Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet sértő az, hogy egy...

Lehet sértő az, hogy egy emberről egyértelműen azt feltételezik, hogy vallásos! Tehát evidens, hogy neked tudnod kell, hogy miről szól a Biblia, mert ha nem tudod, akkor nulla a műveltséged? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 07:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok vallásos. Megvagyok bár keresztelve, de nem a szó szoros értelemben vett tanok szerint nevelkedtem. Mindezek ellenére azt gondolom, hogy tudni kell, hogy miről szól a Biblia. Ha másért nem azért, hogy meg tudd indokolni, hogy miért nem követed a tanokat. Engem is nagyon zavar, hogy sok mindent nem értek vele kapcsolatban. De azt gondolom, hogy ha tudok kérdezni az már valami.
2011. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha valaki gyakorolja a vallását az a bibliát is ismeri.
2011. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

A Bibliát mindenkinek illik ismerni. Enélkül nem érti meg a művészeti alkotásokat.

Ez nem azt jelenti,hogy minden betűjét ismerni kell,de a fő történéseket igen.

Az pedig miért lenne sértő,ha valakit vallásosnak hisznek? Mindenkinek magánügye,hogy vallásos-e vagy ateista.

2011. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Alapjáratban nem arra gondoltam, hogy én most semmit nem tudok a Bibliáról, de hogy most szó szerint idézzem, és minden mozzanatát ismerjem az kicsit túlzás szerintem.
2011. nov. 11. 08:11
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Ezért írtam, hogy ha egy vallásos társaságban tudsz kérdezni a Bibliával kapcsolatban az már jó. Igazán az a gáz, amikor valaki annyira nem ismeri, hogy értelmes kérdést sem tud feltenni.
2011. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Igen, az evidens, hogy tudod, hogy miről szól a Biblia, az alapműveltség része, nincs köze ahhoz, h vallásos vagy-e vagy sem. Nekünk középiskolában irodalom órán a tananyag része volt. Az viszont már nem elvárható, hogy idézz belőle. Ki várja ezt el tőled?
2011. nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha a gnosztikusokat is ismernéd akkor lehet, hogy érdekes embernek is tartanának ;-)
2011. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Végül is számodra pontosan mi volt a sértő? Az, hogy vallásosnak feltételeztek? Vagy hogy azt hitték, ismered a Bibliát? Ha utóbbi, akkor mennyire, milyen mélységig? Mert vannak részek, amiket ha nem is szó szerint, de mindenki hallott már szerintem vagy 1000x az életében valamilyen formában, pl. Teremtés, Jézus születése, Hegyi beszéd, Keresztút..., és ha nem is szóról szóra, de tudja, mi van leírva.
2011. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Aki a Bibiliát ismeri, az még nem művelt, csak - jó esetben - erősen vallásos. Ha a fél könyvtárat elolvasta, de csak sznobériából, vagy kötelezőként, akkor sem művelt, csak olvasott ember.


A műveltség másutt kezdődik.


Azért lehet sértő, hogy valakiről egyértelműen feltételezik, hogy vallásos, mert nagyon durva előítélet és ítélkezés van benne. Honnan tudja, hogy te vallásos vagy-e vagy sem, amíg meg sem kérdezte? Sehonnan. Ő valami alapján eldöntötte és ezt kész tényként közli veled. Valójában az előítélet és az ítélkezés a durva benne, de ha a vallásosság önmagában sértő egy emberre nézve, akkor az is.


Bármi lehet sértő - ugyanis az, hogy sértő-e vagy sem, arra tartozik, akinek címezik a szöveget, de főként ahogyan.

2011. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Fura, h mindenki ilyen fontosnak tartja a Biblia ismeretét. És mi van a Koránnal, Tórával, Misnával, Védákkal stb? Ezeket ki ismeri? Ez is lehetne ugyanúgy alapműveltség.
2011. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!