Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolat kell hogy...

Milyen kapcsolat kell hogy legyen a koliban lévő szobatársak között?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és kolis. A szobatársam állandóan kér tőlem dolgokat, mindennapi használati tárgyakat (nadrág, felső, papír, evőeszköz, cipőt is kért már tőlem) ez normális? vagy csak én vagyok zárkózott?
2009. máj. 14. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A köv 5 évedet kb vele összezárva fogod tölteni, a végére már az is természetes lesz, ha egy fogkefétek van. :)
2009. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog, de ha rendesen, sértetlenül visszaadja, el lehet viselni.
2009. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarod nem kell semmit kölcsön adni, viszont egy fedél alatt éltek, tehát olyan mintha egy család lennétek:) szerintem neked is jó a biztos tudat, hogy adott esetben te is kérhetsz bármit.
2009. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök normális (nálunk legalábbis az volt). Nemcsak szobatársakkal, hanem egyéb kolis ismerősökkel is gyakran megesik hogy kérnek egymástól valamit. pl palacsintasütője egyetlen haveromnak volt, legalább öten használtuk. Ha meg jött 4-5 vendég, akkor sokszor több szobából is kellett evőeszközt kérni, mert a mi szobánkban egyszerűen nem volt annyi. Soha nem volt ilyesmiből gond, szívesen adtunk is mindig mindent egymásnak ha kellett.
2009. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni nem kell. Egyéniségtől függ, hogy mi alakul ki. Nálunk minden külön volt és nem csináltunk közös programokat se, a szomszéd szobában a kenyeret is közösen vették, és mindenhova együtt mentek.
2009. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonló dolgok miatt választottam (a kolihoz képest sokkal drágább) albérletet. Öten béreltünk egy szuperül felszerelt modern lakást, majdnem mindenkinek volt külön szobája, saját tévéje. Havi negyvenezer forintba került még tavaly rezsivel együtt, s hogy tudjam fizetni, heti 15-20 óra munkát vállaltam egy nem lepukkant bárban (egy óra alatt megkerestem ezret, plusz a borravaló fele is az enyém lehetett).


Nem tartom magamat sznobnak, továbbá nem túl gazdag családból származom én sem, viszont a nyugalmam mindennél többet ér, és 25 négyzetméteren, plusz a mocskos közös vécéken és zuhanyzókon nem akartam sokadmagammal osztozni. Inkább elviseltem néha a lerészegedő pasik látványát, taperolását, mindenféle kínját.

2009. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom ki hogy van vele, de azért az hogy ruhákat kér kölcsön valaki, az nekem már nem férne bele. Az rendben van ha papírt, tollat, vagy valami edényt esetleg. De hogy ruhát..
2013. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!