Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar állampolgár vagyok, de...

Magyar állampolgár vagyok, de nemsokára kettős állampolgár leszek. Ha megváltoztatom a nevemet nem magyar írásmód szerint, Magyarországon attól még magyar írásmód szerint marad a nevem?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok és nemsokára amerikai állampolgár is leszek. Szeretném a nevemet angolosítani, mert nem tudják itt kiejteni, ami nagyon zavar. Ha ezt megteszem, akkor a magyar okmányaimban már szerepelhet nem magyar írásmóddal leírt név vagy még mindig nem, mert elsődlegesen magyar állampolgárnak számítanék ott? Ha esetleg egy olyan keresztnevet adnék a nevemhez középső névként, ami a magyarban nem létezik, hogy lehetne bejegyeztetni? Fontos, hogy átírassam az új vezeték és keresznevemre a magyar okmányaimat is, ha nem élek Magyarországon?
2010. márc. 2. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Csak azt nem tudom, hogy aki ennyire amerikai akar lenni azt miért izgatják a magyar okmányai.

Mondj le a magyar állampolgárságodról és akkor nem lesznek ilyen súlyos problémáid.

2010. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én nem akarok lemondani a magyar állampolgárságomról (nem tudom, hogy miért kellene lemondanom??). Kettős állampolgár szeretnék lenni. Ettől még nem vagyok kevésbé magyar. A kérdést azért tettem fel, mert szeretném tudni, hogy köteles vagyok-e átíratni a papírjaimat vagy sem és ezt hogyan kell megoldanom (magyar vagy nem magyar név szerint). És nem arról van szó, hogy annyira amerikai állampolgár akarok lenni, hanem van rá lehetőségem, szóval miért ne éljek vele? Sok előnyhöz jutok vele.
2010. márc. 2. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat.Azért mert USA állampolgár is leszel, miért akarod a MAGYAR okmányaidat is kicseréltetni, átíratni? Itthon használod az itthonit, kint meg az ottanit.

/Vagy itthon az "amerikás" neveddel villogni akarsz?/

2010. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy mindenki ilyen rosszindulatú és negatív. Pl. azért akarom kicseréltetni, mert mind a keresznevem, mind a vezetéknevem meg fog változni (nem csak az angolosítás révén, hanem azért, mert a házassági nevemet fogom bejegyeztetni). A kérdésem, hogy ki kell-e cseréltetnem a magyar okmányaimat, mert más lesz a nevem és csak be akarom tartani a törvényt. Ennyi és nem több. Nem tudom, hogy ez miért villogás.
2010. márc. 2. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:

A kerdes ugy szolt hogy szukseges-e neki atiratni.

Ha nem elsz Magyarorszagon, akkor kerd meg valamelyik hozzatartozodat, hogy hivja fel az onkormanyzatot ezugyben.

Hozza teszem, az se biztos, hogy ok 100%-os infot tudnak neked adni.

Szerintem ha nem szukseges hagyd a francba.

A lenyeg ugyis az, hogy a megkapott kettos allampolgarsagoddal, elonyokhoz juss kint.

Ha nem lesz muszaly ne csinalj semmit, mert agyhalottak vannak mindehol.

En a statuszcseremet is ugy tudtam elerni, hogy mar kozel orditottam veluk, mert egy kib.. 2 perces feladatot bevallaltak 1 hetre es nem volt kesz. Persze miutan stilusvaltasban beszelgettunk erdekes kepp masnap reggelre megcsinaltak.

Szoval, ha egy mod lesz ra keruld oket :D

Amugy csak jelzem, nem tudo hany eves vagy, hogy ezetleg erinthet-e a kesobbiekben hazassag, mert az pl egyszerubb ha van egy statuszcsered otthon, es hivatalosan kulfoldon elo Magyar allamplgar vagy, mer takkor hivatalos ugyitezs miatt nem kell hazautaznod, hanem az adott orszag Magyar Nagykovetsege, vagy Fokonzulatusa koteles neked intezkedni.

De csak akkor tud, ha igazolni tudod, az pedig c\ugy van,h ogy vissza kell adni a magyar szemelyit, a magyar otthonodbol kijeletnekni, es bejelentened magad ideiglenesre, es adnak neked egy uj lakcim kartyat ami jelzi, hogy a magyar csak ideiglenes lakcim. Ezt keri intezkedeshez kulfoldon a Magyar Nagykovetseg.

De, hogy ez hogy mukszik akkor, ha kettos allampolgar vagy passz. Ezt csak ugy megemlitettem neked, hogy van ilyen is, hatha kesobb hasznos info lesz.

2010. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De igen igaz, hogy mindenki ilyen rossz indulatu es negatv, pont ezert tart ott Magyarorszag ahol tart!

Magyarorszagon lehet barmilyen politika, ha az emberek ilyenek sosem fog valtozni semmi! IRIGYEK

2010. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! 24 éves vagyok és házas, szóval ez már nem érint. Volt Magyarországon régebben névváltoztatási ügyem, ami nem sikerült. Kifizettem sok pénzt a semmiért és nem akarom, hogy ez megismétlődjön.
2010. márc. 2. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Hat ezek a dolgok olyan rohadt bonyolltak Magyarorszagon tiszta vicc.

Mi nov 2 hazasodtunk.

Elotte a hazassagi tanusitvany kiallitasa elott is kertek nyilatkozatot, hogy a gyerek majd a ferjem csaladnevet fogja viselni, meg amikor kerelmeztuk a magyar anyakonyveztetest akkor is.

De tegnap olvastam, hogy akarmi is lesz allitolag eslokent ha beledoglok is az en leanykori csaldnevemet kapja a gyerek.

Hat ez is felhaborito.

De erre meg van ket evunk, addig talan valtozik valami.

Tovabbra is azt mondom, hogy valami csaladtagod probaljon erdeklodni, onkormanyzatnal.

A 12 keruletben ott eleg normalisak vannak. Az info miatt lehet erdemes lesz oket hivni. (mi sem oda tartozunk)

Bar talan van itt esely par napon belul belefutni olyanba akinek van konkret tapasztalata.

Minden ketseget kizarva az az info erne a legtobbet!

2010. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Huuuuu de rossz indulatu kommentelok vannak itt!!!!!!!

NAH EZéRT NEM BIROM A "TUDATLAN" "SZUKLATOKORU" MAGYAR EMBEREKET..én is kulfoldon èlek anyukàmmal 13 èvesen kihozott magàval kulfoldre 4 ève èlek kulfoldon...de a szivemben mindig magyarorszàg lesz az elso ès egyetlen szàmomra MERT M.O A HAZàM ès MAGYAR VéR FOLYIK AZ EREIMBEN AMIT SOSEM TAGADOK LE!!!SOT!!!! ès most lesznek meg az Olasz papirjaim is...AKKOR MOST éN IS HAZAARULO VAGYOK???

pffuj b@zd meg!!...gusztustalanok vagytok ti "elozo kommentelok"!!!!!!!!!!!!!!!



kèrdezo tudod mit?ne akard a magyar papirjaidat!!!

ugy sem èrsz vele sok mindent!!!...hagyd a fr@ncba akinek meg nem tetszik sz@rd le...!!!

2010. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tapasztaltam, hogy Magyarországon az ilyen papírmunkák nagyon bonyolultak. Nekünk is ugyanaz volt, mint neked 5-dik válaszoló, mikor gyerekünk született (őt Magyarországon szültem 2 éve) és az én nevemre akarták íratni. Mindenből hatalmas ügyet csinálnak. Könnyű olyanoknak beszélni, akik nem tudnak belegondolni a helyzetünkbe (2 első válaszoló), és így nem értik, hogy miért fontos kérdés ez. Végülis nem őket érinti, úgy nagyon könnyű így nyilatkozni.
2010. márc. 2. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!