Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az egy kottában...

Mit jelent az egy kottában hogy "Em"? Mert azt tudom hogy annak a rövidítése hogy "them", de nem igazán tudom értelmezni.

Figyelt kérdés
Zongorázok, és most tanulok 2. éve. Nagyon kezdő vagyok, segítséget szeretnék kérni, mert egy internetes zongora tabon ismeretlen dolgokat látok... :O Sürgős!!
2012. jan. 13. 18:29
1 2
 1/14 bánomisén ***** válasza:
Az Em kottában leginkább azt jelenti, hogy E-moll, semmi köze az angol nyelvhez.
2012. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Milyen kotta? Könnyűzenei kottákban e-mollt jelent, de normál zongorakottában kell legyen magyarázata, bármire utalhat. Miért nem kérdezed meg a tanárodtól?
2012. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 bánomisén ***** válasza:
Előző: normál zongorakottában nincs Em jelölés. A gitárkottában jelölik Em-mel az E-mollt, lehet, hogy valami ilyesmit néz a kérdező.
2012. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, belinkelnéd azt az oldalt, ahol ez a kotta van? Csak hogy mégis tudjuk, mit nézel?


Ez egy dalnak a kottája? Ott általában gitárakkordokat adnak az ütemek fölött úgy, ahogy te is írtad. Persze ettől még zongorán is le lehet játszani.

2012. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy angol oldalon találtam, és önszorgalomból csinálom nem a tanárommal. Kimásoltam piszkozatra, és úgy van meg. Amúgy meg angolban az a rövidítése hogy them, és ezt onnan vettem, mert egy másik kérdésben ezt olvastam a válaszok között... Mindegy.
2012. jan. 14. 15:37
 6/14 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, miért ragadsz le az angol "them" szónál? Valóban úgy írják szlengben, vagy rövidítve, hogy 'em, de ennek semmi köze a zongorához, vagy a kottához. Ennek az angol nyelvhez van köze.

Kottában az Em (aposztrof nélkül, nagy "e"-vel, kis "m"-mel) azt jelenti, hogy E-mollt kell ott játszani. A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz, az egyik nyelv, a másik egy zenei jelölés függetlenül attól, hogy ugyanabból a két betűből állnak. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

2012. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
TE ENNYIRE NEM ÉRTED???? MONDOM EGY MÁSIK KÉRDÉSBEN EZT OLVASTAM!! Vágod? Azt is amúgy csak azért írtam ki, mert én azt vágom hogy az a "them", csak nem erre vagyok kíváncsi. Hanem: Hogy kell játszani? -.-"
2012. jan. 18. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha érdekelne, hogy kell játszani neten 5 másodperc alatt megtalálnád és nem itt sírnál már egy hete...

Kérd meg anyukádat segítsen kicsit, hátha akkor menni fog.

2012. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bánomisén ***** válasza:

20:52

Mit hisztizel? Olvasd már vissza a kérdésedet, akkor majd rájössz, hogy én arra válaszoltam, te viszont ezek szerint nem azt kérdezted meg, amit meg akartál tudni. Vágod?

Szerintem felejtsd el a zongorát, ilyet butuskák, mint te, úgysem mennek vele semmire, ahhoz ész is kell, a hisztériázás kevés.

2012. jan. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Grat, most is arra válaszoltál... De oktatni tudom hogy könnyebb, mint másoknak segíteni!
2012. jan. 19. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!