Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen sztereotipiáink vannak...

Milyen sztereotipiáink vannak az egyes nemzetiségekről?

Figyelt kérdés
Persze én is tudok jónéhányat, de nyilván messze nem mindet. Minden magyar szemszögű/nézőpontú sztereotipia érdekel minden népről, ami csak eszetekbe jut. :)
2012. jan. 13. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

-Franciák koszosak és lusták.

-Ha Erdélybe mész, román lakta részen ne áll meg kávét inni, mert bele köpnek. (ebben mondjuk lehet, hogy van valami igazság)

-A németek káposztazabálók. (ezt meg tudom cáfolni, nagyon változatosan étkeznek, de káposztát ritkán ettem náluk)

-Az arabok csak azért jönnek Magyarországra, hogy egy adandó alkalommal felrobbantsanak egy metró aluljárót és erre képesek 10-20 évet is várni, hogy beépüljenek :-)

Addig is elrabolják a csinos nőket és megerőszakolják.

-Minden orosz iszik vodkát, ezért mindegyiknek vörös az arca és az orra. (szerintem ez kb. annyira igaz, mint ahány magyar pálinkázik.)

-Az afrikai népek egymást ölik és eszik, egyik sem képes szocializálódni és nem családcentrikusak.


Nos kb. ennyi butaság jutott eszembe így első körben, amiket eddig hallottam. Vannak saját tapasztalataim, amikkel cáfolni, vagy megerősíteni tudnék, de most nem ez volt a kérdés.

2012. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

-oroszok állandóan vodkát isznak és dohányoznak

-Kanadaiak kockás ingben vannak és pick-up kocsikat használnak.

-Amerikaiak:minden amcsinak hófehér a foga , minden amcsi kövér , csak gyors kaján élnek

-Angolok: sznobok , hidegvérűek , flancosak

2012. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze van igazság alapja ezeknek de nagyon túloznak az emberek.
2012. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15:04 igazad van, mert az un. sztereotípiának nevezett hitek/tévhitek vannak, léteznek, de ezek azért vannak, mert egy adott nép tud egyet s mást egy másikról, de azon kívül semmit, ezért alakul ki az általánosítás. Pedig azon felül, hogy az orosz vodkát iszik, a német káposztát eszik, a román bele köp a kávéba, ugyanúgy élnek a hétköznapokban, mint bármely ország lakója: Van színes tv-jük, akár plazma, lehet jó kocsijuk, vannak köztük művészek, felsőfokú iskolát végzettek, tv bemondók, jópofa rádió műsorvezetők, vannak prolik, vannak újgazdagok, az egyik szereti a macskát, a másik nem, van tisztaságmániás, van putris, van jó fej, van bunkó, van buszsofőr, van közgazdász. Szóval nem lehet általánosítani egy népről, hogy milyen. Itt vagyunk mi magyarok. Mennyit tudnak rólunk? Lovas nemzet, gulyás, Nagy bajusz. Németország felső részén már fel sem ismerik a magyar nyelvet, (minket spanyolnak néztek) a fenti felsorolt hármat tudják. Igazuk van?

Dehogy. Itt sem jár már senki lóháton, gulyást sajnos már nem tud mindenki főzni, bajusza meg talán még van a szomszéd bácsinak, de tőle elnézzük.

Érdekes dolog, ahogy gondolkodik az ember. Igazából akkor tudja meg, hogy hol és mi van, ha ott van.

Magyarországon bürokrácia?

Én épp a múlt év Októberében élvezhettem egy németországi hivatal kegyeit. A sógorom rendszámát kellett volna leadni, és abban a hivatalban 3 órát ültem mire sorra kerültünk, és ezért meg azért még el sem tudtuk intézni a dolgokat. (kb. 6 ember volt előttünk, úgy ültünk ott 3 órát) akkor mennyivel szarabb ezek után a magyarországi ügyintézés? Volt egy nagy váró, abban körben voltak székek. kb. fél óránként, óránként jött a hívószám. Azt hittem megőrülök.

2012. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

oroszok: vodka vedelök

japánok: munkamániások és imádják az animéket

amcsik: hamburgereken élnek

németek: ordítoznak, kolbászon és sörön élnek

franciák: borvedelök és nagyon perverzek :)

kínaiak: mindent lemásolnak

finnek: egy szó==> mikulás

olaszok: mindig tésztát és pizzát esznek

spanyolok: állandóan buliznak és életvidámak

2013. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!