Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hívő katolikus vagyok, de...

Hívő katolikus vagyok, de mégiscsak érző ember, akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok,egy 15 évvel idősebb férfival komoly párkapcsolatban élek.Rendszeresen élünk nemi életet,én ugyanakkor templomba járó hívő katolikus vagyok.

Az egyház szerint bűn,ha házasság előtt élünk nemi életet,és az is,ha védekezünk a teherbeesés ellen.Olykor-olykor sajnos előfordul,hogy nem tudok ellenállni a vágynak,ha nincs velem,és önkielégítést végzek.Minden ilyen alkalom után megfogadom,hogy nem teszek ilyet többet,de nem mindig tudom betartani.Ezeket a bűnöket rendszerint meggyónom.nem tudom,hogy valóban ennyire súlyosak a bűneim,hiszen még nem házasodhatunk össze,ennek ellenére komoly a kapcsolatunk,nagyon szeretjük egymást.

Szerintem valóban bűn,sokkal nagyobb bűn,ha valaki védekezés nélkül szexel össze-vissza bárkivel aztán elveteti a babát,vagy nem neveli,nem gondoskodik róla,sokszor bántja is a saját gyerekét.

Valóban súlyos bűnt követek el azzal,ha szeretem a párom és boldogok vagyunk együtt testileg-lekileg?

Szerintem a mai világban az embereknek többször is átkell gondolni,hogy mikor vállalnak gyereket,hiszen nehéz a megélhetés,és amiatt,hogy védekezünk bűnösök vagyunk,el vagyunk itélve.

van,hogy hetente ,kéthetente gyónok.

aki köztetek szintén vallásos az,hogyan éli meg ezeket a dolgokat?


csak normális válaszokat légyszives


2010. aug. 13. 13:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy vigyáztok, nem bűn (akármit is mond az egyház, a védekezésről, ezzel szerintem 10/9 ember nem ért egyet). Ez alapján intelligens, és előrelátó lánynak tűnsz. Az a 15 év korkülönbség már más dolog. Most még soknak tűnik, de nem példátlan.
2010. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Egyébként ha mindig megfogadod, hogy több ilyen nem lesz, nem nem mindig, hanem sosem tudsz ellenállni. Ne tegyél hamis fogadalmat.

A nem várt gyerekkel kapcsolatban pedig szintén jól látod a dolgot, ami pedig ugye létre se jött, azt nem lehet megölni (gumi). Ha a szüleid nem ellenzik a kapcsolatot, és úgy látod, van jövője, akkor miért ne lehetnétek boldogok? (sorry, ez lemaradt)

2010. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Szerintem az önkielégítés és a felelős szex nem bűn, hanem inkább ajánlott dolog. Szerintem a katolikus egyház itt valamit nagyon félreértett.

Ne az egyházhoz légy hű, hanem Istenhez és a törvényeihez. A Biblia szerint.Vannak vallások, ahol szinte kötelező a kiegyensúlyozott nemi élet, sőt az erotika.

A gyónást nem értem, mi értelme van, ha bűn, ne tedd meg, ha nem bűn, akkor ne gyónd meg! Min változtat a gyónás? Meg nem történtté teszi? Lehet, hogy nem ez a te egyházad. Istent sokféleképpen lehet szolgálni.

2010. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

úgy érzem,hogy az egyházunk tanítása nagyon sokmindenben túlságosan szigorú,sokminden miatt kell lelkiismeret furdalása legyen az embernek.A párommal tényleg nagyon szeretjük egymást,és mindketten komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat.

A szüleim tartottak a nagy korkülönbség miatt,meg a barátom származása miatt(arab)de aztán ők is belátták(egyébként ők nem ennyire vallásosak),hogy a párom mellett tényleg boldog vagyok és nem kell attól félnem,mintha pl.egy velem egykorúval vagy huszonévessel lennék együtt,hogy bármikor elhagy,megcsal,iszik diszkózik stb.

2010. aug. 13. 13:43
 5/34 A kérdező kommentje:

az egész családom katolikus,apát kivéve,mert ő református,de ő nem tartja a hitét.

Tehát abból nagy botrány lenne,ha én áttérnék másik hitre.Mondjuk nemis akarok,de valóban nem értem,hogy amit mértékletesen csinál az ember és nem árt vele másnak meghát házasságtörésnek se lehet nevezni a maszturbálást akkor miért bűn.Meg például a mesterséges megtermékenyítést is tiltja az egyház,súlyos bűnnek tartja,de nekem ha nem lehetne gyerekem biztos mindent megtennék,hogy valahogy mésis lehessen.

Anyukám nagynénjének férje alkoholista,agresszív,veri a feleségét stb.mindeközbe templomba jár.A nagynéni azért nem válik el tőle,mert ő is mélyen vallásos és ha elválik tőle nem áldozhat...

2010. aug. 13. 13:49
 6/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én református vagyok, lehet, hogy tudok neked segíteni azzal, ha elmesélem a saját helyzetem.

Én 18 éves vagyok, és egy éve élek nemi életet a velem egykorú párommal. A mi kapcsolatunk is komoly, és nagy elhatározásaink vannak a jövő tekintetében. És engem is sokat marcangolt a bűntudat, ugyanis már évek óta nem tudtam leszokni az önkielégítésről. Sokat töprengtem a dolgon, sokat imádkoztam Istenhez a dologgal kapcsolatban. És én úgy érzem ,hogy az Ő sugallatára jutottam a mostani véleményemhez. A véleményem az, hogy nem véletlenül vagyunk így kitalálva.

Itt nem csak a vágyról, meg az ingerről beszélek, hanem arról is, hogy a kielégülés biológiai szükséglet. Isten szereti az Ő gyermekeit, és nem akar nekik szenvedést okozni, ezért adta Jézus Krisztus az életét a keresztfán.Így hát nem véletlenül van az embernek biológiailag lehetősége a kielégülésre, akár maga vagy más által is. És ha egy stabil, Isten által megáldott és kért kapcsolatban élsz, és fel vagytok készülve szexuális együttlétre, akkor miért ne? Én hiszem, hogy Isten sokban másabb, mint az egyház által lefestett képe. Sok példát, elképzelést leírnék, de ezzel nem fárasztalak, csak a kérdésedhez kapcsolódó részét osztottam meg.

Remélem tudtam segíteni!

Isten áldjon!

2010. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod
2010. aug. 13. 14:06
 8/34 anonim ***** válasza:
arab és katolikus???
2010. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

van olyan egyébként,hogy arab és katolikus.ő egyiptomi ott is vannak azért katolikusok.meg egy barátnőm is arab és katolikus,mondjuk ő csak félvér.

de nem a párom nem vallásos.elvileg ő is muzulmán lenne de nem tartja a vallását.

2010. aug. 13. 14:19
 10/34 A kérdező kommentje:
vagyis kopt katolikusok élnek egyiptomban is
2010. aug. 13. 15:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!