Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beszélhetünk személyiségfejlőd...

Beszélhetünk személyiségfejlődésről?

Figyelt kérdés
Az emberek személyisége folyamatosan változik. De ki mondja meg, hogy ez a változás pozitív (azaz fejlődés) vagy negatív, netán semleges? Ha nem tudjuk, honnan jövünk és hová tartunk, akkor hogyan érezhetjük azt, hogy haladunk? Mert azért az a jellemző az emberre, hogy visszatekintve mosolyog önmagán, és a jelenlegi énjét bölcsebbnek, "fejlettebbnek" tartja.
2012. jan. 22. 22:22
 1/6 Mirk ***** válasza:

A negatív fejlődés azaz visszafejlődés abban az esetben fordul elő, amikor egy korábbi állapotra esünk vissza. Ha a fejlődés esetleg rossz irányba történik attól az még nem negatív, csak nem tetszetős.

De valóban, folyamatos fejlődés van, változik az értékrend, gondolatok, erkölcs stb.

2012. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki mondja meg?Te saját magadnak,jobb esetben!

Én tudom hogy milyen voltam pl 10 éve és hogy ma milyen vagyok!

Persze ismerek olyat akinek nincs túl sok önálló gondolata,nincs személyisége!Mindig az adott barát viselkedését,stílusát koppintja!

Hogy ő tudja e honnan jött...ha nem,egyszer majd csak rájön!

Az ember mindig változik hogy ez negatív vagy pozitív szerintem saját magadban kell érezned!

2012. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Beszélhetünk személyiségfejlődésről?"


Persze, senki sem tiltja meg.


"Az emberek személyisége folyamatosan változik. De ki mondja meg, hogy ez a változás pozitív (azaz fejlődés) vagy negatív, netán semleges? "


Félreértés. A "fejlődés" szó semmi olyasmit nem jelent, hogy valami jobb vagy rosszabb lesz. Azért beszélünk személyiségfejlődésről, mert a személyiség változása bejár egy bizonyos utat egy bizonyos irányban, és ez visszafordíthatatlan (tehát nem leszel újra gyerek, és előbb vagy gyerek, aztán felnőtt). A "pozitív" és "negatív" szavak sem azt jelentik, hogy jó és rossz, ezt csak a köznyelvben jelentik, elég pontatlanul.


"Ha nem tudjuk, honnan jövünk és hová tartunk, akkor hogyan érezhetjük azt, hogy haladunk?"


Mindenképpen haladunk valamerre.


"Mert azért az a jellemző az emberre, hogy visszatekintve mosolyog önmagán, és a jelenlegi énjét bölcsebbnek, "fejlettebbnek" tartja"


Igen, meg nosztalgiázik is, hogy de jó volt fiatalnak lenni, stb.


80 éves korban meg már azon nosztalgiázik, hogy milyen jó volt fitt és ruganyos 70 évesnek lenni, amikor még nem voltak vizelettartási gondjai és nem felejtette el, hogy bevette-e reggel a gyógyszerét.

2012. jan. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egy hasonló kérdéshez írtam már, hogy inkább személyiségvisszafejlődésről beszélnék :D

nem úgy néznek ki az emberek, akik fejlődnek valamerre is...

2012. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
19.30: Igen, sajnos néha én is így érzem. :)) Kifejtenéd bővebben, hogy pontosan mire gondolsz? :)
2012. jan. 24. 19:56
 6/6 A kérdező kommentje:

"Persze, senki sem tiltja meg."


pff :DD

2012. jan. 24. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!