Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szokás megemlíteni a...

Hogyan szokás megemlíteni a mélybarna bőrű embereket (más néven: a Négereket)?

Figyelt kérdés
A "Néger", sajnos a mai világban sértő szónak számít, a "Nigger" felháborító, a "Feka" vagy "Fekete" úgyszintén a sok-sok bunkó ember miatt rosszul hangzik. Hogyan említhetjük, emlegethetjük őket? Mi az a szó, amivel nem sértjük meg őket?
2012. jan. 9. 21:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
A niggerek is niggernek szólítják egymást, nem tudom miért van ezzel másoknak bajuk. Akk egy másik megnevezés: Csoki :D
2012. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
afroamerikai
2012. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nem minden néger afroamerikai de minden afroamerikai néger :D az afroamerikaiak azok, akiket amerikába hurcoltak afrikából rabszolgának, és ezeknek a rabszolgáknak a leszármazottjaik :)
2012. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
fekete, az nem sértő
2012. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A fekete nem sértő. Egyébként meg negrid, aztán kész :D
2012. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ha a néger sértő a fehér miért nem?
2012. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A néger szó sem sértő. Igazság szerint bármelyiket lehet használni, ha a környezet és a hangnem megfelelő. Na jó, a niggert meg a fekát nem, ezek bizalmaskodóak, én sem szeretem, ha egy idegen nekiáll szöszinek meg cicamicának hívni, holott megfelelő személytől nem tartom sértőnek.
2012. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
afrikainak szokták nevezni.
2012. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Színesbőrű esetleg? Vagy nem tudom, lehet, hogy már az is sértő. Ha amerikai az illető, akkor afroamerikai, de ha nem ott él, akkor mi? Afroeurópai? Van ilyen kifejezés egyáltalán?
2012. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Füstös > Füsti, azt nem értik, a "Néger" -t meg igen illetve a "fekete" -t is hamar megtanulják. Füstire még nem fordította oda egyik sem a fejét.
2012. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!