Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szégyen, ha valaki nem tud...

Szégyen, ha valaki nem tud minden témához hozzászólni?

Figyelt kérdés
Olyan sokat hallani, hogy "minden témához hozzá tudok szólni, jó parti vagyok", meg hasonlók. Hogyan lehetséges ez? Hogy fér bele egy emberi életbe, hogy minden területen magasfokú műveltséget szerezzünk? Vagy ehhez elég csak felszínesen érinteni minden témát?
2012. febr. 12. 04:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ember nincs,aki minden témához hozzá tud szólni! Lehet széleskörűen tájékozott,de akkor sem érthet mindenhez.
2012. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Párom ilyen, szerintem majdnem mindenhez hozzá tud szólni, és ne csak vagányságból mondja, tényleg elég művelt.

Amúgy nem szégyen, miért lenne az? Baromi sok téma létezik a világon, visszanyúlva az időben is, képtelenség lenne mindenről tudni valamit.

2012. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy minden témához hozzá tud szólni az inkább azt jelenti, hogy a világ alapvető dolgaival van tisztában. Tudod, mindenből egy kicsi. Ehhez pedig nem kell nagyfokú műveltség, bőven elég, ha olvas vmennyit, néz néha ismeretterjesztő filmeket, illetve érdeklődéssel fogadja a művészet képviselőit, adott esetben néha eljár múzeumokba, koncertekre .
2012. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szégyen! Nem érdekelhet mindenkit minden téma.


Vannak, akik minden tudást rögtön magukba szívnak, ők valóban mindenhez hozzá tudnak szólni és még csak nem is felszínesek. Vannak olyanok is, akik hiúságból csinálnak úgy, mintha mindenhez értenének. Vannak olyanok is, akik meg vannak győződve róla, h mindenhez értenek (pedig valójában nem). XD És vannak olyanok, akik bevallják, h bizonyos területek rohadtul hidegen hagyják őket. Ja és olyanok is vannak, akik szégyellik, h nem értenek mindenhez. Pedig semmi okuk rá.

De a lehetőségek szinte végtelenek, vannak még ezeknek árnyalatai. :D


Amúgy, ha valaki nyitott szemmel és füllel jár-kel a világban, manapság nem nehéz összeszedni annyi infót, h egy kicsit mindenhez hozzá tudjon szólni. Aztán ennek az előadásmódján is sok múlik ám! :)

2012. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mentek a zöld kezek. :)


"Párom ilyen, szerintem majdnem mindenhez hozzá tud szólni, és ne csak vagányságból mondja, tényleg elég művelt."


A párod az a típus, aki nyitott szemmel, nyitott füllel jár-kel a világban (ahogy az egyik válaszoló is írta), és ráragadnak a dolgok, és/vagy sokat olvas, tanul?

2012. febr. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!