Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak manapság szokás az hogy...

Csak manapság szokás az hogy valakinek vannak ellentétes nemű barátjai?

Figyelt kérdés

Érdekes hogy a 40-50es éveiben lévő emberek közt nem ismerek olyat akinek a barátai közt van ellentétes nemű.

Apám barátai, haverjai, gyerekkori barátai mind férfiak és anyámnak is csak barátnői vannak.


Ha rokonságba, ismerősök közt körülnézek akkor se tudok arra példát mondani hogy egy 40-50es éveiben járó házas nőnek férfi barátja van és mondjuk áthívja kávézgatni stb.

Olyan van hogy 2 család jó barátságban van de ebben az esetben is azért mert a 2 családfő jó barát és a feleségeik is barátnők lettek.


Szerintem féltékenység lenne abból ha egy házas nő egy férfivel barátkozna, hívná kávézgatni, vele menne mondjuk vásárolni.


Szerintetek ha most két 18-20 év körüli lány és fiú barátok akkor ez a barátság 40-50 éves korban is probléma nélkül működhet?


2011. dec. 26. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Működhet hát.

Apám barátnője 55 éves és rengeteg férfi haverja/barátja van, mert rengeteg helyen dolgozott és egy megkapó személyiség, akivel szívesen beszélgetnek.

Persze volt apám részéről egy kis féltékenykedés (ok nélkül), de ő meg csak fogja be, mikor orrba-szájba csalja a barátnőjét...

2011. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nős vagyok,de az egyik legjobb barátom nő(szintén házas)

Szoktunk kettesben is talizni nincs belőle féltékenykedés. Talán azért mert 13éves kora óta ismerem. Volt olyan is hogy egyikünknek sem volt kapcsolata és meg sem fordult a fejünkben hogy összejöjjünk. Lehet ez a titok.Persze nem nőként tekintek rá,úgy beszélek vele mintha f@szi lenne.

Nekem bejön , mert egy csomó dolognak megvilágítja a női oldalát és ez komoly segítség volt egész életemben a párkapcsolataim terén.


34f

2011. dec. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy én pl. fiú létemre mindig jobban éreztem magam lányok között. Voltak-vannak-lesznek fiú barátaim is, de lányokból több van; valahogy kellemesebb a társaságuk, jobban megértetjük magunkat (nem, nem vagyok homo, mielőtt valaki félregondolna). És akkor ehhez jött még hozzá az, hogy már gimiben is lánytöbbségű osztályban voltam, egyetemen meg aztán végképp (áltagoan 5-7 lány jutott egy fiúra). Szóval nekem mindig is a világ legtermészetesebb dolga volt a fiú-lány barátság (egy részükkel persze többet is el tudtam volna képzelni - de másokkal meg egyáltalán nem, viszont barátként ettől függetlenül remekül megvoltunk).
2011. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen nem igazán volt illendő, az emberek nem ezt várták el.

A neyelvünkben is látszik. Ha egy fiú a barátnőjét említi, senki sem egy lány barátra gondol, hanem a srác párjára.

Ugyan ez a lányoknál is. És igen, ha mi leszünk 40-50 évesek, nekünk már (vagy még) lesznek ellenkező nemű barátaink, mert ebben nőttünk fel.

2011. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!