Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ilyen "barátot"...

Hogy lehet egy ilyen "barátot" lekoptatni? (lehetőleg szó nélkül, lent bőv. )

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy van egy illető, akivel most úgymond jóban vagyok. Viszont ismerem, tudom hogy milyen de nem tudom hogy lehetne szépen (nem szóval) lekoptatni.

Olyan hogy akivel jóban van attól mindíg segítséget kér, néha ő is viszonozza, viszont én nem szeretném hogy tőlem kérjen segítséget mert nem bírom.


Csak itt kezdődik a probléma. Akivel nincs jóba, vagy semleges, azt bunkónak titulálja, akire meg egy kicsit is haragszik arról meg elterjeszt mindent, pl egy másik embernek X-ről : Jaj ne foglalkozz X-el, ő egy senki, bunkó paraszt.


Holott ő a bunkó.


Hogyan tudnám magamról szépen komótosan lekoptatni úgy hogy ezt nem teszem szóvá? Mert semmi szükségem rá hogy keresztbe tegyen meg elterjesztgessen ezt meg azt.


Most oké, lehet azt mondani h "sz*rjam le", de egyszerűen nem lehet. Mindíg odajön hozzám, beszélgetni stb....Ha jókedve van akkor rendes, de itt jön az én problémám :


Én nem szeretnék egy olyan "barátot" akire állandóan figyelnem kell hogy jóba legyek mert ha nem akkor úgy keresztbe tesz nekem ahogyan csak tud, és a fentebb leírtak(elterjesztés stb). Nekem ilyenre nincs szükségem.



Hogy lehetne ezt megoldani?:/


2011. dec. 6. 22:43
 1/6 Head válasza:
76%
Öld meg!
2011. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom a többiek se szeretik, mert bunkó. Lehet nem mondják de így éreznek, ahogy te is pontosan úgy.

Hidd el akinek mondaná hogy bunkó paraszt vagy, az nem fogja elhinni neki, az emberek valamilyen szinten jó emberismerők.

Amúgy az ilyen szarkavarók mindig kiszelektálódnak, mert igazán senki se szereti őket, nem kell vele foglalkoznod.

Ha segítséget kér tőled akkor nem segítesz neki, mondasz valami közhelyes lekoptató szöveget: "sok a dolgom, nincs időm, stb..."

2011. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Higgye azt, hogy ha akarnál sem tudnál segíteni. Vagy légy te a terhére a gondjaiddal.
2011. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viselkedj vele kedvesen.

A kedvesség ellen nagyon nem tud mit tenni.Hallgasd meg a mondandóját,de ne legyél az ő pártján,de másén se.Mond,hogy nem nagyon tudsz mit hozzáfűzni az ő mondandójához.

És te ne keresd az ő társaságát.

Ha osztálytársról van szó,akkor elég necces,mert gondolom mindennap ott van....

2011. dec. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem "rokonom" ilyen......fújjjjjj!
2011. dec. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahányszor odamegy, kérj tőle kölcsön...........:)
2011. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!