiában éltek, egy szlovák fősulira jártok? Barátnőd? Egy barátnő (azaz lány vagy), vagy fiú vagy, és a barátnőd? :)
2011. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Nos,ha te tudsz jól szlovákul,akk beszéljél csak szlovákul vele. Ne szólalj meg egyáltalán magyarul. Így rákényszerül h beszélje a nyelvet.
2011. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

A barátnődnek van igaza!


Én sem tanulnék meg szlovákul, az biztos, max. beszélnék angolul. A szlovákok mindent elkövetnek a magyar nyelvhasználat ellen, te meg tapsikolsz is neki.

2011. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Azért szlovákul megtanulni, ha nem anyádtól tanulod a nulladik pillanattól, nagyon nehéz. Évekig tanultam, mire értelmesen tudtam mondani valamit. Nem csodálom, hogy ódzkodik tőle, mivel sikerélmény kb. 0. :(

Rávenni meg nem lehet senkit. Főleg nem nyelvtanulásra.

2011. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!