Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalok, pályakezdők? Ha az...

Fiatalok, pályakezdők? Ha az egyetem befejezésével semmi megtakarításod sincs és a családod se tud adni kezdő tőkét, mégis hogyan lehet egyről a kettőre jutni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdesz dolgozni? Naná, hogy nem vezető pozicióba kerülsz, hanem elvállalsz szinte bármit, aztán amikor adódik lehetőség továbblépsz.
2012. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok, de már évek óta spórolok pénzt. Szóval lesz megtakarításom. Kell is, mert diploma után irány külföld.
2012. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bánomisén ***** válasza:
75%
Munkával. A diploma nem azt jelenti, hogy nem kell dolgozni...
2012. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Munkával.

Én már az egyetem mellett is dolgozom. Igaz, nem vezérigazgató vagyok, de legalább kifizetnek.

2012. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Hozzámész egy pasihoz, aki sokat keres....Csak a férjem meg ne lássa, mit írtam!
2012. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is végig dolgoztam egyetem mellett, és olyan jól tanultam, hogy végig állami támogatáson voltam, a könyveken kívűl semmibe se került nekem az egyetem(saját városomba mentem, nem csak Pesten van egyetem). Így elég szép kis összeget összespóroltam, hisz a szüleimmel laktam és nem fogadtak el tőlem pénzt. Nem költöttem bulikra, piára, dorbézolásra, félretettem.
2012. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor leírom a saját példámat is. Én egy másik városba mentem tanulni, mivel amit szerettem volna tanulni, csak ott volt. Ott koleszos voltam, ösztöndíjakból, diákhitelből és néha ha az órarendem is engedte és ha egyáltalán volt (mert egy vidéki városról beszélünk)diákmunkából éltem. Jól tanultam, most tavasszal kíváló eredménnyel diplomáztam.

Tavasz óta folyamatosan munkát keresek. Most kaptam egy lehetőséget havi 110 ezerért Budapesten. Fel kellene költöznöm, de ha egy szobát bérlek is, az is havi 40-50 körül jön ki reszivel. Kellene kezdőtőke az induláshoz, kaució befizetése, valamint az első hónap finanszírozása. Nincs semmi, szüleim se tudnak adni. Oké, kikoplalom az első hónapot, de a havi keresetem is épp arra lesz elég, hogy a rezsit, plussz a kaját meg az alapvető dolgokat beszerezzem. Félrerakni nem tudok. Nem érzem, hogy bármi jövő lehetne itt...


Csak ennyit akartam.

2012. jan. 30. 21:48
 8/9 bánomisén ***** válasza:
100%

"Nem érzem, hogy bármi jövő lehetne itt..."


Mert nincs is. Sajnos. Vállald el ezt a munkát, legalább csinálsz valamit, szerzel gyakorlatot, közben meg nézelődhetsz másik munka után. Aztán, ha nagyon nem tudsz mit kezdeni magaddal ott, még mindig elmehetsz külföldre. És legalább már szakmai gyakorlattal mész, ha mész.

2012. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hosszútávon a külföldi munkavállalásra voksolok.

Az albi árakat azonban rosszul tudod, simán találhatsz egy kiadó szobát, bútorozott, jól felszerelt lakásban 35 körül rezsivel együtt.

2012. jan. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!