Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted a női egyenjogúság,...

Szerinted a női egyenjogúság, egyforma munkavállalás és úgy alapból az, hogy a nők a férfiakkal azonos vezetői, stratégiai pozíciókat tölthetnek be a munkaerőpiacon, háztartásokban hasznos vagy hátráltató egy adott társadalomra nézve?

Figyelt kérdés

Van nem egy férfi ismerősöm akik azon a véleményen vannak hogy azóta hanyatlik a nyugati civilizáció és az összes olyan kultúra ahol női-férfi egyenjogúság van mióta a nők a férfiakkal egyenlő jogokat kaptak.


Nektek mi erről a véleményetek?


Kérlek hogy a nemet és életkort is írj!



2012. jan. 27. 20:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nincs semmi baj a női emancipációval, támogatom is, nem valószínűsítem, hogy a nők miatt indult hanyatlásnak a nyugati társadalom. Válság volt már egy pár, amikor a nőknek gyakorlatilag semmi beleszólásuk nem volt a nyugati civilizáció ügyeibe. 22/F
2012. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Azok a férfi ismerőseid macsók, keresztények, vagy jobbikosok lehetnek.

Nincs igazuk.

A hanyatlás oka a kíméletlen verseny, a fogyasztói társadalom, és a kapitalizmus kimerülése.

50/F

2012. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
12%

Igazat adok az ismerősödnek, ez káros hatással van a gyermekvállalásra, a nevelésre az otthon megteremtésére.

Ugyanakkor nincs visszataszítóbb egy harcias feministánál.

2012. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%

" hasznos vagy hátráltató egy adott társadalomra nézve?"


Mivel értelmezhetetlen az, hogy valami "hasznos egy társadalomra nézve", ezért erre nem tudok válaszolni.


"Van nem egy férfi ismerősöm akik azon a véleményen vannak hogy azóta hanyatlik a nyugati civilizáció és az összes olyan kultúra ahol női-férfi egyenjogúság van mióta a nők a férfiakkal egyenlő jogokat kaptak"


Ez egy betanult, értelmetlen szlogen. Eleve nincs olyan, hogy nyugati civilizáció, másrészt meg nincs pontosan definiálva, mikor hanyatlik egy civilizáció.


"Nektek mi erről a véleményetek?"


Magánvéleményem az, hogy nem szívesen járnék vezérigazgató nővel, és még kevésbé szívesen lennék egy női főnök beosztottja, de ez szerintem nem a "nyugati civilizáció hanyatlásával" függ össze, hanem ízlés kérdése.

2012. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
hat nem mindenhol egyenlo a joguk a vilagban meg most sem sajnos. egy no ugyanugy el tudja vegezni a vezetoi feladatokat mint egy ferfi. azok a ferfik akik ezt vitatjak nem tudnak elfogadni parancsot notol, ok magukkal van gond. elmaradott gondolkodasmoduak stb... miert ne tudna egy ferfi egyenlo felle elfogadni a not? talan mert nem tudja tultenni magat azon ha jo segge van vagy melle? es emelett agya is van? sajnalom az ilyen ferfiak felesegeit...
2012. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

A nyugati civilizáció nem azért hanyatlik, mert néhány nő hasonló bánásmódot harcolt ki magának, mint férfiak.(mert hozzá kell tenni, hogy még így is 80-20%-ban férfiak a felsővezetők, tehát eleve hülyeség az egész.)

Aki ilyet mond, annak sajnálom a feleségét, lányát, de még az anyját is. Évára meg arra a leszakajtott almára hivatkozva okolják a nőket minden bajért hosszú évzsázadok óta.

Amúgy meg aki ilyet állít, hozzon fel példaként konkrét országot arra, ahol a nőket még kutyaszámba sem veszik - netán megkövezik a férjeik bűne miatt - és jobban működik mint mondjuk egy olyan ország, ahol orvosnők, női jogászok, tanárnők és női kutatók, feltalálók, írók is munkálkodnak?

Nem vagyok feminista, de nem szeretem, ha valaki ész nélkül mond hülyeségeket.


19/L

2012. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

köszi, bár jó lenne ha tényleg írnátok min. a nemeteket, bár tippem szerint

21:01 túrórudi és 21:08 F

21:18 pedig N

2012. jan. 27. 21:28
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

amugy meg ez a 4-es mar valaqszolt az egyik kerdesemre nekem is... minden mondatba belekot es total hulyenek nezi a kerdezot... Megismerem a szojarasat...

Hey oreg mondtam mar. Csakis neked van igazad es folyamatosan ezt hajtogasd magadnak... Mert mindenki csak hulye lehet ha elter a velemenye a tiedtol f@szfej!

2012. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Az 5-os valaszolo voltam 33 evs no.

6-os valaszolonak: ertem mit mondasz es egyetertek veled, valamint jo agyad van 19 eves letedre! Csak igy tovabb!

2012. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%

A női egyenjogúság egy természetes dolog, normális ember ezen nem fog vitatkozni.

A nemek közti egyenlőség, na az egy eszement baromság. Nem vagyunk egyformák, szerencsére.

Vannak dolgok, amiben a nők jobbak, vannak, amiben a férfiak. Sőt, van, amire csak nő képes, és van, amire meg csak férfi. Ez egyik értékéből sem von le semmit, a kettő így lesz együtt teljes egész, akár egy családban gondolkodunk, akár a társadalomban. Ezt szeretik egyesek egy jó ideje összemosni, és ezt nem tartom én túl szerencsésnek (meg valószínűleg a kérdező barátai is erre gondolhattak). De majd az idő eldönti, hogy kinek volt igaza.

2012. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!