Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szerettek az animékben?

Mit szerettek az animékben?

Figyelt kérdés
Figyelem!a kérdés csak azoknak szól akik tényleg szeretik az animéket!
2011. dec. 5. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Bevallom, én mostmár csak elvétve nézek animét, de régen hatalmas rajongó voltam. :)

Én főleg a történetek sokszínűségét szerettem. Gyakran a kedvenc animéimnek olyan története volt, amihez hasonlót sem filmben, sem könyvben nem találtam. Emellett én a szereplők jellemét és (cosplayes lévén) a ruháikat, kinézetüket is nagyon kedveltem. :)

2011. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Régen én is nagyon szerettem, mostmár szinte egyáltalán nem nézek. Nem találok olyat, ami jó lenne, régen viszont faltam őket. A történetük, a rajzolásuk, minden tetszett. Felnőtt fejjel azonban nem igazán tudnak lekötni. Úgy érzem kinőttem belőle. Nem is tudom, nincs is olyan történet most, amire azt mondanám, hogy jó. :S
2011. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ugyan olyan mint a film csak rajzolva van, és az amcsi film 99%-ának már az első 10 perc után szinte ellehet mondani mi lesz a vége, vagy a másfél órából 1 óra tökölés és az utolsó félórát összedobják,+ animénél nincs "időkorlát" van ami már 500 részes és csak 1-2 év vagy simpson módhoz megállt az idő, egyébként ne a pokemon meg a dragon ball után itéld el van mindenféle horror vígjáték,krimi,romantikus meg ...aki azt mondja hogy az anime gyerekes az nem látott még Gantz-ot
2011. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Engem az fogott meg, hogy egészen különleges a rajzolásuk és a történetük és általában jól vannak megcsinálva. Azért is kezdtem el nézni mert amik a tv-ben mentek azok általában szörnyen unalmasok voltak és már nem bírtam nézni őket. Egyébként nekem a fantázia világ is nagyon meg fogott, mert rengeteg van az animékből és mindegyik ami ilyen kitalált világos újabb és újabb elemek vannak. Szerintem úgy összeségében nagyon jók bár azért van köztük szörnyű! Ha valaki elöszőr néz animet akkor mindig érdemes elötte utána nézni-e mert különben olyanba is ütközhet ami örökre elveszi a kedvét az anime nézéstől!
2011. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már szinte én sem nézek animét, de 1-2 éve még imádtam őket. Egyrészről nincs időm nézni, másrészről átszoktam a fantasy könyvekre. :)

Én nagyon bírtam az animék rajzolását, meg azt, h szabadabban vesznek bennük bizonyos témákat, mint a nyugati kultúra filmjeiben. Meg rohadtul tudják, hogyan lehet a képi világgal igazán hatni az érzelmekre.

Meg hát csomó jó rajzolt pasira csorgathattam a nyálam. ^^

Azért ezt néha most is megteszem. Évente 1-2 anime azért befigyel még. :)

27/N

2011. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kameko-san ***** válasza:

Én főleg a történetük miatt szeretem őket. Sok animének sokkal jobb és tartalmasabb története van, mint sok filmnek (főleg az amerikaiaknak). Amelyiknek nem köt le a története/lényege, azt nem nézem meg. A rajzstílus is tetszik, de ez a rajzolótól függ. Szeretem az alattuk játszott zenéket is, nagyon eltalálják az épp oda illőt.

Engem lényegében ezek fogtak meg. Persze nem minden animét szeretek, és nem a Dragon Ball (mármint az lejére célzok) típusúakat, mert azok direkt a gyerekeknek készültek. Én inkább a Hetalia-t, a Kuroshitsuji-t és a társait szeretem :)

2012. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

én nem tudom remélem igen azonban azt kérdezted mit tanulnak

az iskolákban 18 készség volt:


Seishinteki kjójó - spirituális finomítás

Taidzsucu - fegyvertelen harc

Kendzsucu - kard technikák

Bódzsucu - bot technikák

Sódzsucu - lándzsa technikák

Naginatadzsucu - Naginata technikák

Kusarigamadzsucu - kusarigama technikák

Shurikendzsucu - dobálható fegyverek technikái

Kajakudzsucu - pirotechnika, tűzszerészet

Hensódzsucu - álruhában való megszemélyesítés

Shinobi-IRI - lopakodás és belépés módszerek

Badzsucu - lovaglás

Szui-ren - víz képzés

Bórjaku - taktika

Csoho - kémkedés

Intondzsucu - menekülés és elhallgatás

Tenmon - meteorológia

Csi-mon - földrajz

(szerintem most csak harcművészetet tanulnak alap tantárgyak mellé)

a nindzsák megjelenése teljesen hétköznapi ezért nem tudunk semmit arról, hogy léteznek e még (azaz hogy ténylegesen ölnek vagy kémkednek-e) rejtőzködnek nem véletlenül hisz több ezer embert tettek el láb alól

- olvastam egy legendát amiben 3 napig ült a pottyantós aljában egy nindzsa és amikor a likvidálandó személy kiment nagydolgozni egy nagyon vékony és hosszú pengével átszúrta ezzel olyan károkat okozva a testében hogy már többet nem kellett neki slozira menni


hogy mik is jók az animékben sok előnye van a filmekkel szemben

- nem kell annyira befektetni rá hisz egy szerkesztő és egy vágóprogrammal már lehet csinálni egy animét ugyanis az egyszerűségre épülnek hisz az embereknek szinte csak a körvonalait rajzolják le

- kijavítja a színészi hibákat azonban felerősíti az érzelmeket így jobban átélhető lesz nagyon fontos szerepet játszik benne a testbeszéd mivel azokat az érzelmeket amiket nehéz lerajzolni pl izgatottság

azt túlzott testbeszéddel kompenzálják

-maga a történetek általában valami hihetetlen mégis köznapi történetet mesél el hogy milyen egy démon vagy egy vámpír élete a fejlettebb társadalomban vagy hogy egy szerelmes pár egy videó játékon keresztül szerelembe esnek de a játékból nem tudnak kilépni nagyrészük lehetetlen mégis lehetséges

- ezek általában kategóriákra vannak osztva echi*, horror, sci-fi, drama stb.. amik természetesen kombinálódhatnak

-de ami e legjobban tetszik az animékben hogy nem csak a sorozat végének hanem 1-1 résznek is van mondandója és ez nagyon fel tudja dobni a hangulatot az izgalmat mindig fent tartja de van hogy néha-néha elengedi és mégis az utolsó 5 részt nem tudod végig nézni külön (hacsak nem vagy nagyon elszánt)

- a humort is szinten tartják hisz még a legkomolyabb animében is van legalább 1 vicces karakter

a hibáiról szintén tudnék írni ennyit viszont már késő van :/ szal ha érdekel dobj egy üzit

2014. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

hogy mik is jók az animékben sok előnye van a filmekkel szemben

- nem kell annyira befektetni rá hisz egy szerkesztő és egy vágóprogrammal már lehet csinálni egy animét ugyanis az egyszerűségre épülnek hisz az embereknek szinte csak a körvonalait rajzolják le

- kijavítja a színészi hibákat azonban felerősíti az érzelmeket így jobban átélhető lesz nagyon fontos szerepet játszik benne a testbeszéd mivel azokat az érzelmeket amiket nehéz lerajzolni pl izgatottság

azt túlzott testbeszéddel kompenzálják

-maga a történetek általában valami hihetetlen mégis köznapi történetet mesél el hogy milyen egy démon vagy egy vámpír élete a fejlettebb társadalomban vagy hogy egy szerelmes pár egy videó játékon keresztül szerelembe esnek de a játékból nem tudnak kilépni nagyrészük lehetetlen mégis lehetséges

- ezek általában kategóriákra vannak osztva echi*, horror, sci-fi, drama stb.. amik természetesen kombinálódhatnak

-de ami e legjobban tetszik az animékben hogy nem csak a sorozat végének hanem 1-1 résznek is van mondandója és ez nagyon fel tudja dobni a hangulatot az izgalmat mindig fent tartja de van hogy néha-néha elengedi és mégis az utolsó 5 részt nem tudod végig nézni külön (hacsak nem vagy nagyon elszánt)

- a humort is szinten tartják hisz még a legkomolyabb animében is van legalább 1 vicces karakter

a hibáiról szintén tudnék írni ennyit viszont már késő van :/ szal ha érdekel dobj egy üzit

2014. júl. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!