Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rátok szokott ilyen érzelmi...

Rátok szokott ilyen érzelmi vihar törni?

Figyelt kérdés
Veletek szokot lenni olyan, hogy mondjuk láttok egy öreg, romos házat valahol Budapesten, vagy csak olvastok róla egy blogban, vagy olyan városrészben sétáltok egy forró nyári, de mégis csöndes délutánon távol a főutak zajától, és elfog az időtlenség érzése, hogy ebben, és az ehhez hasonló házakban vajon kik lakhattak, és milyen életük volt, és hova jutottak, és de jó lenne beszégetni ott lakó idős emberekkel akik felidéznék a letűnt korok hangulatát, és ha ez megtörténik kicsit olyan érzés, mintha általuk a történelem részesévé válnék, mintha beavatnának, és mintha Budapest utcáin világok végtelen sorsai peregtek volna le az elmúlt évtizedekben, és ezeknek mind oly jó lett volna a részese lenni, és ilyenkor elmerengek, hogy mennyi minden történt már a születésem előtt, és azóta is, hogy megszülettem, és felnőttem, és félelmetes érzés, hogy nem tudom hová tenni magamat az időben, hogy vajon a világ keletkezéséhez vagyok-e még közelebb, vagy már a világ pusztulásához, és mennyi mindenről lemaradtunk, lemaradunk, ami időben és/vagy térben nem ott történik, ahol mi vagyunk éppen, és ez egyrészt olyan szomorú, de mégis szép, mert van benne valami emelkedett hangulat, valami áhítat szerűség, és az az illúzió, hogy éltek a múltban és talán most is élnek emberek, akiknek tartalmas, és szép életük van, és úgy érzik, hogy van értelme az életüknek, és valami titokzatos-zegzugos úton haladnak a múlt felől a jövő felé, és az tart valahová, valami nemes cél felé, valami szép, boldog, de mégis szerény, és tisztességes élet felé... Ti hogy nevezitek ezt az érzést, és szerintetek ez normális, hogy ilyen hangulatrohamok törnek néha rám, és nem tudom magam hova tenni a világban?

2012. jan. 26. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ezért szeretek skanzenbe járni.
2012. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"mintha általuk a történelem részesévé válnék"


Az vagy. Egyike vagy azoknak az embereknek, akiknek az életét majd így fogja találgatni valaki 100 év múlva.


" Budapest utcáin világok végtelen sorsai peregtek volna le az elmúlt évtizedekben, és ezeknek mind oly jó lett volna a részese lenni"


Valljuk be, az érdekesebb események és korszakok nagy részének NEM volt jó a részesének lenni :)))


" mennyi mindenről lemaradtunk, lemaradunk, ami időben és/vagy térben nem ott történik, ahol mi vagyunk éppen"


De mivel az emberek mindenhol és minden korban eléggé hasonlóak (csak más díszletek között), ezért kevesebb dologról maradsz le, mint először gondolod. Az életről (az összesről) csak akkor maradsz le, ha a saját életedet nem éled intenzíven.


" éltek a múltban és talán most is élnek emberek, akiknek tartalmas, és szép életük van"


Az lesz "szép és tartalmas", amit szépen és tartalmasan elmesélnek. Benne lenni esetleg egész más érzés.


"Ti hogy nevezitek ezt az érzést"


Nevezzük A-nak.


Van egy Ottlik-kisregény. "A Valencia-rejtély". Abban szó van egy érzésről, amit ζ-nak neveznek el.


"szerintetek ez normális, hogy ilyen hangulatrohamok törnek néha rám"


Normális, mindenkivel egyfolytában előfordul.

2012. jan. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Kifinomultan érzékeny és fogékony vagy - tele "beltartalommal". Régen olvastam már ilyen jó leírást..bíztatásként hatott a (majdnem) általános makogásban. Örülj ennek az adottságnak. Mindenből többet, másként fogsz majd látni, mint akiből hiányzik. Nem teszi könnyebbé az életed, de teljesebbé (azt hiszem..) igen.
2012. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!