Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek hány százaléka...

Az emberek hány százaléka kerül a pokolba?

Figyelt kérdés
Nincs túl nagy jártasságom a vallás terén,ezért elnézést ha valami butaságot írok. Arra gondolok,hogy a Bibliában ugye vannak tiltások,főbűnök,amit ha valaki megszeg,akkor a pokolba kerül. Most ne vegyük figyelembe a bűnbánatot. Véleményem szerint még a hívők közül is sokan megszegik egyiket-másikat,hát még az ateisták. Meg ugye aki nem Istenben hisz,annak egyenes az út a pokolba.
2011. dec. 9. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66,666%?....:)
2011. dec. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

> még a hívők közül is sokan megszegik egyiket-másikat,

> hát még az ateisták.

Természetesen. A gonosz ateisták gépfegyverrel írtják az embereket az utcán!


> Meg ugye aki nem Istenben hisz,annak egyenes az út a pokolba.

Így terjedt el egy rendkívül káros és veszélyes elmebetegség... Nem a halál utáni élet ígéretével, hanem a halál utáni élet félelmével.

2011. dec. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet erről statisztikát készíteni,testvérem..

De mégis egyet én megkockáztatok:

100% , hogy AKI NEM AKAR visszajutni az Eredetéhez, ( a Teremtőjéhez)

AZ NEM FOG visszajutni. Ez, csak ez az egy biztos.


Jézus Krisztus mondja:

Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég.

Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

(Jelenések könyve 21,6)

2011. dec. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
kérdezd meg a népszámlálókat...
2011. dec. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tegnap 23:47

Nem kell kiforgatni az ember szavát,egyáltalán nem erre gondoltam. Pl. a házasság előtti szex,válás,embertársaink iránt érzett gyűlölet stb. Ha jól tudom ezek Isten szemében bűnnek számítanak. A másikra: mint írtam,nem vagyok egy teológus. Felvetődött bennem egy kérdés,amit véleményem szerint normálisan megfogalmaztam abban a reményben,hogy lesz olyan,aki választ ad nekem. Úgy látszik nagyot tévedtem.

2011. dec. 10. 00:57
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem egy átlag vallási tudással rendelkező esetében ez a kérdés példamutató, csak azért, mert elmélkedsz és gondolkozol. Isten nem szereti (a Biblia alapján) az olyan embert, ki birka módjára követ valamit, ha jó, ha rossz. Gondolkodsz, és megfogalmazol egy kérdést, mi érdekel. Nagyon jó.


Sajnos nagyon elhajlott a vallás a hittől. Az egyházak Krisztus tanításaitól és a Bibliától. Ezért az évszázadok alatt nagyon sok elferdített szómagyarázat vésődött be rosszul az emberek tudatába. Sajnos több, mint egy évezreden keresztűl a Biblia el volt rejtve az emberek elől. A tanításokat a felolvasásokat latin nyelven mondták, egyszerű emberek által érthetetlen nyelven. A megváltást a gyónáshoz az alamizsnához, a templombajáráshoz kapcsoltatták. Sem pénzük sem lehetőségük nem volt, hogy Bibliához jussanak, főleg nem a saját nyelvükön, mivel nem létezett a nyelvükre fordított példány.


Na, de nézzük az általad említett fogalmakat a Biblia szavának tükrében:


Pokol: Ez a szó a héberben a seol, görögben a hádész. Ezeknek a szavaknak egy a jelentése, sír. Magyarán az az állapot, melyben te magad is voltál több száz évvel ezelőtt. A semmiben. A Biblia azt mondja, hogy minden ember a pokolra, azaz a semmibe jut. Tehát meg is "született" a válasz a kérdésedre: A Biblia alapján minden ember a pokolba jut. (Csak néhány nem, de ebbe ne folyjunk bele, itt most nincs jelentősége). A pokol elnevezés teljesen jó, csak nagyon rossz értelmet nyert.

Krisztus ezt az állapotot alvásnak nevezte.


Ebből az állapotból fog Krisztus feltámasztani mindenkit, azaz újjáteremteni.


Házasság előtti szex: Meglepő, de ilyen nem létezik a Biblia szava alapján. Isten kezdettől fogva az embert férfivá és nővé teremtette. Ő maga szerkeszt egybe és választ szét dolgokat. Nem egy harmadik ember kérdésére válaszolva lesz két ember házas. Erre pontos meghatározás van a Bibliában, már a teremtésnél. A házasságot a következő szerint deffiniálja: Elhagyja a férfi anyját és apját (azaz éretté válik az önfenntartásra, magyarán felnő) ragaszkodik feleségéhez (azaz szerelmes lesz a maga által választott asszonyhoz) és lesznek egy testté (szexuális kapcsolatot létesítenek). Ennek a három feltételnek a teljesülése a házasság. Felnőttként a szívem választottjával lefekszem, kivel le akarom élni az életem. Sok példát látni erre a Bibliában, hogy a testi kapcsolat a házasság. Például Jákob esete, hogy a felesége miként küldte be a szolgálóhoz, hogy lefeküdjön vele, hogy gyermeket csináljon neki. Erre az írás azt állítja, hogy feleségül adta ezáltal neki.

Tehát a házasság előtti szex, az éppen olyan értelmetlen, mint az étkezés előtti evés. Egy és ugyan az. Viszont ezek után felmerűlhet a kérdés, hogy hányan törtünk házasságot. Kinek hány kapcsolata (hány házastársa) volt, mielőtt aláírta tanúk jelenlétében a papírt?


Az embertársaink iránti gyülölet esetében igazad van, ez bűn. Mert aki azt mondja, hogy szereti az Istent, de gyűlöli az atyjafiát, hazug az.


Ami az úgynevezett főbűnöket illeti, ilyen nincs a Bibliában. Isten előtt nem lehet bűn. Sem kicsinek deffiniált, sem nagy. Minden ember vétkezett. És arra a kérdésre, amit Krisztusnak is feltettek, hogy akkor ki üdvözülhet, azt válaszolta, hogy "embernek ez lehetetlen". Mekkora szégyen... De azt is mondta utánna, hogy Istennel minden lehetséges. (Sajnos a fordítások nem adják vissza teljesen, mert legtöbb esetben úgy van fordítva, hogy Istennek minden lehetséges, de a pontosabb, hogy Istennel.)


Szerinted kinek volt a "nagyobb" bűne; Ádámnak, ki semmibe vette Isten parancsát és intelmét, vagy Káinnak, aki megölte testvérét? Furcsa, de Ádámnak. Már a büntetés súlya is mutatja ezt. Ádámnak és onnantól, hogy az ember elfordult Istentől minden embernek meg kell halnia, míg Káin pusztán vándor lett a családjával, sőt még csak nem is szabadott senkinek és semminek bántania őt. Egy ujjal sem nyúlhatott senki hozzá, hogy megölje.


Az evangélium (jó hír) nem az, hogy van vagy nincs pokol, hanem az, hogy amiképpen ajándékba kaptuk az életünket, úgy adja az Úr ajándékba az örök életet, hogy aki hisz Isten egyszülött fiának szabadító nevében, az üdvözűl. A lator mit kérdezett Krisztus mellett a kereszten? Ha eljössz, emlékezzél meg rólam. Nemhogy hitt, tudta, hogy Krisztuson áll vagy bukik az élete.


A százados mit mondott Krisztusnak? Csak egy szóval mondd, és meggyógyúl a szolgám. A teremtő, a szavával teremtő mindenható Istenben hitt. Erre azt mondta Krisztus, hogy ilyen hitet nem talált Izraelben sem.

A jó hír, hogy üdvösségünk könnyen lehet, pusztán hinnünk kell a szabadító, teremtő Krisztusban, kit az Atya feltámasztott a halálból. Ennek a hitnek nyomán éri el az ember, hogy elfordul bűneitől, szelíddé és alázatossá válik, és a békességet keres és békességet ad.


Üdv: L

2011. dec. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6Kérdező,a 3-at miért nem tartod komolynak? átgondoltam, és komolyan ezt gondolom.
2011. dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat,ezt nem rátok értettem,csak arra,aki kiforgatta a szavaim. Tényleg rosszul fogalmaztam meg,bocsánat érte.
2011. dec. 10. 09:01
 9/14 Zenon ***** válasza:
100%-a.
2011. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én már írtam hogy 100% nem tudom miért tüntették el...
2011. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!