Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges-e a szorgalom...

Lehetséges-e a szorgalom fejlesztése, és ha igen, akkor hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Azok a dolgok, leckék amik érdekelnek azt szépen megtanulom, utánanézek a neten. Ami pl. nagyon tetszik az-az anatómia, algebra, fizika. Viszont a tananyag 3/4 része, amit a gimnáziumba veszünk egy kicsit sem izgat. Teljesen reálos vagyok és szinte mindent logikai úton szeretnék megoldani és az nekem nem fekszik, hogy leülök és akkor beseggelek 4-5 oldal történelmet, földrajzt. Már az is gondot jelent, hogy nyelvtanból szabályokat tanulgassak. Pedig érettségi követelmény.

De van egy nagy elhatározásom, miszerint szeretnék orvosira menni. Szeretném ha mindent komolyan tudnék venni, azt is amiről lövésem sincs vagy csak egyszerűen nincs kedvem megtanulni. Szóval már előre hozzászoktatnám magam a "kemény munkához". Szeretnék szorgalmasabb lenni, de az, hogy leüljek és magamra erőszakoljam az anyagot egy csöppet sem tűnik csábítónak. Soha sem magoltam még, inkább akkor nem tanultam semmit, azt használtam fel ami órán megmaradt. Nincs valami más módszer?


2012. jan. 20. 23:43
 1/2 csency888 válasza:
Ne haragudj hogy nem válaszolok a kérdésedre de tudd hogy nem vagy egyedül... Ha találsz megoldást akkor értesíts XD
2012. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Találd meg a reált a humánban. Kicsit furcsának hangzik így elsőre, de egyszerű. Én elég erősen humános vagyok, nem feltétlen fogom fel könnyen a logikus összefüggéseket, és a sok száraz szabály sem visz előre. Mégis, példának okáért lenyűgöz a matematika. Hogy elsőre lehetetlennek tűnő dolgokat is ki lehet számolni, mégpedig nem is egyféleképpen!

Neked is hasonlót ajánlok. Például a történelem is emézthetőbb volna számodra, ha nen csak be akarnád magolni. Gondolj csak bele, a történelem folyton ismétli önmagát. Ez arra enged következtetni, hogy ott is vannak általános érvényű törvények, mint a természettudományokban. De elég, ha arra gondolsz, hogy a történelemben minden okkal történik. Mégis mik ezek az okok? Mi lehetett a nagy történelmi pillanatokat eredményező döntések mozgatórugója?

Próbálj kissé reálosan hozzáállni, szerintem segíteni fog valamicskét...

2013. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!