Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » MI a helyzet Pesten? Tényleg...

MI a helyzet Pesten? Tényleg eszik vagy vezet lett a kérdés? Mit gondoltok a bkv helyzetéről? Milyen a tömeg közlekedés állapota? Engedjem a gyerekem Pesten tanulni? Nincs sok lopás? Milyen ott most a hangulat?

Figyelt kérdés
Vidéken lakunk, nem tudom, hogy milyen most fent a helyzet, mert rég voltunk már, de a lányom Pesten akar suliba menni és nem tudom, hogy miként vélekedjek! Van itt a környéken egy suli, ami még tetszene is neki, de ő Pesten akar mindenképpen... Engedjem? Nem veszélyesebbek mostanában az utcák? Mert olvastam, hogy kiürültek az utcák a magas benzinár miatt és gondolom, akkor mindenki BKV-val megy dolgozni stb. Nincsenek tömve a buszok? És mi a helyzet a roma kérdéssel? Romlottak-e annyira meg a körülmények, hogy nem tanácsos oda mennie?

2012. jan. 20. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ürültek ki az utcák, szerintem semmivel nincs kevesebb autó. És nem is forgalmas helyen lakom.

A BKV helyzete változatlan, lopás és bűnözés meg nem csak Pesten van.

Nem háborús övezet, csak egy város.

2012. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Jaj ne kezdjuk mar el.

Egy atlag ember 1000 km et megy autoval havonta.

Legyen 7 liter a fogyasztas.

70litert eget el.

Kb 50 ftal ment fel a benzin, ami annyit tesz, h havonta 3500 fttal kolt tobbet benzinre.

Na ez aztan hatalmas osszeg, emiatt tenyleg tobben le fogjak rakni a kocsit....

2012. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magas benzinár ide, vagy oda, még mindig RENGETEG autó van Budapesten az utakon, tehát nem kell attól tartani, hogy kihalt minden. A tömegközlekedés nem a legjobb, de elvisz A-ból B-be.


Szerintem túlparázod, Pesten jobb a közbiztonság, mint vidéken, ráadásul iskolába nappal jár az ember, és általában frekventált helyeken vannak a sulik, tehát nem nagyon van mitől félteni a gyereket.


Romák is vannak mindenhol.

2012. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha itt akar tanulni, engedd neki. Csak rosszat teszel neki, ha burokban fog felnőni. Nem sz@rabb a helyzet, mint máshol. A veszélyesebb helyeket meg kitapasztalja/utánaérdeklődik, és elkerüli.
2012. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

szia!

én is pestre jártam dolgozni, de szerencsére találtam a mi városunkban munkát.

Nos én a helyedben nem annyira támogatnám,hogy pestre járjon, ha van egy jó suli is a környéken ami tetszik neki,akkor felesleges.

Pest ronda,koszos, tele van c igánnyal,b uzival és egyéb férgekkel. én a magam részéről utáltam. a népilgetben szinte minden bokorban b***nak a h omokosok, a bkv rossz, a buszok lerobbannak, hidegek, a metro kigyullad az árak meg csak nőnek. ja és mivel a csőd szélén áll,még utasbiztosítása sincs,tehát ha gáz van nem kapnál egy fillért sem.

c igányból és s triciből is van egy pár, csak ki szebben,ki kevésbé szebben köríti.

egyetlen előnye van/volt a városnak,hohy jókat lehet/lehetett ott bulizni...bár mióta sorra zárnak be a jó helyek (nem a coronita féle szelektív hulladékgyűjtőkre gondolok) már azért sem érdemes felmenni.

2012. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hírek erősen túloznak, nem kell félteni a lányod :D

Persze, sok lopás van, mint minden nagyvárosban, de ha elővigyázatos, nem fognak tőle semmit ellopni.

Az utcák nem ürültek ki, nem is fognak.

Egyedül a bkv helyzete aggasztó kicsit, bár valószínűleg nem hagyják bedőlni, de arra reális esélyt látok, hogy ha nagyon rossz helyzetbe kerül, akkor átmenetileg beszünteti az éjszakai buszokat vagy ilyesmi. Emiatt azt tanácsolom, hogy a lányodnak mindenképp a suli közelében keressetek lakást, lehetőleg a belvárosban. Így ugyanis nem lesz bkv-ra utalva, ha leállna a közlekedés, akkor egyszerűen fél órával korábban felkel és besétál.

2012. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Meik vidéki városban laktok?


Mi is Bp-re költöztünk, nyir1házáról, de már bánjuk, amint lehet, húzúnk innen, tényleg sok a gengszter, maffiózó, bűnöző, kurv@ stb.

arrol meg nem is beszélve hogy idegen lesz neki ez a hely! azt sem fogja tudni h mi hol van, ami pozitivum, az a munkalehetőség, de megélni itt sem könnyű, a fizu is már olyan mint bárhol az országban, sz@r!

én azt mondom ne engedd ide,. legyen ott ahol már megszokta, és ahol vannak barátai, pesten nem lesz senkije,ott csak magára számithat!

2012. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ti hol láttok ennyi gengsztert meg qrvát?

Mert én egész életemben, kemény 25 éve itt élek, és prostit csak autópálya szélén láttam és még semmit nem lopott el tőlem senki. Gengsztert fel sem ismernék.

2012. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ez az ország olyan szinten Budapest központú, hogy lassan már máshol esélye nem lesz az embernek egy normális élet kialakítására (itt a rendes állásra gondolok rendes fizetésért, stb.) Én úgy gondolom, hogy érdemes minél hamarabb felköltözni, ha az embernek tervei vannak az életben, mert aki 25-26 évesen kezd el itt munkát keresni úgy, hogy helyismerete, albérlet lehetősége, barátnője akinél aludhatna nincsen, annak marha nehéz lesz.


Én 18 évesen költöztem fel, koleszt nem kaptam úgyhogy a nyóckerben tudtam kivenni egy 27nm-es lakást egy 26 emeletes panel 8-adik emeletén, ott éltem 3 évig, és egyszer kerültem kellemetlen helyzetbe a romákkal, de az se volt igazán necces. A többségük előre köszönt és rém udvaria volt, ismertek, tudták hogy ott lakom, mindig mosolyogtam rájuk, szerintem még bírták is a fejem.

Nem kell ezt ennyire túllihegni.


VIdéki lány vagyok én is, de mostmár 8 éve pesten élek - egyszer fordult elő olyan, hogy loptak tőlem, na az két gimis csaj volt a metrón, nem romák a nyócban. Pedig én nem figyelek igazán oda a dolgaimra, simán nyitva a táskám, meg ilyenek.

Minden álmom az, hogy egyszer elköltözhessek innen, és vidéken tudjak valamiféle egzisztenciát kialakítani, de sajnos ebben az országban olyan, mintha pesten kívül a fű se nőne.

2012. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, azért köszönöm a válaszotokat :) Végül is azt fogja csinálni, amit ő akar, csak gondoltam óvatosan a nagyvárossal... De ha akarja, akkor be fog tudni illeszkedni!
2012. jan. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!