Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok idősből miért a gyűlölet...

Sok idősből miért a gyűlölet árad a fiatalabbak felé?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem. Ismerőseim is egy-két kivétellel ugyan, de csak ilyennel találkoztak és találkoznak, mert ez nem konkrétan a karácsonyra vonatkozik.


Bevásárlásnál tolakszik mint valami neveletlen 12 éves, mert neki nincs ennyi dologra ideje mert ide-oda kell sietni, ez meg az lesz a TV-ben. Az már őt nem érdekli hogy ezzel másnak a jókedvét teszi tönkre, pláne karácsony előtt, mert ez akkor volt.

Tömegközlekedésen ugyan ez, futnak a busz után, utána sokan káromkodnak, szidják a fiatalokat mintha sátánok lennének, mélységesen fel vannak háborodva ha nem jut nekik ülőhely. (Persze aki rászorul annak odaadom, nade az ilyeneknek???)


Amikor a cukrászdából hoztuk a tortát ünnepekre, akkor is. Ott áll, beszélget a pultossal. Hátrafordul és mondja : "jól van maga fiatal, még bőven ráér" és folytatta tovább a mondandóját. Köpni-nyelni nem tudtam, majd utána mondtam hogy de igenis sietek, mert még 100 fele kell mennyek, meg be kell vásárolnom.

Természetesen neki állt feljebb, mert hogy mit képzelnek a mai fiatalok (ezt így mondta) hogy cs*sztetik az időseket.


Hát én ezt pont fordítva látom. Rendben van hogy vannak neveletlen tinik vagy gyerekek is, azokért én sem rajongok, na de fel nem tudom fogni hogy egyes idős emberekből miért az utálat árad a fiatalabbak felé.


Ahhoz nagyon ért némelyik, hogy szidja az én édesanyámat mert én neveletlen vagyok amiért meg mertem szólítani őméltóságát. A köszönés az megint egy eset. Én köszönök, hangosan hogy biztos meghallja. Visszaköszönni nem tud, de folyton folyvást azt hallom a hátam mögött hogy én vagyok a neveletlen mert én nem köszönök......



Miért kell rengeteg öregnek (tisztelet persze a kivételnek!!) tönkretenni más jókedvét? Főleg ilyenkor, karácsonykor. Mert sokukat egyáltalán nem érdekli hogy tönkreteszik mások karácsonyi hangulatát, nem, ők a bárók akikhez ha hozzászólok akkor kapok egy jó 20 perces fejmosást.



Ne haragudjatok, nem provokációnak szánom a kérdést, csak valahogy annyira felidegesít az ilyen emberek hozzáállása...


Miért árad a gyűlölet a fiatalabbak felé ha nem is arról van szó (szerintem) hogy ők már nem fiatalok??


Nektek van hasonló esetetek?


(26/L)


2011. dec. 25. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyszer kiírtam egy hasonló kérdést, és meglepő, hogy milyen sok ember egyetért az észrevételünkkel. Igen sajnos nagyon sok nyugdíjas ilyen, hála Istennek nem mindegyik! Szerintem ez a kor velejárója biztos zavarja őket, hogy ők bizony már nem olyan aktívak, nem bulizhatnak stb, hanem mindennapjuk ugyanabból a pár programból áll: reggel piac, aztán az orvosnál kis pletyi, utána siet haza az Eszperanzára. Igazából én részben meg is értem őket, viszont azt kevésbé, hogy néha miért kell szó szerint bunkónak lenni.

Én mondjuk amennyire lehet tisztelem őket és át is kínálom a helyem (egyébként legtöbbször megköszönik, de nem fogadják el), viszont ha az a tipikus, "odatolakszom a fiatalhoz és követelem a helyét" típus, akkor inkább befordulok, mintha nem venném észre. Én az a fajta vagyok, aki a kölcsönös tiszteletet elvárja, mindegy ,hogy hány éves az ember.

2011. dec. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Megkeseredett életük végére már csak az maradt nekik, hogy a világ közepének gondolják magukat. Így röviden. Egyszerre utálom és sajnálom az ilyeneket. Rossz lehet.
2011. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Szegényeknek elég szar életük volt, Magyarország az előző században nem igazán volt egy paradicsomi hely. Ettől függetlenül néha engem is felháborít, hogy tolakodnak a buszon. De vannak nagyon aranyos öregemberek, akiknek szörnyű életük volt és mégsem keseredtek meg.
2011. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én is olyan vagyok, hogy a kölcsönös tiszteletet elvárom, kortól nemtől függetlenül.


Én sajnos egyre jobban azt látom, hogy rengeteg idős ember (tisztelet a kivételnek) azt gondolja, hogy a kor miatt vele mindenkinek elnézően tisztelettudóan kell beszélni. persze hozzájárul az is, hogy minden (akár) kis dologért azt mondja a másikra hogy neveletlen, holott ez nem így van.


Még egy fontos dolog az, ami engem még jobban felháborít. A nagyszájú, és tényleg tiszteletlen egyéneknek már nem mernek szólni, azért mert félnek hogy az ilyenek kerek-perec a szemükbe mondják a véleményüket. Aki meg tisztelettudó, és nem nagyszájú az meg "jaj milyen neveletlen vagy, mit kell szegény időseket bántani??"



Buszos esetnél már velem is előfordult olyan, hogy leültem, felszáll egy öregasszony a buszra. A fél busz üres volt szó szerint, de odaáll mellém, köhög, jajgat azért hogy adjam át neki a helyet. Utána hozzám szól hogy " a neveletlen bunkó fajtádat le szeretne egy idős ülni miért nem állsz fel és adod át a helyed nekem???"

Mondtam : elnézést, de a fél busz üres.

Ő: "nem érdekel, én mindíg itt szoktam ülni"

Én nem álltam fel, mert egyrészt ha szépen megkért volna akkor átadtam volna, ráadásul ahogy magassarkúban sprintelt a busz után hogy várja meg az durva volt.

Másrészt szerintem a buszon nincs bérelt hely, de a körülöttem lévő ülések mind üresek voltak. Egyszer egy évbe talán nem hal bele ha máshova kell ülnie.


Lehet hogy bunkó voltam, nem tudom, de ha nem tud szépen kérni, hanem csípőből lebunkóz akkor ne várja el a helyet, főleg ha a fél busz kong az ürességtől.

2011. dec. 26. 12:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is rettentesen idegesitenek. Egyszer tomott villamoson ultem, eppen eleg sok taskaval de probaltam ugy ulni magamra, ules ala pakolni hogy meg tobb ember tudjon fel preselodni a villamosra. Egyszer csak felszall egy idos neni, mikor latom hogy az ember tomegen oda kaszalodik hozzam elkezdem ossze szedni a cuccaimat hogy atengedjem a helyemet. Ekkor ket fiatalabb oregasszony 60-65 Koruliek, elkezdenek osztani engem. Hogy en mit kepzelek magamrol!! Hogy majd remelik velem is igybannak ha oreg leszek. Erre a masik bevagja az ilyen remeli nem is eri meg az oreg kort!!! Mondom jolvan , szoval dogoljek meg?! Hat ezekutan basztam atadni a helyemet...
2011. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Nővérem mesélte, hogy utazott a buszon, de már este volt, úgyhogy szinte üres volt az egész busz, csak páran utaztak. Persze felszállt egy öregasszony és odament egy fiatal sráchoz és közölte vele, hogy adja át a helyét. A srác szólt neki, hogy na de szinte üres a busz, erre az volt a válasz az öregasszony részéről, hogy "de ezt a helyet már felmelegítetted". <-- szép jelenet lehetett.


Velem is volt olyan, hogy indult már a távolsági busz, de felszállt egy idős házaspár. A drága feleség hangosan ordítani kezdett, hogy milyen hülyék vagyunk mi fiatalok, hogy tudtunk úgy ülni, hogy 1 db kettős hely sem maradt és így nem tud a férje mellé ülni. Csak néztem, hogy ez megint milyen műsor már :D


Persze gondolom az sem új, amikor átgázol azzal a taligával az ember lábán, sajnos nem egy harisnyám szakadt így ki. Persze még be is szólt a néni, hogy miét állok az útjában.

2011. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát igen. De nem csak a tömegközlekedésnél...

Mi jogon tolakszik előre pl bevásárlásnál? Mert hogy ő mennyire siet...amikor vásároltam akkor majdnem fellökött és még engem bűvölt szúrós szemekkel hogy miért állok az útjába...

Nagyim tisztára más volt, pedig ő is abban a korban nőtt fel amikor Magyarország nem volt egy rózsás hely. ő azt mondta hogy "előreengedem, mert én már öreg vagyok, hová siessek?"


Gyógyszertárba is amikor beteg voltam. 2 sor volt. Én beállok az egyikbe, utánam meg jött egy mama és beállt a másikba. Aztán szépen sorban kezdett átoldalazni az én soromba mert ott kevesebben voltak. Én következnék, erre vágódik be elém a nyanya (már bocsánat), én meg odamondom neki hogy : Elnézést de én voltam itt előbb.

ő: "Jaj most magának nem mind1 az a néhány perc? Ne legyen neveletlen...."


Én megmondtam hogy én voltam itt előbb még1-szer, akkor már az eladó is beleszólt, és nekem adott igazat. Én úgyis 1-2 perc alatt végzek, nem fogom kivárni míg kiváltja a 40 receptjét meg jól elbeszélget az eladóval.


Egyszerűen felháborító.:/

2011. dec. 29. 20:04
 8/17 anonim válasza:
100%

igen,ez egy érdekes kérdés.

multkor én is elgondolkodtam,hogy csak ilyen idösekkel találkozom mostanában.eltüntek a jóságos nagyik,a kedvesen mosolygosok.

hihetetlen bunkó némelyik.

gyerekkoromban nagyon idegesitett mikor rám szoltak hogy miért nem köszönök.holott köszöntem mindig csak nem hallották.

most hangossan elöre köszönök mindegyiknek.

10 ből 3-4 talán visszaköszön.

és sok a rosszindulatú közöttük.

imádom mikor sorbaállok és ugy tesz mintha nem venne észre,ahogy elém áll.

közelebb szoktam huzodni hozzájuk(belépek az aurájukba)és egyenesen,szótlanul oldalról csak a szemébe bámulok.

nagyon tetszik a reakciójuk,ahogy zavarba hozzom öket és kikényszeritem belölük,hogy meglepödötten rákérdezzenek:

ja ön is sorba áll?nem vettem észre.

és még egy észrevétel.

csak az iidős nők tolakszanak.

férfivel sosem volt dolgom.pedig 20 éve figyelem öket.

2011. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Sokadik hónapban voltam a babámmal, mikor megtörtént a következő: hazafele mentem a munkából. a busz amivel mennem kellett, épp a megállóban állt (végállomás) de sokan voltak rajta, így nagy pocakkal inkább úgy döntöttem h megvárok egy üreset. megjött a busz, mindenki tódult felfelé, nem is annyira öregasszony már a lépcsőn majdnem fellökött, de gondoltam nem szólok. félig már leültem a legközelebb eső székre - térdek behajlítva :) - és ekkor jött a meglepetés: az ölébe ültem!! Ő ugyanis úgy döntött hogy amig én leülök, addig Ő beelőz és betette a lábát előttem és leült. na hát ott kiakadtam. megkérdeztem hogy ugye ezt azért nem gondolja komolyan?? szégyenkezve felállt és elment. hát a pofám leszakad még most is ha erre gondolok.
2011. dec. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mert haragudnak a világra, hogy tőlük elvette a fiatalságot.

Lelkük mélyén fiatalok, de a testük öreg, és tehetetlen. Nem lehet kellemes érzés.

2012. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!