Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne 'megnevelni' egy...

Hogy lehetne 'megnevelni' egy gyerekes lakótársat?

Figyelt kérdés
Már együtt lakunk egy ideje, régóta barátnők vagyunk, de a hozzáállásában van néhány dolog, ami egyre jobban zavar. Előszöris, a takarítás. Én minden hétvégén felporszívózok a szobámban, a konyhában, a fürdőben, a folyosón, fel is mosok. És ő sose segít. Az egy dolog, hogy neki erre a saját szobájában nincs igénye, de a közös helységek miatta is koszosodnak, és egy szalma szálát se tenne keresztbe. Ha szólok neki, akkor így rádöbben, hogy ja persze, tényleg, aztán egyszer segít is, majd megint elfelejti. Egyedül mosogatni szokott, de az is olyan, hogy mondja, hogy most ő a soros, ne mosogassak el (mondjuk délelőtt szól) és mire én hazajövök délután 5kor, még mindig ott a mosogatni való, mert reggel még se volt rá ideje, suli után meg leült netezni. Naná, hogy akkor elmosogatok, mert valamiből ennem kell... A másik meg, hogy folyton késünk miatta a számlákkal. Nem azért, mert nem lenne rá pénze, hanem mert hülyeségekre szórja el. Én is spórolok, de hiába, ha ő erre nem képes, én meg egyedül nem tudom kifizetni őket. Erre hogyan utalhatnék neki, azt mégse mondhatom meg, hogy mire költse a pénzét... De már tényleg zavar, hogy én többet tanulok, többet vagyok suliban, mint ő, vele ellentétben pasim is van, mégis rám marad az egész házimunka... Mit tehetnék? 20/L
2011. dec. 11. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt tehetnéd, hogy ezeket szépen elmondod neki. Írjatok egy beosztást, tegyétek ki valami jól látható helyre, pl. hűtőajtó, hogy melyik nap ki takarít, és be kell írnia, ha megcsinálta. Meg te is írd be, látszani fog a különbség.

Mosogatás: "ma te vagy a soros, négyre érek haza és szeretném akkor már használni a konyhát."

Az anyagiakra meg az lenne a legjobb megoldás, ha csekkeket fizettek, hogy egy dobozba hó elején beteszitek a pénzt, ami kb. elég lesz, mindketten ugyanannyit. Aztán abból fizettek. Vagy ha átutalással megy, akkor utaltasd át magadnak, rögtön amint megkapja a pénzét, azzal tudsz érvelni, hogy így hónap közben nem kell ezen problémázni, sokkal kényelmesebb lesz neki.

2011. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
pofon egyszerű a dolog, mond meg neki, hogy ha nem változtat a jelenlegi nemtörődömségén akkor keresel mást és azzal költözöl össze
2011. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!