Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki betör 80-90 éves emberekhe...

Aki betör 80-90 éves emberekhez, az mit remél, hogy ott majd milliókat talál?

Figyelt kérdés
Én nem értem az ilyen embereket. Tudom, azért törnek be hozzájuk, mert már nem nagyon tudnak védekezni. De miből gondolják, hogy van egyáltalán pénzük, vagy bármi, amit érdemes ellopni? Nem vagyok jártas a tanyavilágban, ezért érdekel a téma.
2012. febr. 8. 10:46
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Pont ez az, hogy a kis nyugdíjából amit félre tesz, azt általában a szőnyeg alatt rejtegetik, nem a bankban, ezért megéri betözni hozzájuk.
2012. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen típusú bűnözők többsége gyengeelméjű. Aki nem debil, de bűnözik, az adócsalásban, csődbűntettben, hamisításban, korrupcióban, csalásban utazik.


Az olyan bcs.-ket, ahol közvetlen erőszakot kell alkalmazni, szinte kivétel nélkül a bűnözők legprimitívebb rétege követi el. Ezért ne csodálkozz azon, hogy nem racionálisak a döntéseik.


Az ilyen betöréseknél azt remélik, hogy tudnak 1-2 százezer forint értéket lopni, amiből két hétig nagy lábon élhetnek. Ezek a bűnözők azok, akik az életük felét a börtönben töltik.

2012. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De ha a szőnyeg alatt van pénz, akkor miért fagynak meg ennyien minden télen? Szerintem arrafelé senkinek nem marad a nyugdíjából. Másrészt meg 10-20 ezer forinttal meddig van kisegítve a betörő? Abból nem sok pia kerül ki, mert gondolom nem másra költi.
2012. febr. 8. 10:54
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Ezek a bűnözők kivétel nélkül, mind cigányok. Falka-mentalitással élnek: levadásszák a kiszolgáltatottat és a gyengét. Öreget - gyereket. Sokszor nem is a várható zsákmány értékéért: a perverz örömért, hogy kínozhtnak és alázhatnak. Ezzel együtt: a közhelyekben nagy igazság rejlik. Jön még kutyára dér.
2012. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen betörések elkövetői c osztályú állampolgárok.Nem mi ,magyarok.
2012. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"c osztályú állampolgárok"


Ezt még nem hallottam, de nagyon tetszik.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. febr. 8. 11:18
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
Az utolsó kettő nem igaz! Ha kevesen is,de vannak nem cigányok is a betörők és gyilkosok között. És egyik sem azért öl,mert élvezi. Hanem azért,mert azt hiszi,ha nincs tanú,akkor nem fogják majd el.
2012. febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Az idősek még a szoci rendszer előtt nőttek fel. Azaz azt tanulták, hogy mindenáron takarékoskodni kell, mert ha baj van, csak magukra számíthatnak (az állam csak később vezette be a rengeteg szociális juttatást). Ez azt jelenti, hogy egy ilyen idős ember, aki nem tudta levetkőzni ezt a mentalitást, inkább 15 fokban nagykabátban ül otthon, de százezreket, milliókat tesz félre. Oké, nyilván nem mindenki, de aki megteheti, az igen. És attól még, hogy X nem tudta megtenni, Y megteheti.

Nyilván kifigyelik előre, kinek lehet pénze.

Ráadásul ezek az emberek nem bíznak a bankban. Tehát kp van otthon, amit simán el lehet lopni.


Nagymamám jó példa erre: gyűjtöget, mert ezt tanulta a szüleitől. Mondtuk neki, hogy tartsa a bankban a pénzt. Oké. De okos fejével mellérakta a pin kódot. Ellopták a pénztárcáját, levették a számlájáról majdnem az összes pénzt.

Erre kitalálta, hogy a bank nem tud vigyázni a pénzére. Ekkor már nem is szólt nekünk, hanem mindig kivette a pénzt és elrejtette a házban. Nagy összegre gondolj, közel a millióhoz, merthogy például félrerakott a temetésére, meg a majdani öröklési illetékekre, stb. Na ezt a nyáron egy besurranó tolvaj úgy elvitte, hogy huss! Még csak meg se kellett erőltetnie magát :(

2012. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8-nak

Köszönöm. Így már értem.


Igen engem például teljesen másképp neveltek. Nekem eszembe sem jutna otthon tartani a megtakarításomat. Nem mintha olyan sok volna, de semmit nem tartok otthon.

2012. febr. 8. 12:48
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Te kérdező mi az, hogy tanyavilágban??? Értem már miért kell neked kérdést feltenni... Ha valaki nyugdíjas az nem tanyasi. Persze ezek szerint te biztos az leszel nyugdíjas korodban. Fogalmad sincs az életről, mert ha lenne akkor nem kérdeznél ilyen kérdést. Legalább nem vagy kapzsi ember ami jó hír. Majd ne felejtsd el nyugdíjas korodban időben befizetni a netet, mert a tanyán elég nehéz lesz neked!
2012. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!