Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Albérlet-lakótárs probléma....

Albérlet-lakótárs probléma. Ilyenkor mi van? Nekem kell fizetnem, és adott esetben rohangálnom a pénz után?

Figyelt kérdés

Szeptember elején derült ki hogy nem kapok kolit, így tényleg az utolsó percben sikerült kifognom egy albérletet. Mivel egyedül nem tudtam volna fizetni, a tulaj "összehozott" egy másik egyetemista csajjal, aki ugyanígy volt, így ketten vettük ki. Viszont nem írtunk szerződést (tudom, ez hiba volt, de egyrészt akkor olyan stresszben voltam amiatt, hogy 2 nap és kezdődik a suli, nekem meg még nincs hol laknom, örültem hogy lett mégis, másrészt eddig akármelyik egyetemista ismerősömet megkérdeztem, egyik sem írt szerződést a tulajjal).


Minden oké is volt addig, míg a másik csaj össze nem jött a pasijával, amikor is elkezdett hozzá eljárni. Eleinte nem is volt semmi belőle, de egyszer már elkezdte mondogatni, hogy ő most már kevesebbet fog fizetni mert ha 1 héten 3 napot van itthon, akkor minek fizessen annyit mint én aki mindig itt vagyok? De mondtam neki, hogy amíg itt lakik addig ahogy megegyeztünk felesben kell megoldani a költségeket mert így korrekt, ha annyira zavarja, költözzön a pasijához, de akkor időben mondja meg, hogy tudjak találni mást a helyére, mert én nem tudok egyedül fenntartani egy albérletet.


Most ott tartunk, hogy egyik nap arra jöttem vissza (otthon voltam vidéken), hogy elvitte a cuccait, a kulcsot meg bedobta a postaládába, se puszi, se pá. Úgy, hogy még kb. 2 havi lakbérrel és rezsivel tartozik.


Nem igazán hajlandó fizetni, most fogok szólni a tulajnak, de nem tudom, mire számítsak. Most velem fogja megfizettetni? Kötelezhet rá? Én megértem őt is, mert neki ez bevételkiesés, de hadd ne én fizessek már azért mert sikerült egy megbízhatatlan lakótárssal beköltöznöm..


Mit gondoltok, mik lehetnek ennek a következményei? Gondolom ha nem fizetek, kirak engem is a tulaj. Mivel szerződést nem írtunk, nem nagyon tudja behajtani a másik csajon a pénzt..


2012. febr. 7. 14:33
 1/3 hollófernyiges ***** válasza:
Erre van a kaució, amit a csaj elvileg fizetett a tulajnak. Te a lakás felét bérled, a másikhoz semmi közöd, nem vagy kötelezhető a másik részét is fizetni, a behajtás a tulaj dolga.
2012. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, neked semmi közöd ahhoz, hogy a lány fizet-e vagy sem, ha lesz mégegy lakótársad, akkor kérdezned sem kell őt a pénzről, hogy fizetett-e már ebben a hónapban, stb. egymás pénzügyeihez nincs közötök. Te a tulajjal állsz szerződésben, a lakás fele a tiéd, és csak ennyit is kell fizetned.

Az is tulaj dolga, hogy találjon oda új embert, vagy behajtsa a pénzt a lányon. Persze segíthetsz új embert keresni magad mellé, de alapvetően a tulaj problémája.

2012. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tulaj, ha nem irtatok szerződést, nem adózott, nem nagyon fog a pénze után menni.
2012. máj. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!