Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te mit gondolsz, a következő...

Te mit gondolsz, a következő 30-50-80 évben melyik irányba fog elmozdulni a világ, az emberiség?

Figyelt kérdés

1. lassan rájönnek az emberek, hogy szemét, felszínes életük van és egyre többen kezdenek Isten felé megnyílni, "vissza a gyökerekhez", az emberek felismerik mit tesz velük a marketing, stb.


2. az elbutulás folytatódik, oktalan politikai problémák mindenütt stb.


én az elsőre szavazok


2011. dec. 24. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
2. nekem ilyesmik jutottak eszembe mint a szegények és gazdagok közti egyre nagyobb különbségek, túlnépesedés, polgárháborúk, aberrációk fokozódása (ma se semmi mik vannak) régi értékek elfeledése :( ez jutott eszembe így hirtelen
2011. dec. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:
Mindkettőre voksolok, az emberek egy része ugyanis már most rájött arra, hogy a világ felszínes és a fogyasztói társadalom tönkretesz mindent, és igyekszik magát kihúzni ezek alól a hatások alól. Viszont, akik beérik a felszínes léttel, azoknak az elbutulása folytatódni fog, illetve, akik navigálják a mostani világot, mert nekik ez hoz hasznot, újabb álproblémákat fognak gerjeszteni.
2011. dec. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bigskorpio ***** válasza:

Az elbutulás folytatódik, hiszen minden vezető felismeri, hogy a tudatlan embereket lehet igazán irányítani.

Csak a gyökerek mennek vissza a gyökerekhez.

Mindig lesz olyan réteg, aki pénzzel és befolyással el tudja magát határolni "gyöerektől". És mindig lesz olyan réteg is, akinek pénze, befolyása nincs, de tanulással, 'igényekkel', vagyis intellektuálisan felül emelkedik a tömegeken. Na ebbe a csoportba kell bekerülni, akkor nagy baj nem lehet!! :-)

2011. dec. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az emberek nem jönnek rá tömegesen, hogy "szemét felszínes" életük van. Te látod így, ők nem.

Az emberek élik mindennapjaikat, családjuk, napi programjuk, állandósult mindennapjaik, gondjaik vannak, általában rengeteg örömmel, amit sokan nem is vesznek figyelembe, nem is tűnik fel.


Milyen felszínes életre gondolsz?


Attól, hogy egy valaki rájön, hogy milyen állandósult, semmitmondó volt az elmúlt húsz éve, mennyire hülyíti az úgynevezett marketing, attól még nem menekül semmilyen vallásba, semmilyen hitbe. Legfeljebb, ha életcél nélkűli az élete, depressziós lesz. De ha rájön az általad említett marketinges átverésre, máris van életcélja, máris hajtja a düh, a felismerés.


A második variációd érdekes. Az elbutulás folytatódik. A Biblia nem elbutulásnak hívja, hanem nyomosúságnak, elhitetésnek.


Mindenesetre ha világi szemlélettel válaszolok a kérdésre az első felvetésed nem logikus, ahogy le is írtam. A második variációdat minden nem hívő ember ki fogja kérni magának a butulást, hiszen "micsoda fejlődés van". Na, ők nem is fogják észrevenni mindazt, mi mindenek mögött van, ők nem változtatnának.


Hívőként szintén nem jó az első felvetésed, ugyanis Isten ebben a népvándorlás utáni római birodalmi társadalmi rendszer után nem mondott újabb rendszert, csak ennek végét, Krisztus második eljövetelét. (Dániel könyve) Ezt támasztja alá a Jelenések könyvében lévő korszakok leírása is. Jelenleg az úgynevezett Laodiceai korszakban, a hét gyülekezet közűl a hetedik, utolsóban vagyunk. Nincs több korszakleírás.


A második esetében az elbutulás oka nem a politikai problémák, hanem az elhitetés, illetve a bűneset óta egyre romló életünk, mondhatnánk genetikai felhozatalunk.


Azaz gyökeres társadalmi és gondolkozásbeli változás nélkűl Krisztus az ajtó előtt áll, és zörget, azaz várjuk az ő eljövetelét...


Üdv: L

2011. dec. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szekularizáció egyre erősebb lesz, még a fejletlenebb területeken is.
2011. dec. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

> lassan rájönnek az emberek, hogy szemét, felszínes életük van

Én rájöttem...


> és egyre többen kezdenek Isten felé megnyílni

...de még mindig immunis vagyok a vallásokra...


> "vissza a gyökerekhez"

...és nem akarok visszamenni a múltba.

Ehhez mit szólsz?

2011. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ökológiai válság visszatol minket kb. 18. századi szintre :P Járványok, háborúk, szétszakadt országok, lecsökkent népesség stb. várható.


Vagy ha mégis változtatunk, akkor szépen lassan információs társadalommá válunk a fogyasztóival szemben. Hogy ez elbutulásnak számít-e, az nézőpont kérdése.

2011. dec. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez megjósolhatatlan. De az én véleményem az, hogy az arány a "hívők" és "nem hívők"... vagy másképp a "felszínes" és "nem felszínes" emberek között megmarad.

Az ember nem az a "lassan rájövő" tipus... mivel az ember nem akar rájönni, hanem élvezni akarja az életet, és ameddig ezt van aki megadja neki, addig nem fog gondolkodni. És ez a többségre igaz.


Az Antikrusztus mindenesetre békét hoz majd és egységet, jólétet... tehát ez várható.

2011. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!