Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehetne...

Mennyi idő alatt lehetne felkészülni felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, októberben csináltam középszintű DExam nyelvvizsgát, most januárban pedig szóbelit. Az írásbeli 80% lett, a szóbeli 74%, a magnót még nem lehet tudni. Szerintetek mennyi idő lenne felkészülni?

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?


2012. jan. 12. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
3-4 hónap szerintem. Szerintem az ECL a legjobb :)
2012. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Csinálj egy C1 próbavizsgát, abból meglátod kb mit kell tudni, gyakorolni.

Ha így benne vagy a vizsgázásban, célszerű most nekihasalni. Magántanárral heti 2x2 órában nyárig szerintem megütöd a szintet, nyáron pedig iratkozz be egy intenzív vizsgafelkészítőre, őszre meglehet a vizsgád.

Ehhez persze sok-sok munka, tanulás, szorgalom kell és fontos, hogy minden nap foglalkozz a nyelvvel, olvass és bővítsd a szókincsedet (olvasás, tv, rádió, írás)

Esetleg töltsd a nyarat angol nyelvterületen, rengeteget fejlődnél pár hét alatt is!


Bár a korod miatt talán várhatsz vele 1 évet, elég sok háttértudás szükséges már ehhez a szinthez, plusz ütős érvek, ötletek a szóbelin, levélnél.

Felsőfokon már majdnem mindegy milyen vizsgát teszel, felsőoktatásban tudtommal bármelyiket elfogadják, ha meg külföldön szeretnél tanulni, úgyis másikat kérnek (Cambridge, IELTS - Anglia, TOEFL - USA)

TELC, ECL, EURO kedvelt, ad nemzetközi papírt is.

Cambridge nagyon nehéz, de tán a leghasznosabb, mert azt nem kell magyarázni ;) persze nem is olcsóak :/


Hajrá! :)

2012. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joola ***** válasza:
Hát ha nagyon ráfekszel sztem fél év, és ha biztosra akarsz menni, akkor TELC vagy Euro, ami pedig ér is valamit, de nehéz: IELTS, CAE
2012. márc. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!