Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit gondoltok a franciákról?

Mit gondoltok a franciákról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én most jártam kint 2-3 napja. Nos, kellemeset csalódtam. Szerintem nagyon normális nép és mosolygósok..

Az ételük kicsit ízetlen, de nem is az a lényeg. Szó mi szó: Normálisabbak, mint pl az Angolok

2010. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha én azt leírnám akkor kitiltanának.Ezek szüntették meg a munkahelyemet.
2010. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Se pozitív, se negatív véleményem nincs róluk...Nem zavarnak és nem is szeretem őket. Egyszer voltam Franciaországban, maga az ország is közömbös volt számomra, olyan semmilyenek. Bezzeg az olaszok....:)
2010. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nemrég jöttem haza FR._ból.Nagyon pozitív szemléletűek és cseppet sem ismerik az itt nálunk elterjedt "negatív felfogást".Nem hogy nem ismerik de ha találkoznának ezzel a felfogással nem tudnák kezelni ezt a helyzetet.

Rendkívül nyitottak.Nem úgy mint nálunk magyaroknál.

2010. dec. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Te ugyanezt csinálod :D


Amúgy szerintem nem olyan nyitottak, mint az olaszok, de az ország szép.

2010. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
fujj mi ez az olasz-mánia?:D
2010. dec. 28. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Egy 10-20-100-500 éve történt dologról én nem ítélem el a franciákat. Akinek meg elvették a munkáját, az egy igazi munkásember, akinek a látóköre cseppet beszűkült. Mindenesetre remélem talál munkát, mert nem akarok senkit megbántani.

Szóval a franciák eléggé nyitottak, karácsonyt ott töltöttem, és hát... Teljesen más. Ők ilyenkor elmennek buliba, isznak, és aztán mennek haza. Szóval náluk nem annyira bensőséges, mint itt.

Meglepődtem azon is, hogy mennyire fogalmuk sincs, hogy kik a magyarok, ahol én voltam, ott elmagyaráztam, hogy ott az a kis fingás Közép-Európában (azt nem mondtam, hogy a franciák miatt akkora).

Szóval én szeretem a kultúrájukat, és a sokszínűséget!

Délen amúgy ugyanolyanok az emberek, mint az olaszok, valószínű azért, mert mediterrán.

Északon megint más a helyzet, és még ott van Nyugat-Franciaország, ahol én nem jártam, de Közép-Franciaország nagyon jó volt (olyan, mint Magyarország), és a legjobb az volt, hogy végre hallottam eredeti (original-hagyományos) franciát franciául beszélni. Ez mondjuk csapás volt, mert én valami egészen más akcentussal beszéltem, de nem b@szogattak azért.

Szóval szerintem nem olyan rossz ország, a kultúrájukat meg kedvelem. Mondjuk a karácsonyuk elég furcsa, de meg lehet szokni.

2010. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
sziasztok most olvastam a leírtakat a franciákrol volt szó nem az országrol tetted fel a kéredést az ország szép de az echte francia bekébzelt azt hiszi ö találtaki a spanyol viaszt engem nem rúgtak ki de dolgoztam velük nekik utaztam is jó párral szóval alpárian viselkednek az olaszokban tartásvan tanulhatnánk töllük illemet a franciáknál ez a fogalom hiányzik volt olasz fönököm is az bunko volt de a kollégái rendesek voltak de szerintem a világ miden pontján a fönökök bunkok természetessen tisztelet a kivételnek nem sok van én igy látom a kérdést
2011. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Dél-Franciaországban élek,és nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban,kellemesen csalódtam.Persze nem lehet általánosítani,itt is vannak t@hó p@rasztok,meg jó fejek is,mint bárhol máshol.Elég segítőkészek,nagyon örülnek,ha akár csak pár szót is beszélsz franciául,viszont az baromi nagy tévhit,hogy kiakadnak,ha pl. angolul szólsz hozzájuk,legalábbis én a 3 év alatt nem ezt tapasztaltam,hanem inkább azt,hogy habár a többség nem beszél idegen nyelveket,ha megszólítod pl. angolul,nagyon igyekszik megérteni,és valahogy válaszolni.A többség elég vidám,barátkozós,és sokkal toleránsabbak,mint a magyarok.Itt nem az van,hogy ha valamiért kilógsz a többiek közül (pl. másképp öltözöl,másképp gondolkozol dolgokról stb.) akkor kinéznek,vagy akár ki is röhögnek,mint otthon.(és ezzel nem Magyarországot akartam leszólni,mert nagyon szeretem...)Lehet ez azért van,mert hozzá vannak szokva a rengeteg idegenhez,főleg az arabokhoz.Szóval én kedvelem őket.Persze északon azért más a mentalitás,de arról nem nagyon tudok nyilatkozni,mert ott csak túristaként voltam.
2011. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!