Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hisztek benne, hogy vannak...

Hisztek benne, hogy vannak Magyarországon normális, rendes, dolgozó, nem segélyeken élősködő cigányok?

Figyelt kérdés
egy dolgozó roma fiatal...
2009. máj. 18. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

túl kevesen, sajnos...

láttam már az egyetemen is cigányt, de a többezer ember közül csak azt az egy lányt három év alatt...

2009. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Igen, hiszek benne. Sőt, ismerek is ilyet. Csak sajnos nagyon kevesen vannak, még a cigányság számához képest is.
2009. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
igen, hiszek, mert vannak személyes roma barátaim, akikre illik a leírásod... de sajnos 100-ból egy ilyen kerül ki :( ezek az ismerőseim pedig hiába érték el, hogy legyen miért becsülni őket, szégyellik magukat, azért, amit a többi cigány művel...pedig nem ők tehetnek róla,és nem nekik kellene szégyent érezniük
2009. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, te is az vagy nem?

ahogy írtad. ismerek is egyébként ilyeneket :) aki lusta az nem azért nem dolgozik, mert roma, hanem mert lusta és kész :)

sok rendes romát ismerek, akik okosak, dolgosak, volt párom is roma, és főt, mos, takarít, varr :)

nagyon tiszta és rendes, meg jóképü :)

oylanok mnit az olaszok vagy arabok :)

de vannak rosszak is, de fehérekbe is vannak rosszak


én egy magyar, fehér 23 éves lány vagyok :)

2009. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Persze. Nálunk nagyon sok van. Pl. a fiatal roma lányok boltokban pénztárosok. Jó látni, hogy végre engedik őket is beilleszkedni(az idősebb romákat is).
2009. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, és az ilyeneknek, így neked is, nagyon örülünk is. :)


Tudod, csak az arányokkal van a baj, legalábbis egyelőre, de bízom benne, hogy ez is pozitívan változhat még a jövőben.


Viszont egy kérdést ha feltehetek neked: szerinted hogyan lehetne a leghatékonyabban rávenni a többieket arra, hogy ők is ilyenek legyenek?

2009. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm adtatok egy kis reményt. Amúgy fogalmam nincs az a baj, hogy nekik így jó és ezen változtatni nem lehet :(
2009. máj. 18. 19:14
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is roma,ha ugy tetszik cigàny vagyok.

Elvégeztem a középiskolàt,és van két szakmàm.

Plussz egy német nyelvvizsgàm.Buta voltam,hogy nem mentem föiskolàra,pedig a lehetöség megvolt,a tanàrok és sokan màsok tàmogattak volna,viszont szerelmes lettem:)

Ma 24 vagyok,külföldre költöztem,van egy férjem,és dolgozom egy gyàrban .Igen sajnos mi vagyunk kevesebben:(

2009. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Vannak, persze, én is ismerek. Csak általában nem a rendesről, jóról, szépről beszélnek az emberek, hanem a negatívumokról. Az mindig érdekesebb és több is van belőle.
2009. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A probléma talán az lehet,hogy vannak vidékek,városok,faluk ahol egyáltalán nincsenek még elfogadva!Sokan feladják a reményt,amikor már százszor is visszautasítják őket mert túl sötétek!Én egy roma telepen élek!Én is cigány vagyok!És sajnos nagyon nehéz a helyzetük!itt sajnos csak közmunka marad nekik!Sajnos másra lehetőségük sincs!vannak ezek az ingyenes képzések,amik csak nekik indulnak!Elmondanám h az ilyen tanfolyamokon egy darab roma sincs!Nem azért mert nem akarnak menni,hanem mert nem veszik fel őket,mert kell a hely a szomszéd lányának,a keresztfiamnak meg az unokám pasijának!Ez ma Magyarország!De minden ugyan olyan mint volt!Csak most nem irtanak minket!Am,régen sokkal jobb volt a helyzetünk!Kaptunk munkát,mert muszáj volt dolgozni és akkor ez még normális dolognak számított!De jött a liberalizmus!!!És hirtelen még a fehér embernek sem jut!!!
2009. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!