Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha ellenzed, válaszolnál pár...

Ha ellenzed, válaszolnál pár kérdésemre az abortusszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az lenne az első kérdésem, hogy férfiként hogy mer bárki is beleszólni abba, mit tesz egy nő a testével és a lelkével. Mert minden pasi maszturbált már, mindnek volt éjszakai magömlése, ezek vajon hány gyereket jelentenek? Meg a nők, akik annyira odavannak, megtartanák a gyereket, ha erőszakból foganna, vagy biztosan beteg lenne? Megtartanák, ha már maguknak se jut ételre? Megtartanák, ha 16 évesek lennének és egyetlen egyszer hibáztak? Én láttam ilyet, volt osztályelső lány nyomorog az ostoba férje mellett, mert a nagyszülei (!) megtiltották az abortuszt. Ők most elégedetten üldögélnek és nem számolnak utána, hány életet tettek tönkre vallásos buzgalmukban. Mert a szegénységet és az ezzel járó feszültséget, gondolom, nem kell mondanom.

Orvosi felvételekkel akarjátok sokkolni az amúgy is halálra rémült lányokat? Istenem, tiltsunk be minden műtétet, mert rondák és ijesztőek! A magzatnak még nincs fejlett idegrencere, amikor elvégzik az abortuszt, de azok a csecsemők már teljes értekü, kicsi emberek, akiket az anyjuk a pottyantós wc-be szül és hagy megfulladni, vagy elevenen eléget, halálra éheztet, vagy csak kidob egy kukába. Ezek talán meg se történnének, ha a terhesség nem a nő szégyene lenne még 2012-ben is, és azt tehetne a testével, amit akar, nem azt, amit pár ember megszab neki.


2012. jan. 10. 13:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Igazából a legtöbb nő, a 99% nem azért veteti el gyermekét, mert

1. megerőszakolták

2. éhezik és nem tudja holnap miből vesz zsemlét

3. a gyermek gyógyíthatatlan betegséggel jönne a világra.

A legtöbb nő azért veteti el gyermekét, mert fél a változástól vagy egyszerűen kényelmesebb így neki, mert jelen élethelyzetében úgy gondolja, hogy nem fér bele egy baba az életébe.

Igazából a szex a felnőttkor egyik szépsége. A felnőttkor felelősséggel jár. Például viseljük a tetteinkért a következményeket. Ez egy alaptétel, aki nem elég felnőtt ehhez az ne élvezze a felnőttkor előnyeit.

Másrészt a nők szintén 80%-a (már az ezen az oldalon lévő feltett kérdések alapján is) felelőtlen. Nem védekezik, de csodálkozik ha teherbe esik. Ez is felelőtlenség.

Én életnek tekintem a magzatot. A terhes édesanya beszél hozzá, érzelmi szál alakul ki anya és gyermeke között már magzati korban. Felismeri édesanyja hangját, ugyanúgy örül vagy fél. Én nem tudnám megölni a gyermekem. Mert számomra ez az. Nem ítélkezem, ez az én véleményem az én gyermekemről.

2012. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Zanzásítva: nem áldás-e inkább az abortusz, hiszen a nők dönthetnek magukról, és csak magukról, mert az abortált magzatok olyan kicsik, hogy azok még nem örülnek, nem félnek.
2012. jan. 10. 13:59
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni a válaszom, de abba senki nem akar beleszólni, hogy egy nő mit tesz a saját testével és lelkével. Az a baba azonban nem a "nő teste", hanem egy másik ember. Akkor is, ha kicsi. És nem vagyok orvos, de tudtommal van idegrendszere.

Persze ettől még mindenki azt csinál, amit akar, de nekem meg hadd legyen meg a véleményem róla, ha már szabad országban élünk (egyelőre).

De most komolyan azt hiszed, hogy aki a pottyantósba szüli a gyerekét, azért teszi, mert azt hiszi, hogy én vagy akárki ezt kevésé ítéli el, mint az abortuszt? Ne haragudj, de el vagy te kicsit tévedve. A társadalom nagy többsége, ha nem is üdvözli, de szükséges rossznak tartja az abortuszt, és nem ítéli el azt, aki elvégezteti. Aki pottyantósba szül, az nem azért teszi, mert az abortuszt elítéli, de a csecsemőgyilkosságot nem.

2012. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%

Tévedsz, a magzat szívverése felgyorsul amikor közeledik hozzá az abortáló eszköz, próbál tőle elfordulni. Az ehhez értő emberek, akik vagy egyetértenek az abortusszal vagy sem (ez mellékes) mind megegyeznek abban, hogy a magzat kimutatható félelme ilyen esetben tény. Ez nem úgy van, hogy ha bedugjuk a homokba a fejünket, akkor már máshogy van. A magzat fél. Ettől függetlenül ez egy nagyon óvatosan megközelítendő erkölcsi kérdés.

Nincs jó és rossz álláspont. Vélemények vannak.

2012. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Aki a pottyantósba szüli a gyereket, annak egyáltalán nem kellett volna szülni. Teherbe esni sem, persze, de szülni semmiképp. Nem kéne ezt így leszabályozni. Aki nem akarja, ne csinálja, de mindenki másnak legyen könnyen elérhető és ingyenes. Akkor is így ítélnénk meg az abortuszt, ha a férfiakon kéne elvégezni? Ha ők hordanák ki a magzatot, ha az ő jövőjük függne egy ilyen döntéstől? Az orvosnak is jobban megéri egy szülés és egy terhesség, mint az egyszeri abortusz. Pánikot meg nem kell kelteni, 3 hónaposan még senkinek nincs agya, még csak fájdalmat sem érezhet, nemhogy elhúzódik, meg fél. Az elhúzódást még az újszülöttnek is meg kell tanulni, ne higgyünk már el minden hülyeséget...
2012. jan. 10. 15:00
 6/23 anonim ***** válasza:

Számodra a nem végrehajtott abortusz alternatívája pottyantósba szülés. Okos. Nem az, hogy felneveled és szereted.

A félelem nem hit kérdése. A magzat fejlődési periódusainak utána tudsz nézni. Nyilván nem hiszed. Sajnos ez nem HIT kérdése.

Biztos sok felelősen szexelő ember lenne ha ingyenessé és követendővé tennék az abortuszt.

1es voltam.

Igazából primitív emberekkel nem lehet eszmét cserélni, mert süketek az érvelésre.

2012. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont nem az abortuszt kéne ingyenessé és bárki számára elérhetővé tenni, hanem az óvszert és a fogamzásgátló tablettákat. Nem tudom számolta-e már össze valaki, hogy egy egészséges szexuális élettel rendelkező kapcsolatban még is mennyi pénz megy el ezekre a dolgokra. A fogamzásgátló tabletták három havi adagja 10-11 ezer forint, ami havi lebontásban ugyan tűrhető, de valakinek sajnos ez a pár ezer forint is megterhelő, márpedig szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy bizonyos esetekben igenis jussanak hozzá az emberek jelképes összegért, vagy akár teljesen ingyen a védekező eszközökhöz.


Az, aki pottyantósba szül, szerintem nem ide illő kategória. Egyáltalán mi az hogy egy nő nem veszi észre hogy terhes? Másrészt egy ilyen ember egyáltalán nem anyának való és kétlem, hogy azért nem ment el abortuszra, mert pénz állt volna az útjába.

Szoktam ilyenekről szóló dokumentum filmeket nézni, a legtöbb nő, aki ilyet tesz a babájával, az homokba dugja a fejét és abban reménykedik, hogy "majd elmúlik a terhesség", aztán persze nem múlik, sőt megszületik a baba és kétségbeesésükben meg is ölik reménykedve abban, hogy soha nem tudja meg senki.


Voltak példamutató esetek is, ahol az anya iszonyatosan el volt keseredve, hogy megint teherbe esett, szintén homokba dugta a fejét, aztán a 7. hónap környékén valahogy előjöttek az anyai ösztönei, akkor ment el először orvosi vizsgálatra és szólt a dokinak, hogy örökbe szeretné adni a babát. Így is meg lehet ezt csinálni még ha lelkileg iszonyatosan nehéz is.


Én gyilkosságnak ítélem meg az abortuszt, ezért csak nagyon indokolt esetekben engedném meg (pl erőszak, a magzat kimutatható betegsége, stb). Én úgy gondolom, hogy igen is legyen minden embernek/nőnek annyi esze, hogy védekezik és ha nem teszi, akkor pedig vállalja a cselekedeteiért a felelősséget. Én is felnőttem úgy, hogy tudtam védekezni minden egyes partneremmel, mondván, hogy anélkül nincs szex és kész... Tudok jelenleg is védekezni és valószínűleg fogok tudni 10 év múlva is, ha pedig becsúszik egy baba, akkor valószínűleg a saját szívemre hallgatnék és nem mások tanácsaira. Ha most gyógyszer mellett esnék úgy teherbe, hogy nem hibáztam a szedést illetően, akkor megtartanám, mert oka van annak, hogy ez a pici lélek jönni akart, pedig az időpont nagyon nem lenne ideális.


Tehát összefoglalva a védekező eszközöket tenném ingyenessé, az abortuszt korlátoznám, csak nagyon indokolt esetekben engedélyezném és a tiniknek több, akár külön felvilágosító órát is tartanék. Miért ne lehetne benne egy ilyen óra is heti egyszer az órarendjükben? Miért kell elsumákolni biológia órán a legtöbb suliban a szaporodás témakörét?? (nálunk soha egy szó nem esett róla)

Azok után pedig, hogy valaki ingyen védekezhetne és tisztában lenne minden következménnyel mégsem törődik vele, az igen is vállalja a következményeket, ha nem kell neki a gyerek, akkor pedig adja örökbe!

2012. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

Nekem van olyan erősen vallásos lányismerősöm (16/L), akivel az abortuszról beszéltünk múltkor, ő is nagyon ellenzi. Megkérdeztem, hogyha most megerőszakolná valaki, és teherbe esne, mit tenne utána. Azt mondta, megtartaná, és utána örökbe adná valakinek.

Hát nem tudom, sosem fogom megérteni.

2012. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ő még fiatal és hál'Isten nem kellett megélnie egy erőszak borzalmait.

Igazából ezek olyan kérdések, amikre csak akkor tudjuk hogyan reagálnánk ha benne lennénk (ne adj' Isten)

Fiatalság, tapasztalatlanság szól a b.nődből.

1es voltam

2012. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki ellenzi az abortuszt abból nem következik hogy vallásos.
2012. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!