Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet leküzdeni a halálfé...

Hogy lehet leküzdeni a halálfélelmet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megbarátkozni a halál gondolatával, tényével, az öregedéssel, az elmúlással? Olyan igazságtalan...
2009. máj. 25. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
én sokat olavartam ahalálközeli élményekröl,és rájöttem,hoyg a halállal befejezödike gy földi pályafutás,hoyg elkezdödhessen egymásik.nekm segitettek ezek a könyvek,sokmindnet megértettem.probáld meg
2009. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudsz adni tippet? Én is ebben szeretnék bízni, akkor talán nem szoronganék
2009. máj. 25. 21:59
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Azt mondják, csak annak van halálfélelme, aki nem élt eleget. :)
2009. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hidd el, többet is éltem, mint kellett volna, csak nem tudok beletörődni. Talán pont azért, mert még többet szeretnék tenni bele
2009. máj. 25. 22:12
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy jó módszer, ha igyekszel mindig tenni róla, hogy a hozzád legközelebb álló, szívednek legkedvesebb embereket illetően ne legyen hiányérzeted. Tehát amit valaha is szeretnél elmondani nekik, vagy éreztetni velük, azt mondd el nekik/éreztesd velük, amíg csak lehet. Ez úgymond a legfontosabb szféra, tehát ha ez biztosan le van tudva, akkor emiatt már semmiképpen nem fogsz majd kétségbeesni, ha eljön az idő, hogy jaj, a lányomnak még nem is mondtam el, hogy... stb. .


Aztán ha ez megvan, akkor jöhet minden más, amit még fontosnak tartasz. De hidd el, ha tényleg oda kerül a sor, akkor a fent leírtak lesznek a legfontosabbak, és minden más mellékessé válik. Ha azok megvannak, az már rengeteget könnyít a terheden.

2009. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én még a huszas éveimben járok, és beteg sem vagyok, egyszerűen nyomaszt! Nem akarok elégni, vagy egy koporsóban feküdni, érted? Az őrjít meg, hogy nem tehetsz ellene. Tudom, hogy van aki ezt minden további nélkül el tudja fogadni, őket nagyon csodálom. Én szorongok
2009. máj. 25. 23:08
 7/17 anonim ***** válasza:

Amikor Isten becsuk egy ajtót, kinyit egy ablakot.


Talán ez a gondolat segit.

2009. máj. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: tudnál ajánlani könyveket?
2009. máj. 26. 07:31
 9/17 anonim ***** válasza:

szia. elsö vagyok.

irj priviben egyget,és megbeszéléjük,adok könyv cimet,meg elmondok mége gy két dolgot,miért ne félj.oks?bettus83@citromail.hu várom leveled.

2009. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

(1) Simon Beauvoir: Minden ember halandó

Ez megtanítja, miért jó halandónak lenni

(2) Gondolj arra, hogy már voltál halott (a születésed előtt), és abban _semmi rossz nem volt_, igaz, jó sem.

(3) Lehet, hogy a halál után mégis van valami más.

Nádas Péter: Saját halál (Élet és Irodalom, 2001. vagy 2002. karácsony); de vallásokhoz is fordulhatsz

(4) Lehet, hogy nincs is halál (ld. a régi indiai atomista filozófusok és bizonyos buddhisták tanításait)

2009. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!