Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet leküzdeni a minden...

Hogy lehet leküzdeni a minden napos halálfélelmet?

Figyelt kérdés
Halálfélelem amiatt hogy mi van ha nem élem meg a holnapot vagy a közeljövőt stb. Leküzdeni hogyan lehet?
2010. szept. 30. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de tini korban elég gyakori jelenség, én is átestem rajta. Viszont ha már felnőtt vagy akkor ez a depresszió és a szorongás egyik szomorú jele. Keress fel szakembert, mert ez csak rosszabbodhat.
2010. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előző hozzászólónak, miszerint keress fel szakembert ha úgy érzed elhatalmasodott fejed felett ez az érzés.

Tanács: Próbálj a mának élni, ne a holnapnak és a jövőnek. Élvezd az életet! Csinálj olyant amit szeretsz amit élvezel (nem drogozásra meg rossz dolgokra gondolok!), olvass, kirándulj, sétálj, zenélj.... készíts ajándékokat, úgy is itt a karácsony lassan. A kézzel készített dolgok lefoglalják az embert és maradandót alkot az utókornak persze arról nem is beszélve hogy értékesebb ;) Lepjél meg valakit valami jóval és ha lefekszel akkor mondhatod, hogy a mai napnak volt értelme.:)

Andi

2010. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hozzánk most költözött át egy kb 900fős suli a mi 200főnkhöz, azóta ha valami csörömpölés van a folyosón, vagy valami kiabálás, mindig attól félek, hogy valaki lövöldözik..:S mostanába annyi ilyet hallani:/

2010. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. És ha ez egy általános jelenség akkor meddig tart mire elmúlik? Mert én úgy tudom hogy az az átlagos hogy valaki nem bírja elfogadni hogy megörekszimk és meghal, de az is átlagfos hogy én meg attól rettegek hogy talán nem élem meg vagy a holnapot vagy a közeljövőt (pl karácsony) ? :S
2010. szept. 30. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez elég gyakori szorongásos tünet. Biztos izgulós vagy, igaz? Én is ilyen vagyok, nekem is vannak ilyen gondolataim, vagyis érzéseim, hogy ki tudja, élek-e még akkor...pedig fiatal vagyok. Nekem már sikerült meggyőznöm magam: arra gondoltam, hogy miért ne kelnék fel holnap? Fiatal vagyok, egészséges,
2010. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*bocsi, folytatom:D Tehát fiatal vagyok, egészséges, van családom...nem vagyok beteg:) És ez mekkora kincs. Szóval logikusan fel kell tenni magadnak a kérdést, hogy miért is következne be ilyesmi? Semmi nem biznyítja.

Máshogy kell gondolni:)

2010. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó : ez igaz, de én hajlamos vagyok mindíg a legeslegrosszabbra gondolni egy kis tünetből és egyből már (szívroham, agydaganat, stb stb), ezek ijesztenek meg és emiatt jön elő minden nap, de van mikor ok nélkül is kijön. Amúgy nemsokára elmegyek pszichológushoz ő is azt mondta hogy szorongás.:S
2010. szept. 30. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:
MO 2%
2010. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szorongásod okát kell megkeresni és megszűntetni,akkor elmúlik a halálfélelem is.Ezt a tudatalattidban rejlő okot lehet,hogy csak pszichológus lenne képes megtalálni,tényleg érdemes lenne felkeresni.
2010. okt. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A halálfélelmed teljesen jogos. Ki tudja meddig élünk?:)

Fogadd el hogy az emberek meghalnak, ki előbb ki utóbb.

2010. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!