Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi tartozik Magyarországon a...

Mi tartozik Magyarországon a vidékhez?

Figyelt kérdés
Tudom buta kérdés, de külföldi vagyok, és nem ismerem a szokásokat. Nálatok csak a falvak a vidék vagy Budapesten a fővároson kívül minden vidék?
2011. dec. 30. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Több megközelítés is van, úgyhogy valamelyik azt használja, hogy Budapesten kívül minden vidék, és van, amelyik szerint ez nem állja meg a helyét, hanem csak a falvak...

Ha megírod, konkrétabban miért szeretnéd ezt most tudni, akkor továbbgondolhatjuk.

2011. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudom, h minden, ami Budapesten kívül esik. (a budapestiek szerint...már bocsánat ha valakit megbántottam és tisztelet a kivételnek).
2011. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokféleképpen hallottam már, de nem tudom mi a helyes. Igazából én mindig azzal voltam, hogy vidék az a falvak. Tájékozódási célból érdekelne, mert átszoktunk járni Magyarországra, és néha úgy mondják, hogy az a bizonyos település amit keresünk, az vidék (és erre rögtön falura gondolok), mire kiderül, hogy mégis város.
2011. dec. 30. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Általánosabb az, hogy mindent, ami nem Budapest, vidéknek hívnak... ez egy jó régóta tartó elhibázott, szinte csak a fővárost fejlesztő folyamat eredménye is.
2011. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A köznyelv szerint minden, ami Budapesten kívüli település (ergo más megyeszékhelyek is).


Számomra az erdő, mező, legelő, szántóföld, hegység a vidék.

2011. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
De akkor most az agglomeracio is videk? En Budapesttol 1 orara lakom vonattal, kocsival is hamar meg lehet jarni, szinte a fovaros mellett elunk, legalabibs en ugy erzem. Viszont hegyekkel korulveve, kozel az egykori hatarhoz. Na mar most akkor mi ugyanolyan videk vagyunk, mint pl. Szeged? Mert sokaknak meg a videk ott kezdodik, akar erdo nelkul is.:)
2011. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent en most kulfoldon elek szinten. Nincs meg egy orszag, amely ilyen fovaroskozpontu lenne. Ez az elnevezes, hogy Budapesten kivul minden videk helytelen.
2011. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha általánosságban beszélünk, akkor az a vidék, ami nem a főváros, Budapest. Viszont megyeszékhelyen tanulok, a környező falvakból bejáró diákok is vidékről járnak be, tehát olyankor a szűk környezetünkből az, ami nem város, az vidék, de ez az adott szövegkörnyezetből kiderül.
2011. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 19:40


az hogy vidék-e valami vagy nem, nem attól függ, hogy mennyire van távol a település Budapesttől, mert eszerint az értelmezés szerint akkor a Pest melletti Bugyi nem vidék, de Debrecen már az.


manapság már vidéknek hívja az ország összes többi részét, csak Budapestet nem. eredeti értelmezésben a nagyobb városok nem vidékek, csak a falvak, tanyák.

2011. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak a bp-iek hívnak minden mást vidéknek, ami nem Bp.
2012. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!