Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiküszöbölhetetlen, hogy ahol...

Kiküszöbölhetetlen, hogy ahol a pénz, ott a szépség? Nem tinikorról van szó.

Figyelt kérdés

Szóval azt vettem észre, ha valaki minél kevesebbért minél rosszabb munkahelyen dolgozik, úgy meg van viselve, öregebbnek is tűnhet a koránál.

Aki meg jó munkahelyes sok pénzért, esetleg akinek plasztikai műtétekre is telik, könnyebben lehet vonzó.


Nekem most kezdődik el a csóróság az életemben, minden fizetésem el fogja vinni a megélhetés, a család, eddig tartott az önépítés.


már most többnek nézek ki, mit amennyi vagyok és a velem egyidős ismerőseim 10x szebbek nálam, holott régen nem így volt.

nincs pénz sem ápoló krémekre, sem fodrászra, sem semmilyen kezelésekre, kúrákra, de még egy műkörömre sincs, ami mindenkinek van manapság.


én nem akarok már most csúnya lenni. de a férfiak már most levegőnek néznek :(


mit tehetnék?


2011. dec. 12. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Hát először is a szépség belülről fakad.


Tehát, ha megkeseredsz a csóróságba az ront a kisugárzásodon és az életkedveden. Emiatt egyből nem vonzod az emberek figyelmét.


Aztán meg - az én tapasztalatom szerint, bár még csak 26 vagyok - többet ér egy jó úszás/szauna, mint bármilyen ápoló krém vagy kozmetikus. Egy uszoda bérlet pedig nem eget rengető összeg és még karban is tartod a tested.

De ha nincs uszodára pénzed, akkor egy jó forró fürdő otthon, a csendes lakásban, gyertyákkal a kád szélén, halk zenével. Valami illóolaj a kádba...

Előtte pár arckezelés. Pl leárazott AVON termékekkel... kijön kb 1500ft-ból egy fél évre az arc kezelésed...


Fodrász: hajfesték jó minőségű: 1500ft. 2-3 hónapig is kitart, ha a hajad szinével harmonizáló, de kicsit élénkítő színt választasz. Én magamnak festem, hátam közepéig ér a hajam, nem egy nehéz ügy.


Műköröm? Ugyanmár... szerintem kevés férfi ugrik a műkörömre. Legyen tiszta, ápolt a körmöd az sokkal fontosabb.


A nőies öltözködést pedig turkálókból is meg lehet oldani, ha ügyes vagy.

2011. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Az biztos, hogy sokkal egyszerűbb, ha van pénzed. Én most szembesültem ezzel, egy rokonom, nagyon szép lány, most cisnáltatta meg az orrát, amin egy icipici kiugrás volt csak. Amúgy tökéletes az arca. Én is gondolkoztam már évek óta, hogy mennyivel szebb lennék, ha nem lenne krumpliorrom, de sajna kb. soha nem lesz rá pénzem. Erről ennyit.

Fodrász egy évben egyszer van, a hajam nem festem, mert nem telik rá, és a nagy lenövés sokkal igénytelenebb. A bőrömre is ráférne valami kezelés, csupa stria, elvileg ezeket el lehet tüntetni, mielőtt kifehérednek, műtéti úton, sok pénzért. Hát erre sincs.


Ez van, sajna nem tudsz mit tenni ezzel :(

2011. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

"Szóval azt vettem észre, ha valaki minél kevesebbért minél rosszabb munkahelyen dolgozik, úgy meg van viselve, öregebbnek is tűnhet a koránál."

Ebben van igazság, csak nem azért, mert neki nem telik plasztikai műtétre, hanem azért, mert a kialakult helyzethez való (érthető) viszonyulása, és az ebből következő alacsony önértékelése tükröződik a kisugárzásán.


Javítani kétféleképp tudsz. Bármelyik jó, de lehet mindkettő egyszerre.

Az egyik lehetőség, hogy abban a helyzetben, amiben vagy megkeresed a szépet, valamilyen módon kialakítasz egy pozitív gondolkodást. Ez egy döntés kérdése

A másik, amit tehetsz, hogy új célokat talász magadnak amellett, amit most csinálsz. Csakazértis megtalálod a kiutat, csakazértis javítasz a helyzeteden. Ez is egy döntés.

Egyik döntés sem könnyű, de ez az egy életed van (legalábbis a mostani tudatoddal). Miért ne hoznál ki többet belőle?

2011. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

és ráadásul még lelkileg is megvisel

volt, amikor 12 óráztam fél éven át minden nap (kivéve szombat, vasárnap) totál lefogytam, karikás szem, meg ami kell, és elmentem ismerőseimmel kikapcsolódni, és vadidegenek beszóltak, hogy rontom a hely színvonalát :(


az előtt meg én voltam a diszkokirálynő - ennyit jelentett fél év kemény munka ott. 27 voltam akkor.


és még csak most megyek bele a sűrűjébe. gyerekvállalás, munka, kevés pénz.


hát tényleg azért szaporodik az ember, hogy más éljen tovább helyette.

2011. dec. 12. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Ja igen, az meg a másik, hogy miután az ember hullára dolgozta magát, fáradt, rosszkedvű, sápadt, esélytelen, hogy úgy nézzen ki, mint aki élvezi az életet, kipihent, friss és vidám. Sajnos ezzel nem nagyon lehet mit tenni :(
2011. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Miért ne hoznál ki többet belőle?"


egész életem küzdelem volt, hogy a legtöbbet kihozzam.

de már ott tartok, hogy örülök, ha van munkám.


nincs már erőm küzdeni, ráadásul már ott vagyok, hogy lehetőségem sem lesz.

most jött el az igazi felelősségteljes felnőtt élet :(

2011. dec. 12. 20:26
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szóval azt vettem észre, ha valaki minél kevesebbért minél rosszabb munkahelyen dolgozik, úgy meg van viselve, öregebbnek is tűnhet a koránál."


Van ilyen összefüggés, de fölösleges eltúlozni. Egy csomó olyan "jó munkahely" van, ahol a sok stressz öregíti az embert. Mit szóljanak mondjuk a hű de trendi menedzserek és vállalkozók, akik 50-es éveik elején már szívinfarktusbak hullanak, mint a legyek? A "rossz munkahely"-ek közül elsősorban azok öregítenek gyorsan, amelyek fizikai igénybevétellel járnak. Egy rosszul fizető, de amúgy idegkímélő, link állás viszont jót tesz az egészségnek. Ugyanakkor tény az is, hogy az ember bizonyos mértékig meghatározhatja, mennyire engedi, hogy a munkája agyonstresszelje. Futószalagnál meg nagyon kevés ember dolgozik ma már.


"Aki meg jó munkahelyes sok pénzért, esetleg akinek plasztikai műtétekre is telik, könnyebben lehet vonzó."


Láttál már plasztikai műtéteken átesett embereket (nem elméletben, hanem a valóságban)? Ritka undorító is tud lenni a végeredmény, szerintem nagyon kétségbeesett és gyakran átgondolatlan lépés az efféle műtét.


"már most többnek nézek ki, mit amennyi vagyok"


Ismerek nőt, aki 55 évesen is egész jó nő. Nem gazdag. Egyszerűen más a hozzáállása, mint az átlagos mindig negatív, mindig szomorkodó, mindig dühös, irigykedő, keserű, önmarcangoló embereknek. Azzal a 3 db döntésével, hogy nem nyíratta rövidre a haját, nem hízott el és nem kezdett pocsékul öltözködni, 15-20 évvel néz ki fiatalabbnak, mint kortársai.


A magyar nők valahol 45 éves kor körül eldöntik, hogy mától vénasszonyok, és úgy is viselkednek. Ez nem kötelező. Persze a menopauza sok mindenen változtat, de nem ennyire. A durvább verzió az, amikor az első gyerek után lesznek vénasszonyok, mondjuk 30-35 éves korban. Persze van, aki már az egyetemi éveiben elkezdi a látványos öregedést. Ezek döntések, a természet ezt nem teszi ilyen szinten kötelezővé.


"a férfiak már most levegőnek néznek"


A férfiak a vidám, pozitív, magabiztos nőket szeretik pontosan úgy, ahogy a nők is az ilyen férfiakat.

2011. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Öltözködhet az ember drágább helyről, ha van pénze, de ha egy sz*r alak emberileg, akkor mindegy, hogy néz ki. A milyenséget megérzik az emberek.


Amit viszont megtehetsz, az az, hogy minden lehetőséget megragadsz az alvásra és a pihenésre, és mindig legyél pozitív gondolkodású, hiszen a nehézségek véget érnek majd, de addig is ki kell tartanod! Belülről legyél szép, ezt a külső dolgokkal felerősíteni lehet, ha megvan, de teljesen külső cicomával felépíteni nem.


Amúgy rengeteg videó és leírás van jobbnál jobb kéz-, haj- és bőrápolási tanácsokkal tele, házilag is tudsz szépítkezni, lényegesen olcsóbban. A műköröm meg egészségtelen, elgyengíti a körmöd, szóval ne bánkódj, hogy nem telik rá.

2011. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Többet keresek, mint amennyit egy diák valaha is kereshetne suli mellett, mégis annyira leterhel és megvisel, hogy a legutolsó dolog amire gondolni tudok, az a külsőm. Ami azért érdekes, mert kb 15 éves korom óta el nem tudtam volna képzelni magamat a kilós smink nélkül minden reggel. Ma meg már úgy kelek fel, hogy egyszerűen nem érdekel. 30 perccel többet alhatok, ami ilyen napi 5-6 óra alvásnál kincset ér :)
2011. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó hozzászóló: gratulálok! Helyettem beszéltél.
2011. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!