Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te sajnálod, hogy már nem...

Te sajnálod, hogy már nem lehettél úttörő, mert mire odajutottál volna, addigra már nem volt az a rendszer?

Figyelt kérdés
Én személy szerint igen. Szüleim történeteiből, pöttyös, csíkos könyvekből tudom, hogy milyen is lehetett kisdobosnak, úttörőnek lenni, és tetszett volna. Még az iskolaköpenyt sajnálom, csak második félévig hordtuk, pedig jó lett volna az felsőben is.
2012. febr. 9. 08:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én voltam úttörö.
2012. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Én még a régi rendszerben születtem 1973-ban. Voltam kisdobos és úttörő is. Semmi előnyét nem élveztem. Sőt nagyon utáltuk, mert minden ránk volt erőltetve. Amihez kedvünk lett volna, azt meg nem tehettük, mivel a szüleink nem voltak párttagok így sajnos sem Zánkán, sem csillebércen nem táborozhattunk. Aki a korosztályom, az érti, mit jelent ez.
2012. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%
Engem speciel kizártak az úttörőőrsből, mert nem értettem egyet az eszméikkel, és ennek hangot is adtam.
2012. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%
7-ik vagyok. A szüleim NEM voltak párttagok(de ha azok is lettek volna akkor is mi van) A jó tanulmányi eredményemért és az országos rajzversenyen elért helyezésemért kaptam jutalomba az utat! Nem tudom miért kell mindenbe belekeverni a politikát. Azért mert te utáltad attól még lehetett valami jó! Szerencse, hogy nem vagyunk egyformák!!!! Sok gyerek lehelt, hogy sosem jutott volna el a Balatonhoz ha nem lett volna Zánka!!!!
2012. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem sajnálom. Ha abban az időben életem volna sem mentem volna úttörőnek.
2012. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Én is épp úgy vagyok vele, mint te. Édesanyám sokat mesélt róla és ő is nagyon szerette, nekem is nagyon tetszenek a történetei. Olyan Pál utcai fiúk-hangulata van az egésznek. Arról nem is beszélve, hogy csupa hasznos dolgot tanultak meg a gyerekek. Becsületet, felelősséget, összetartást, szorgalmat, kötelességtudatot....
2012. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

Egy nagy büdös lósz@rt.

Az egész nem szólt másról, mint mindenki számára kötelező, 6-7 éves korban elkezdett, módszeresen felépített, egyre intenzívebb agymosás.

Mint látható, nem volt egészen eredménytelen.

2012. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Sajnos nem lehetek cserkész, ugyanis nem vagyok keresztény"


Én sem voltam soha kommunista, viszont voltam kisdobos, úttörő, és KISZ-tag. Gyakorlatilag kötelező volt.

2012. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Te túrórudi atom nagy bunkó vagy! Nem volt kötelező űttőrőnek lenni de gondolom ott is csak így volt nagy a pofád mint itt! NÉVTELENÜL!!!!!
2012. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

Kedves intelligens kommunista barátom... őőőő... hogy is hívnak? Mindegy is , ilyen helyen ezt nem szokás firtatni, de hát az illem nem tartozott azon tulajdonságok közé, amiket fontosnak tartott az a rendszer a fiatalokba oltani.


Te az az ember vagy, akinek egy zánkai nyaralással ki lehetett mosni az agyát. Sajnos nem te vagy az egyetlen, de szerencsére egyre kevesebben maradtok az idő múlásával. Nem fogok veled vitatkozni, mert alkalmatlanná tettek rá. Azért nem irigyellek, sz@r lehet neked.

2012. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!