Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, legjobb...

Szerintetek igaz, legjobb barátnő? 15/L

Figyelt kérdés
A legjobb barátnõmet 4 éve ismerem. Általános iskolában ismerkedtünk meg, 5.-ben csak osztálytársak voltunk, alig ismertem, mert más volt a baráti körünk, de 6.-ban egyszer rákényszerültünk, hogy beszéljünk egymással, mivel padtársak lettünk, és azóta nagyon jóban vagyunk, mindig együtt voltunk a suliban, mindenhova együtt mentünk, sulin kívül viszont alig találkoztunk. Aztán vége lett az általánosnak, elballagtunk, ez volt fél éve. Nyár eleje óta minden héten találkozunk, és ez mindig feltölt energiával. De úgy érzem, mégsem az az igazi barátság. Pl. vannak olyan témák, amikrõl nem igazán tudok vele beszélni, pl. családi problémák. Tavaly elmondtam neki, hogy az apukám alkoholista, õ az egyetlen, akinek elmondtam, de már nem is emlékszik rá!! Nem tudom, hogy felejthetett el egy ilyen fontos dolgot, ami jelentõsen befolyásolta az életemet, és még most is. :( Amikor vele vagyok, akkor nagyon jókat tudunk nevetni, de mégsem az igazi. Úgy érzem valami hiányzik. Pl. van egy mondás: a jó barátok nem eszik meg a kajádat... az igazi barátok viszont igen. :) De nálunk nincs ilyen, mindig tisztelettudóan viselkedik velem... Ne. is tudom, hiányzik ez a bolondozás. Úgy érzem, hogy az õ élete nyugodt, szinte tökéletes, míg én sokat szenvedek, rengeteg problémám van. És õ ezt nem tudja megérteni, mert õ nem élte át ezeket. Szerintetek mit tegyek? Igaz barát? 15/L
2012. jan. 5. 19:39
 1/3 anonim válasza:
tudom ezzel nem segítek, de egy cipőben járunk :(
2012. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Amiket leírtál azok alapján én úgy látom, hogy nem igaz barát! Az igaz barátnak mindig mindent elmond az ember és megértéssel meghallgatja a másik, még a férfiaknál is.

Ha valaki tényleg a barátod, akkor úgy viselkedik veled, mintha testvérek lennétek és nem azon a bizonyos tisztelettudó hangnemben, ahogy említetted.


Sajnos a lányok nehezebben találnak igaz barátokat, de ez nem azt jelenti, hogy soha, csak rá kell találni az igazira és akkor megvilágosulsz. Szinte minden embernek vannak igaz barátai. Nagyon ritkák azok, akiknek nincs, de ők a depis félénk emberek.


A bolondozás alap dolog! Én már 4 éve elváltam a régi barátoktól és elköltöztem máshová, messzire, de akármikor elkezdek velük beszélgetni, mintha az idő mit sem telt volna el, ugyanúgy beszélgetünk egymással.


24/F

2012. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz barát.

Az igaz barát megért, és ilyen dologra emlékszik. Sokan nem tudnak belegondolni milyen is másoknak, csak akkor tudják, amikor ők is átélik. Nem tudom miért, de úgy vettem észre sok ilyen dolog történik. Elköltözött egy barátom, és amikor újra találkoztunk teljesen más volt.

Szerintem próbálj meg keresni mást, ha kitartóan keresed megtalálhatod az igazi barátod.

Egyébként sajnálom és minden jót!


22/F

2012. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!