Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én látom így vagy tényleg...

Csak én látom így vagy tényleg megnőtt az emberek vallás iránti érdeklődése?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mi lehet ennek az oka?
2012. jan. 28. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Hát sajnos tényleg mintha egyre vallásos és ezobohóc van. Valószínűleg a nehéz megélhetés.
2012. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert már nincs más mentsvár ebben a nyomorult életben!

Én mondjuk nem hiszek,de van ami azért kezdett el foglalkoztatni hogy jobbá tegyem az életem!

2012. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezobohóc-ez jópofa!:-) És találó!

Én könyves területen dolgozom és úgy tapasztalom, valóban népszerűek az ilyen témájú kiadványok. Főleg az ezotéria. Sokan próbálnak hinni valamiben, kapaszkodni valamibe, magyarázatot keresnek. Sok köztük a hókuszpókusz jellegű, de vannak érdekesek is, bár, sokszor nélkülöznek minden tudományt. A vallásos témájúak gyakran afféle tanácsadók a jó keresztény élethez.

Nem tudom, hallottatok-e arról a könyvről, amelynek címe "Igazából Mennyország"? Egy amerikai kissrácról szól, aki rövid ideig a Mennyországban járt, mikor a klinikai halál állapotába került. Bestseller lett. Nagyon rendelik!

2012. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Mivel sok embernek kilátástalan az élete, kell nekik egy feletessebb magyarázat. Mindegy hogy azt Istennek, titoknak, Jehovának vagy minek hívjuk, hogy eltudják viselni az élet fáradalmait/fájdalmait.


Jung is megmondta.

2012. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ki az a Jung?
2012. jan. 28. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A pszichológia egy neves alakja. Lásd: wikipedia.
2012. jan. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert válságban a világ (itt nemcsak gazdasági értelemben értem), az emberiség a szakadék szélén táncolt és senki nem az összefogást segíti, hanem inkább széthúznak, ezért ha már hús vér emberekben nem tudnak hinni ezért fordulnak valamelyik vallás vagy az ezoterizmus felé.
2012. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!