Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan terjedt el az a franciá...

Hogyan terjedt el az a franciákról, hogy mindent könnyen feladnak?

Figyelt kérdés
Láttam már olyan South Park részt, amiben ez volt, illetve 9gag postokat. Csak szeretném tudni, honnan ered ez az egész.
2012. jan. 17. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelt, utánanéztem a neten és ezt találtam (remélem tudsz angolul):


They did not always have.

These rumors where spread out since France lost to Germany during WW2. But in fact their loss had been mostly due to the British and the Canadian who fled at Dunkirk, thus exposing the French left wing and permitted the German of winning the battle. If you look at the statistics France has lost 255 000 soldiers during the year 1940. While Britain lost 240 000 men for the six years of the war. So I wouldn't say that the French are such coward. Remember Napoleon's empire, who took almost all of Europe.


Some Americans think the French always surrender because the American government was angry with France for not going to war against Iraq (which was a good idea) and so declared the French are cowards who always surrendered. They spread a lot of lies truth in France they they always surrender at any given opportunity and haven't made any significant military victory ever.



In WW1, the French army was the secondary allied force (after Russia and before England). The French lost 1 390 000 soldiers in WW1.


Read more: [link]

2012. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán úgy, hogy szinte semmilyen háborúban nem voltak sikeresek az elmúlt néhányszáz évben. Ahhoz képest, területileg milyen nagy ország, ez a sok vereség a kitartás hiányának is betudható akár.
2012. jan. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Igaz

Szerintem egyébként elég érdekes téma

Engem legalábbis érdekelt

2012. jan. 22. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!