Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek szükség lenne a...

Szerintetek szükség lenne a városokban, településeken újra nyilvános vécékre?

Figyelt kérdés
A mi kisvárosunkban is legalább 20 éve megszüntették a jól működő közbudit. A nyolcvanas években még kiválóan működött. De sehol máshol sem látok már a pesti keleti pályaudvaron kívül. Valószínű, hogy nem jártam még mindenhol, de úgy tippelek, hogy más városban sem tenghet túl az utcai közbudik száma. Legyen fizetős, persze, azért van, vécésnénivel, meg mindennel felszerelve, ahogy kell, tisztán, és elérhetően. És akkor talán nem érzi magát kellemetlenül az ember, ha csak ezért megy a tescoba vagy a benzinkutakra (ahol nincs is mindenhol budi). Így korrekt lenne szerintem, mert bárkire bármikor rájöhet a szükség, és nem biztos, hogy azonnal haza tud rohanni. Egyáltalán miért szüntették meg a közvécéket? Ha tiszta, normális, modern fizetős budik lennének, annak örülnétek? Mert én nagyon.
2011. dec. 27. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, én örülnék neki. Egész nap a városban mászkálni, és mondjuk az esetek többségében nem szórakozásból vagy ráérésből, és az ember kénytelen meginni egy drága kávét, csak, hogy a kávézó mellékhelyiségét használhassa.
2011. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom az ötletet.

Nálunk (Pécs) a belvárosban mindenki az Árkádban vagy a Mekiben jár vécére, az Árkád még oké lenne, de a Mekiben azért fogyasztani kell, még ha az ember nem is akarna amúgy. És azért nem csak azon a környéken akadhat dolga az embernek.

Pl. vannak olyan terek, ahol nyáron ezerrel pezseg az élet késő éjszakába nyúlóan. Szokott lenni mobil wc, ha épp rendezvény van, de ha nincs, akkor is sokan vannak kint. Aztán marad az, hogy az összes bokor össze van pisilve. Télen meg aztán tényleg meg van lőve az ember. Régebben, még gyerekkoromban itt is voltak nyilvános vécék, de már az összes be van zárva. Szerintem lenne rájuk szükség, én mindenképpen támogatnám, hogy legyenek.

2011. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Budapesten azért vannak közvécék a pályaudvarokon,illetve én a Gödörnél is láttam,ami főként nyáron tele van fiatalokkal.Persze ez utóbbi is fizetős,de viszonylag tiszta és kulturált.Szerintem lenne szükség ennél több WC-re.
2011. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem is több vécé kellene. AMeg a buszok is gyakrabban tarthatnának pisiszünetet, kötelező jelleggel, így nem egy utasnak kéne vczés miatt várakoztatnia a buszt, a többiek meg emiatt néznek rá szúrósan v gúnyosan. :D
2012. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!