Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A közterek füves "gondozása"...

A közterek füves "gondozása" miért ilyen Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban megfogalmazni a kérdést, de remélem érthető lesz? Szóval az a kérdésem, hogy az USA-ban, de tőlünk nyugatabbra is látni, hogy a legtöbb köztérnél a fű gondozva van és igényesen van kialakítva a környékhez. Magyarországon eddig ilyet csak felújított köztereknél tapasztaltam, de csak ott is egy darabig, aztán minden enyészetnek indult. Ez miért van? Ez szerintem egyfajta igénytelenség a részünkről. Berakok képet is, hogy mire gondolok:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És egyébként voltam kint az USA-ban és tényleg a legtöbb helyen így van.


2011. dec. 26. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert nem fizetnek embert, hogy karban tartsa.

Mert nem fizetnek az ellocsolt vízért, hiszen kevés a pénz az önkormányzatoknál.

Mert nálunk még nem dívik a közmunkára büntetés.

És lehetne sorolni a miérteket.

2011. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Első! Kösz a választ. Engem érdekelne még a többi indok is...
2011. dec. 26. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is figyeltem Pesten, hogy nem így van, de itt Egerben nagyon szép..főleg tavasszal.
2011. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jelentős különbség az is, hogy az USA legtöbb részén, nyugat európában kb 10-szer annyi eső esik mint nálunk. Ha csak az utak menti füvet nézed, ott zöld, nálunk ki van égve. Tehát náluink locsolni kell, ha zöldterületet akarsz. Erre nincsmindíg pénz. Legalábbis nem annyi mint amennyi kéne
2011. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert Magyarország elmaradott.
2011. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egri vagyok.Gyönyörüen megcsinálják a tereket, tele minden virággal 3 napig. Utána ellopják őket, kiássák és tönkreteszik az egészet. Hogy kik? az itt lakók. Nem érdemelnek ezek semmit mert mindent tönkretesznek, a padokat bedobálják a patakba, és szemét mindenütt és ezt nemcsak a cigányok művelik. Úgy érzem kár erre pént áldozni hiszen úgysem becsülik meg és tartjàk rendben.
2011. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 00:22


Utolsó! Vigyázz magadra, mert a magyarsággal szembeni kritikádra, mindjárt megkapod egyes emberektől, hogy TE nem vagy IGAZI(az milyen?) magyar, sőt antimagyar vagy, hovatovább szlovák! Tulajdonképpen az igaz magyarság legszebb hagyománya, szokása, tulajdonsága a szemetelés és a közterek csúfítása, rombolása, aki nem így gondolja és ezt ki is nyilvánítja az antimagyar!!!

2011. dec. 27. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Egri vagyok.Gyönyörüen megcsinálják a tereket, tele minden virággal 3 napig. Utána ellopják őket, kiássák és tönkreteszik az egészet. Hogy kik? az itt lakók. Nem érdemelnek ezek semmit mert mindent tönkretesznek, a padokat bedobálják a patakba, és szemét mindenütt és ezt nemcsak a cigányok művelik. Úgy érzem kár erre pént áldozni hiszen úgysem becsülik meg és tartjàk rendben.



Szerintem nem, nézd csak meg a Népkertet, vagy a lajosvárosi részt..

2011. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak

Részt szoktál vennni az évente kétszeri pataktakarításban?Mert én igen, és nem fogod elhinni miket szedünk ki onnan és hogy a takarítás után egy 7el már megint szemetes az egész. Az hogy szépen rendbe van tève a népkert az a városgondozás embereinek munkáját dícséri.

2011. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!