Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi bajuk a vallásosoknak a...

Mi bajuk a vallásosoknak a Harry Potter könyvvel?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 17:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Második, oké, bocs. Én vagyok fogalomzavarban. Tehát a keresztény hit követőihöz szóltam. (Csak mifelénk őket nevezik vallásosoknak, és akik nem azok, általában nem beszélnek róla, hogy mik. Lehet, hogy a hívőkre gondoltam, bocsi.)


Off: Twilight, van benne valami, amit mondasz, bár engem egyáltalán nem érdekel egy olyan köntösbe bújtatott love story. Tehát nem azért nem olvasom el, mert sokan szeretik, hanem mert egyáltalán nem érdekel. Vagy még egy példa. The Salyers, anime. Én már azelőtt ismertem, hogy bejött volna Magyarországra. Most sokan ismerik itt is, és rajonganak érte. De én attól még szeretem, és nem változtatott semmit rajta a hazai hullám.

2011. dec. 17. 10:01
 12/21 anonim ***** válasza:
Az összes könyve spiritiszta dolgokkal, eseményekkel van tele. A Biblia és ezáltal Isten is határozottan elítéli a spiritizmus bármelyik formáját. Ez komoly dolog! Akik vallásosak, illetve komolyan veszik az Istennel ápolt kapcsolatukat azok inkább más könyveket olvasnak, vagy más filmeket néznek inkább.
2011. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a spiritiszta dolgot. Olvastad a könyvet? Miről szól? Hogy a szeretet és a gyász mindent legyőz. Az csak a csomagolás, mármint a mágikus világ.
2011. dec. 17. 11:40
 14/21 anonim ***** válasza:
Csak azt ne mond, hogy nem spiritiszta!
2011. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mi benne szerinted a spiritiszta?
2011. dec. 17. 13:51
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért olyan nehéz felfogni, hogy az írónő nem komolyan hisz a varázslókban. Most akkor a Gyűrűk ura is valami sátáni dolog, mert Gandalf varázsló, meg tündék rohangásznak benne? Ugyan úgy a Narnia, ami pedig egy mélyen vallásos író írt?

Meg ne sértődjetek, értelmes vallásosok, de... ha valaki halál komolyan ír egy szép nagy varázsmesét valamikor régen, akkor mindenki hülye, ha nem hiszi el, de ha valaki most ír egyet, amiről egyértelmű, hogy NEM kell elhinni, mert egyértelműen fikció, akkor az gonoszrosszpokolbűn? Csak nekem furcsa?

Meg kellene tanulni megérteni azt, hogy a fantasy egy műfaj. Én is gyerek voltam, mikor elkezdett kijönni a Harry Potter, de érdekes módon fel bírtam fogni, hogy kitaláció, akkor magukat intelligensnek valló felnőttek miért nem bírják?

2011. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mert az egyház ragaszkodik a régi elavult eszméihez, ez mutatja, hogy ha rajtuk állna, ismét kinyírnának mindenkit, aki nem osztja a vallásukat... Szerintem gyerekesek a vallásos emberek... Komolyan könyvet égetni, szórólapokat osztogatni? Basszus, ez a 21. század!
2011. dec. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Amit nem értek, hogy a varázslat gyakorlatilag minden mesében ott van. Buta felhajtás, hogy ezt az egyet kipécézzük, és "betiltjuk".
2011. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Sziasztok! Én sem szerettem olvasni s mostanában ,hogy vége lett a Potter filmeknek a könyvekre hagyatkozom.J.K Rowling egy világot teremtett meg a könyveivel ami engem is "elvarázsolt". Szinte a Harry Potteren nőttem fel. Igazán a szívemhez nőtt a történet.Ha másra nem is ,de megtanítja az embereket az igaz barátságra, a szeretetre, a kitartásra ,a felelősségtudatra ,a tanulásra na és még sok minden másra. A világon az emberek (legfőbb gyerekek és tinik) kb 97% Harry Potter rajongó. A többi 3 százalékot nem érdekli mert vagy nem olvasták még és egyszerűen nem is érdeklik vagy pedig sznobok és hallásból "táplálkoznak" ahelyett ,hogy megyőződnének a dolgokra.
2011. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, én neked adok igazat, pedig mondhatjuk úgy, hogy vallásos vagyok.

Szerintem akik annyira ellenkeznek, azok eleve nem olvasták a könyvet, csak annyit tudnak, amennyit mindenki más is, hogy hókuszpókusz, és satöbbi. Pedig ennek messze nem ez a lényege. Ez egy mese, és nem arról szól, hogy varázsolni milyen klassz, és nosza emberek, csináljuk ezt mi is. Egyszerűen csak annyi, hogy van egy nagyon izgalmas, fordulatos történet, sok sok tanulsággal, aminek ez a varázsvilág ad egy keretet, hogy még izgalmasabb legyen, illetve több benne a lehetőség, már a történetmesélés szempontjából. Sok mese van varázslókról, boszorkányokról, misztikus lényekről, ami senkinek nem szúrja a szemét. A Harry Potter könyvekkel valószínűleg az lehet a baja sokaknak, hogy ezt az egészet egyetlen nagy rendszerbe foglalta az írónő, felépített belőle egy párhuzamos világot, ráadásul nagyon jól (néhány apró logikai bukfencet leszámítva, de ennyi belefér). De hát ennek pont az a lényege, hogy KÉPZELD EL, hogy akár így is lehetne. Nem azt mondja, hogy tényleg így is van. Na meg az, hogy mi azt gondoljuk, ilyen képességekkel minden mennyivel egyszerűbb, miközben a szereplők ott is hasonló problémákkal birkóznak meg, mint mi a saját hétköznapi életünkben, csak más díszletek között.

Különben én annyira szeretem Rowling stílusát, hogy bármiféle történet nélkül is szívesen olvasnám, ahogyan telnek a szereplők napjai, egyik a másik után, vagy akár azt is, ha teljesen hétköznapi emberekről írna, mert egyszerűen olyan szuper jól tud mesélni.

Na, csak azt akartam ebből kihozni, hogy az ilyen elvakult emberek csak azt ismerik be ezzel, hogy nem tudnak különbséget tenni valóság és mese között, miközben erre már a négy éves fiam is képes.

2011. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!