Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy katolikus papnak mindig,...

Egy katolikus papnak mindig, mindenhol Dícsértessékkel kell köszönni?

Figyelt kérdés
Utcán, boltban stb is?
2009. jún. 2. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kelleni nem kell, de úgy illik, úgy lenne a helyes.

Én úgy szoktam, én se szégyellem sehol, hogy katolikus vagyok, a papnak sem kell szégyellnie, hogy pap.

Legfeljebb ha tegeződünk, utána hozzáteszem, hogy szia, atya.

2009. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanis a pap nem egyszerűen egy foglalkozás, nem is csak hivatás. Ő pap mindenhol és minden körülmények között.

előző

2009. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de énís így köszönök. Szerintem ez így természetes.
2009. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy fizetett állás! Nem kellene túlmisztifikálni. Attól még az eredmény ugyanaz ("Ingyen kaptátok, ingyen adjátok", vajon honnan van ez az idézet?).
2009. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Ez bizony nem csak egy fizetett állás! esetleg a protestáns lelkésznél.


A katolikus pap viszont szentségként veszi (kapja) a papságot. Ami egy életre szóló elválasztás Istennek.

2009. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért napi 18 órát dolgozni, bevállalni a cölibátust mindezt diplomás minimálbér körüli összegért, azt nem nevezném sima fizetett állásnak.
2009. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindörökké. Ámen.
2009. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

10:22-es!

Nem a papokat kellene ingyenélőnek nevezned!

2009. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy nem csinál semmit, de azt amit csinál, vajon kinek áldozza?

"Ami egy életre szóló elválasztás Istennek."

A Biblia beszél 'sok istenrők, sok úrról', vajon melyiknek áldozza közülük? Az eredményből, mely a papság tevékenysége nyomán született, születik ez világosan látszik. 'A gyümölcseikről ismeritek meg őket' - mondta Jézus.


Nagyon elfogultak vagytok, de persze ettől még köszönhettek 'dicsértessék'-el nekik!

2009. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindíg nem értem kedves előttem szóló, hogy a pap megítélése mennyiben határozza meg, hogy hogyan köszönök neki.

A Dícsértessék a Jézus Krisztus rendes köszönés, sokhelyen az emberek is így öszönnek még egymásnak. Ezzel nem a papot dícsére, hanem Istent.

Tehát hol vagyunk elfogultak?

2009. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!