Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a pánik a hó miatt?

Mi ez a pánik a hó miatt?

Figyelt kérdés

Nem értem. Máskor is esett már hó, nem tudom miért kell felfújni. A hiradó is csak a pánikkeltésre jó, hogy az emberek féljenek. Hatalmas hóvihar lesz, katasztrófakészültség, narancsjelzés stb. Szerintem picit el van ez túlova. Az utcánkban is az emberek erről beszéltek, hogy "jaj mekkora lesz a hó", meg rendes katasztrófavédelmet építettek a házaik köré. Aminek egy darabig van is értelme, hogy megakadályozzák a hóbefúvást, de azt túlzásnak tartom, amikor valaki rendes bunkert csinál a házából, egy hóesés miatt. Ti mit gondoltok erről?


Az utakon meg óvatosan kell menni, tudom, mert nagyon csúszik. A tömegközlekedés gondolom leállt, az már akkor is kétségbeesik ha szemerkél az eső.



2012. febr. 5. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Mindig kitalálnak, felfújnak valamit. A valódi problémákat ezzel akarják elfedni. Úgy állítja be a média, hogy ez a legnagyobb problémánk, pedig NEM!
2012. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Dél-keleten hatalmas hó esett. Mi is többször beragadtunk, többször úgy kellett tolni a kocsit, hogy tudjon menni.

Ha Békéscsaba környékén élnél, nem ez lenne a véleményed.

2012. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg furcsa. Sírtak összevissza, hogy Budapesten 25 centis hó lesz, meg hatalmas hófúvások. Aztán jó, ha 2 centis van, meg egy nagyon kicsi kis szellő. De a hidegben igazuk volt, mert tegnap tényleg rohadt hideg volt.
2012. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt is nagy hó esett nálunk.
2012. febr. 5. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Felénk térdig érő hó van még is túlzásnak érzem ezt a nagy riadalmat. :) Igen, tény hogy tegnap, illetve tegnap előtt autóval nem igen volt szerencsés közlekedni a havazás és hóátfúvások miatt, nomeg az utakat sem igen takarították, amíg esett, de azért szerintem nincs különösebben katasztrófa helyzet. Nekünk is muszáj volt tegnap autóba ülni családostól, igaz lassan, óvatosan, de abszolút jól el lehetett közlekedni, pedig felénk egyszer nem járt hókotró ma reggelig. :)


Én kifejezetten utálom a hideget és a telet, de ennek a hónak most nagyon örültem (pedig mindet nekem kellett ellapátolni a ház körül). Esténként még jó nagyokat is sétáltunk a kutyáinkkal, ők is nagyon élvezték, szerintem fölösleges ez a riadalom. Minden, avagy minden második télen esik ekkora hó, én sem értem miért kell túlzásba vinni a pánik keltést. (Talán az első válaszolónak igaza lehet, addig ezzel foglalkozik az ország, nem a politikai problémákkal)


Azzal viszont teljes mértékben egyet értek és örülök neki, hogy rengeteget hangoztatják, hogy figyeljünk az egyedül élőkre és az idősekre!!

2012. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már rég láttak havat.
2012. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. a szomszéd nem tudott kocsival kikanyarodni az utcából, szóval el sem merem képzelni, hogy holnap reggel hogy fogok bejutni az egyetemre a csodálatos özönvíz előtti buszokkal. Megmondom őszintén, nem vagyok boldog az időjárás miatt... Itt nem takarítják normálisan, szóval tényleg gondot okoz.
2012. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is el van túlozva ez a dolog!Nálunk 50cm hó esett,de nem okozott nagyobb problémát.Tény,hogy kicsit akadályozza a közlekedést,de azért nem katasztrofális a helyzet!A nagyobb utak elfpgadható állapotban vannak,tehát ha nagyon muszély kocsival is lehet közlekedni,a kis utcákban pedig a lakosok gondoskodnak arról,hogy el legyen takartva a hó és normálisan tudjanak közlekedni.

Valóban megy a pánikkeltés,mintha legalább is 3 méteres hó esett volna,pedig ez még teljesen elviselhető szerintem.Szüleim elmondása szerint az ő gyerkkorukban sokkal keményebb telek voltak,sokkal több hőval és mégsem állt meg a világ!

2012. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Igen, az én szüleim is azt mondták, hogy ennek a hómennyiségnek többszörösére is emlékeznek, még is túlélték valahogy. Én megmondom őszintén ma láttam először a környéken hókotrót, pedig elég nagy és forgalmas főút mentén lakom. Lapátolni már utálok, de ez van. A buszok közlekednek viszonylag pontosan, autóval is lehet járni, elég jól le van taposva a hó az utakon. Dupla annyi időt kell rászánni, ha autóval indulunk útnak, de megoldható minden, én ma bejutottam az egyetemre, bár megmondom őszintén, úgy már sokkal kevésbé tetszik ez az időjárás, hogy fagyoskodnom kell odakint a buszra várva és kb fél órát sétálnom ebben a hidegben, de inkább a fagy és a jeges szél zavar, nem a hó.
2012. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!