Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néha öngyilkos gondolataim...

Néha öngyilkos gondolataim vannak, de nem tudom az okát. Hangulatingadozás, félelem a félelemtől (pánik), plusz csomó más lelki zavar. Fordulhatok a buddhizmus felé?

Figyelt kérdés

Most kezdek megismerkedni vele, csak ez még kevés lehet amit tudok róla, de magaménak érzem, nagyon szimpatikus!!! Nem tudom, hogy ezzel a hajlamommal, ami most jelentkezett egy hónapja, (lelki labilitás már nagyon régóta van), így jó e lenne. (Nagyon ingerlékeny vagyok és félelmeim vannak stb, mintha nem stabil talajon állnék ) Ezek az öngyilkos gondolatok nagyon zavarnak, akaratlanul jönnek. :/ Régebben nem gondoltam volna, hogy valaha is gondolok majd ilyenre. Ha van itt buddhista, mi a véleménye róla? Szívesen fogadok minden információt.


KIVÉVE azoktól, akik nem jártasak a buddhizmusban...


2012. jan. 18. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

> Néha öngyilkos gondolataim vannak, de nem tudom az okát.

Próbáld meg kideríteni. Ha kell, menj pszichológushoz. Oldd meg a problémáidat, vallás nélkül.

2012. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt is megteheted, hogy szakemberhez fordulsz (gondosan kerülve az esetleges antidepresszánsokra alapozott terápiát!) és ezzel párhuzamosan keresel egy buddhista közösséget, majd - ha megtaláltad, egy jó szellemi vezetőt. Ha azonban eleve labilis vagy, talán nem a hihetetlen önfegyelmet kérő buddhista tan volna neked való...
2012. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

A legjobb haverom buddhista, és személyesen tapasztaltam, hogx ez egy nagyon szigorú vallás, nagyon komoly önfegyelmet igényel.

Egy ilyenszigorú vallás nem jó olyankor, ha valaki lelkileg instabil. Szerintem keress fel egy pszichológust/pszichiátert.

Üdv: Napirai

2012. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy egyelőre buddhizmus-függetlenül kérdezem, de foglalkoztál-e esetleg agykontrollal, reikivel, ezotériával komolyabban? Mert amit írsz, hogy akaratlanul jönnek rossz gondolatok, elszúrt ilyen gyakorlatoknak is betudhatók lehetnek. Ezeket el kell varrni, feldolgozni (szakember segítségével!), és továbbiakban nem használni, ha ilyesmihez vezettek. Bocs, ha nincs hasonlóról szó, csak ez jutott elsőre eszembe.
2012. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csillagjegyek, párkapcsolathoroszkópok, estébé. Ezekkel már nem szeretnék foglalkozni, és agyalni az ilyen dolgokon. Szeretnék önkontrollt fejleszteni a tudatom felett, fejleszteni önmagam. 17 éves vagyok. A kérdésem inkább arra irányul, hogy amíg ilyen időszakban vagyok, nem e veszélyes belemélyednem a buddhizmus tanaiba?
2012. jan. 18. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy én nem egészen a kérdésre válaszolok, de: nem lány vagy véletlenül? Én nagyon hasonló gondokkal küzdöttem egész tinikoromban, több évig, míg rájöttem a megoldásra: hormonok! Többek közt a menstruációm sem volt rendszeres, sokat görcsöltem, stb. Ekkor elkezdtem szedni a Premens tablettát, mindez megszűnt, kb 2-3 hónap múlva (kb. 1 évig szedtem), ez a gyógynövénytabletta barátcserjét tartalmaz, ami normalizálja a prolaktin szintet (ez az úgymond "hisztihormon"), ami jelentősen befolyásolja a hangulatingadozást, depressziót, stb. Illetve a premenstruációs szindrómára is jó hatással van (nekem az van, és nagyon sok nőnek, többnek, mint tudnak róla)

Ha esetleg fiú vagy, akkor is javasolnám, hogy végeztess endokrinológussal egy hormonvizsgálatot (szimpla vérvétel), mert sok tinisrácnál is előfordul a prolaktin ingadozás.

2012. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell ehhez konkrétan egy valláshoz sem fordulni.a meditáció amit a buddhizmusban gyakorolnak,önmagadtól is végezheted,ez önmagában segíthet lecsendesíteni az elmédet,de azt tudnod kell,hogy a problémáid elől nem tudsz elmenekülni.a menekülés csak újabb félelmeket szül.

félsz a félelemtől? merj félni! aki pánikol,annak az a fő problémája,hogy nem meri átélni a félelmeit,holott pont az átélés segítene neki legyőzni.ha mersz félni,rá fogsz jönni,hogy a félelem illúzió.

2012. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 adreszjo válasza:

Én ajánlom neked jézust!

Bibliát,szentszellemet .

Ezzeket a gondolatokat az ordog adja ilyenkor vedd elo a bibliat es olvasd

vagy ird be a youtubera hogy dicseretek es halgasd !

Es minnel hamarabb menny gyulekezetbe !

2020. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!